Šta je novo?

Problem sa instalacijom drajvera

VFoxy

Poznat
Učlanjen(a)
30.10.2019
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav svima,

Imam problem sa instalacijom drajvera na grafickoj kartici pomenutoj u naslovu. Otisao sam na AMD sajt skinuo AMD softver za instaliranje drajvera, pustio ga da sam pronadje kompatibilne dajvere za moju graficku, a pre svega toga sam sa AMD Utility cleanup-om obrisao sve stare drajvere sa graficke i onda sam pustio softver da instalira novi. Problem se javlja kada se instalacija prekine na 96% uvek, i izbaci error 1603. Pogledao sam na AMD-ovom sajtu sta bi mogao da predstavlja taj problem i uradio sam sve sto su mi oni predlozili kao resenje, jedina stvar na koju sumnjam je da windows nije apdejtovan, a na sajtu pise da bi to moglo da predstavlja problem. Kada pokusam da apdejtujem windows takodje mi izadje greska da apdejt nije moguc.

Da li neko mozda zna neki drugi nacin za resavanje ovog problema ili moram da odnesem racunar u servis?

Hvala unapred.
 
prvo pokreni command prompt sa administratorskim dozvolama/permisijama i dok si prikacen na internet kucaj:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

(mozes i da pejstujes sa crtl+P)

posle toga isto u tom prozoru kucaj:


ako izbaci da je nasao i popravio nije zgoreg preci jos jednom tj ponoviti.onda vidi jel apdejt radi,javi ovde i dobices dalje instrukcije.
 
Nisi naveo koja grafička. Nebino, postuopak je identičan za sve. Nisi naveo koje izdanje operativnog sistema, što može da pravi malu razliku. Ni da li je setap nov, menjao grafičku ili (re)instaliraš sistem, da li je prethodno radilo pa prestalo...
Problemi koji se javljaju nikada nemaju veze sa apdejtovanim windowsom. To je g.l.u.post koju forsiraju oni koji nemaju pojma šta je stvaran problem, a to uključuje i samu tehničku podršku.
- najpre moraš imati instalirane sve sistemske drajvere - čipset
- neki od drajvera zahtevaju već instaliran DotNet FX - Framework. Skini najsvežiji
- drajver može da bude najnoviji a i ne mora. Skineš poslednje izdanje, i neko koje je bilo aktuelno u vreme kada je i kartica bila aktuelna
- Sistem treba provereno da je čist, da nema virušćiće...e sad...sa obzirom da nisi spretan oko drajvera i ovo može da ti predstavlja problem :)
- hardverski setap:
da grafika ima dovoljno napajanja
da je slot/konekcija čist, nema prašine
da ništa ne pravi konflikt sa slotom - konsultacija uputstva
da li je BIOS kompatibilan...

Tek onda ide grafički drajver. Ako se problem ponovi postoji verovatnoća da jeste nešto neispravno.
Kratku proveru možeš izvršiti pre svega - podigni neki Live sistem, kao što je SergejStrelec ili neki sličan, pa vidi kako se ponaša. U njima postoji opcija instalacije grafičkih drajvera u Live režimu, pokreni. Ako prođe ok, onda negde ti sam grešiš.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Da li je neko imao problem sa drajverom oko usb-a, konkretno nakon startovanja racunara radi samo mis, ostali prikjuceni uredjaji ni jedan ne prepoznaje, zapravo u device menageru stoji samo zuti znak uzvika na "
Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C26"
Probao sam sve varijante update drivera, rucno, cak i sva azuriranja windowsa, uninstal, gde nakon toga radi najnormalnije, ali ako opet ugasim ili restartujem racunar, moram da ponavljam postupak. Da li ima neka varijanta da ako namestim drajver da mu i sacuvam podesavanja, a ne da opet pukne nakon restarta?
 
Prvo instaliraš drajvere za čipset a nakon toga one za USB. Drajvere skidaj (isključivo) sa Intel sajta.
Može da se desi i da ti neki poluispravan usb uređaj blokira protokol. Može da se desi i da ti je čip oštećen. Onda se oprosti od USB3-ke. A ako je komp u pitanju onda ubaci odgovarajuću karticu a ovaj isključi u BIOS-u.
A može da se desi, istina retko, i da imaš viruse u sistemu ...
 
Prvo instaliraš drajvere za čipset a nakon toga one za USB. Drajvere skidaj (isključivo) sa Intel sajta.
Može da se desi i da ti neki poluispravan usb uređaj blokira protokol. Može da se desi i da ti je čip oštećen. Onda se oprosti od USB3-ke. A ako je komp u pitanju onda ubaci odgovarajuću karticu a ovaj isključi u BIOS-u.
A može da se desi, istina retko, i da imaš viruse u sistemu ...
E da, probao sam i sa tim drajverima sa intel sajta. Moguce onda to sto kazes da je cip ostecen, plocu koristim od 2010. 😁 Desktop je. Radi on u sustini, ali samo ako mu kliknem uninstal, pa on sam nadje automatski, ali to me buni sto ne upamti nakon restarta.
 
Proveri i zdravlje harda ...
 
Proverio. Performance 100%, health 93%
Zanimljivo je recimo kada sam u biosu najnormalnije radi usb, recimo tastarura, a kada se podigne sistem, obavezno zuti trougao, pa moram misem da sredim u device.
 
Dok si u bios-u, pola (verovatno i više) komponenti nije aktivno. USB radi generički (verovatno po 2.0 ili čal i nižem standardu)
Najpre, za probu ako imaš mogućnosti, promeni miša/tastaturu. Proveri i same konektore fizički, da neki nije oštćen.
Možda ti neki uređaj ili neka komponenta prave konflikt. Ako otkačiš sve što nije neophodno (aka kamerica, fleške itd), disejbluješ sve ono što se ne koristi (u bios-u serijski port, paalelni itd ...), i ako problem postoji i nakon toga, onda ostaje da je problematičan čip
 
Dok si u bios-u, pola (verovatno i više) komponenti nije aktivno. USB radi generički (verovatno po 2.0 ili čal i nižem standardu)
Najpre, za probu ako imaš mogućnosti, promeni miša/tastaturu. Proveri i same konektore fizički, da neki nije oštćen.
Možda ti neki uređaj ili neka komponenta prave konflikt. Ako otkačiš sve što nije neophodno (aka kamerica, fleške itd), disejbluješ sve ono što se ne koristi (u bios-u serijski port, paalelni itd ...), i ako problem postoji i nakon toga, onda ostaje da je problematičan čip
Probao sam bas i to vise puta. Iskljucim sve iz usb-a, stampac, tastatura, ostavim samo mis, i dalje kada se startuje izbaci zuti trouglic.
 
Nazad
Vrh Dno