Šta je novo?

Prijem signala od dva kablovska distributera

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Dakle, pitanje je da li postoji mogucnost da ako sada korisim kablovsku od Posta NET-a, da prihvatim i kablovsku infrastrukturu SBB i da u isto vreme pratim i njihove kanale na jednom TV....Mislim da ovo nije moguce ali ajde da pitam :/
 
Moguće je, zašto ne bi bilo?
SBB će dovući svoj kabl, a pošto više nema analognog signala (bar u BG-u, ne znam gde si ti), dobićeš i neki njihov STB, koji ide u HDMI na TV.
Pozdrav
 
Moguće je, plaćaš 2 pretplate i furaš. Kao što rafiki kaže, dobiješ stb i još jedan daljinac, pa šaltaš stalno source dugme na daljincu od tv-a. Kad hoćeš da gledaš kanale sbb-a; izabereš hdmi1 i koristiš sbb-ov daljinski za njihov stb. Kad hoćeš poštine; hdmi2 i koristiš poštin daljinski za njihov stb.
Nije jednostavno i intuitivno, plus nema nekog smisla jer je sbb skoro u svemu bolji, ali teoretski može.

A to što si ti zamislio, da se doda tek tako na postojeće, ne može.
 
Poslednja izmena:
Da jasno sve, u sustini ne mora da se doda ok mi je taj prelazak na opciji source na hdmi 1,2 ili kako god

Ali hajde da to ovako pitam posto kada sam štemao kablove nisam predvideo ovo. Dakle meni iza televizora u zidu je uticnica koja ima jedan koaksijalni port (koaksijalac ide kroz zid do ulaznih vrata gde sam uveo Postinu kablovsku) i isto u uticnici su mi dva mrezna konektora...Klipan nisam predvideo hdmi kabl da provucem iskreno ni sad ne znam jel to izvodljivo, ali gde bih sutra postavio SBBov STB i kud proveo taj hdmi kabl do tv-a?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ako bi uvodio sbb, to bi bilo skroz nevezano od pošte. Pa kako se sa njima dogovoriš tuda će da prođe njihov kabl od hodnika do tv prijemnika. Ako ima lufta u nekim kanalicama, tuda. Ako nema, tražiš po ivicama stana gde bi mogao proći. Imaćeš paralelnu instalaciju kablova sa poštinom, ali tako je kako je.
 
Sbb ubada koaksijalni u stb a iz njega ide hdmi do TV-a?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Opet mi ova tema postaje aktuelna jer izlgeda uskoro prolazi SBB. moram da pitam ovako jer razvlacenje Bilo HMDI kabla od ulaznih vrata (ako tu postavim STB od SBB-a) do TV-a, ili razvlacenje paralelnog koaksijalnog kabla do TV (ako bih ipak kod TV -a postavio STB) je nemoguce. Dakle dodatni kabl nema sanse da razvlacim jedino novo stemovanje kroz zid ali to nece biti skoro. Pa je moje pitanje sledece, da li postoji mogucnost kao nekog kombajnera, koji bi na ulazu imao 2 koaksijalna kabla jedan od poste a drugi od SBB-a i onda kao takav, prodje kroz taj uredjaj, onda preko jednog ustemanog koaksijalnog kabla da ulaz u TV bude samo jedan kaoksijalni kabl
U sustini treba mi resenje za koriscenje signala dva operatora kroz jedan koaksijalno usteman kabl :( Pih kako ovo nisam durgacije predvideo
 
Neće tako povezati Sbb tehničari (niti bilo koji drugi verovatno).
PoštaNet nikada ne šalje ljude da otkače kabl, tako da se njihova osnovna ponuda može gledati besplatno (i kada se raskine ugovor), ali treba dva kabla za dve kablovske.
Ono što hoće da urade tehničari iz Sbb je da otkače Poštin kabl i onda nakače svoj, pa da se ništa ne štema u stanu. Tako su kod mene odradili.
 
Poslednja izmena:
Opet pitanje imam na ovu temu. Ako uzimam pored poste i SBB, oni svojim koaksijalnim kablom ulaze u stan jel tako? Ako je tako, onda ova moja egzibicija je i izvodljiva posto sam ipak kroz zid ustemao dodatni koakcijalni kabl tako da teoretski na mestu gde njihova kablovska udje u stan prikkljucim jedan kraj ustemanog kabla u stanu a drugi kraj produzim koliko do TV-a treba i onda preko STB prelaz na HDMI. I onda na TV-u biram source HDMI ili antena? Jel tako :eyebrows:
 
Šta ti imaš kod Pošte?

Samo kablovsku ili i net?

Ako već imaš net onda ti se više isplati EON van mreže nego da samo za TV uvodiš SBB preko njivog kabla.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Samo njihovu kablovsku.
I dalje je ovo potraga za resenjem da imam SK, Eurosport, N1, novu s i slicno..odnosno sve ovo sto je posti pogaseno...
 
Tamo gde su počeli da uvode optiku, dovedu je do televizora, pa u media converter, pa koaksijalnim kablom u d3 box. Tehnički, media converter možeš da staviš bilo gde, samo da imaš struju dostupnu, ne mora da stoji kod TVa.
 
Nazad
Vrh Dno