Šta je novo?

Koje drajvere za zvuk koristite-Asio, Wasapi..?

boggie

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
331
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung S8+
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Kao što naslov kaže, koje drajvere koristite, Asio, Wasapi, DS..?
Planiram da kupim DAC, verovatno X6. Zvučnici Microlab Solo 6c. Foobar plejer. Imate li preporuke za drajvere, neka podešavanja Foobar-a? Vidim da neko koristi Asio drajvere, neko Wasapi, koje su prednosti, mane, ima li razlike za prosečnog korisnika?
 
u sustini za takvu namenu i na toj opremi nema,koristi sta imas,mada bi morao kao minimum da imas bar wasapi.foobaru trebaju plagini i za asio i za wasapi,30s posla uz restart.
 
Instaliram ga kao plugin za foobar? I ništa više, u Preferences pa Output izaberem Wasapi?
 
tj komponenta za foobar da budemo tacni,ali da,to je to.ne verujem da ce biti sad neka ludilo razlika na integrusi ali nisam petljao sa integrusama od neke 2006te tako da nemam pojma kakve su sad.
 
...kmecimo 300 godina na mikser,MS nam da wasapi na OS nivou,sad koji ce ti,ljudi ne cuju razliku izmedju flaka i vbr-a (a kod mene na ne toliko hajend setapu specijalno band approved remasterovano izdanje za itunes u vbr-u i to 256+ ubi i to vec od 12khz pa nadalje,cinele neslusljive i nekontrolisane a cd i lossless rip istog mi miluju usi,samo gluv covek ne bi cuo).nikad ljudima ugoditi...

tldr cele price je nema razloga da se ne koristi wasapi,culi ili ne culi.ako DAC/karta ima asio takodje nema razloga ne koristiti isti,e sad zaista nisam poredio jel' mozda motu malo pristedi na bandwithu zbogradi latencije zaista,na ovome sto sam ja slusao za plejbek wasapi i asio zvuce isto,a ozbiljnijim firmama bi verovao pre za njihovo resenje kad su ga vec pisali nego se oslanjao na wasapi.
 
Kod mene u sistemu, takođe koristim X6 kao DAC i foobar plejer, se najbolje pokazao Wasapi Shared plugin. Link

Ne toliko zbog razlike u zvuku, koju nisam primetio u odnosu na klasičan wasapi, već zbog toga što je sa klasičnim wasapi pluginom i DS, umelo sa vremena na vreme da se javi kratko 'pucketanje' prilikom play/stop operacije ili promenom, ponekad i tokom premotavanja pesme. Nije se to tako često dešavalo ali ume da nervira, a sa wasapi shared se to ne dešava (što je i jedan od razloga zašto je i napravljen).


Jedina mana može biti što nema ekskluziv prioritet kao klasičan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno