Šta je novo?

Više pari zvučnika

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Ne razumem se u HiFi, ne znam razliku između pojačala, risivera i snagaša / lampaša, a potrebno mi je da razumem da bih mogao da uradim ono što mi treba :) hoću da povežem pet pari (10 komada) zvučnika, sa mogućnošću povezivanja još četiri - pet pari u nekom budućem periodu (hoću da ozvučim poslovni prostor 180m2). Zvučnici imaju impedansu 4 - 8 oma (šetajuća impedansa koja je valjda uglavnom 6 oma).

Šta bi za ovaj zadatak po vašem mišljenju bilo najbolje:

1) dva - tri klasična HiFi pojačala
2) jedan - dva risivera?
3) snagaš?
4) 100V pojačalo (koje mi onda menja izbor zvučnika i celokupnu priču)
 
snagas = samo pojacalo bez dodataka koje ima reciever,
risiver = pojacalo + tjuner + video + bt ponekad + preamp + radio,
lampas = pojacalo sa lampama,
solid state = pojacalo bez lamp.
 
Hvala na objašnjenju!
Da, zaboravih da navedem bitnu stvar - muzika se pušta samo sa računara, planiram da povežem PC i uređaj(e) za koji se budem odlučio putem digitalnog izlaza na zvučnoj kartici, eventualno bih uzeo neki jeftiniji DAC ukoliko se pojavi potreba. Imajući to u vidu treba da odaberem najracionalnije rešenje..
 
PC kao izvor moze bez problema, vidi da uzmes i miksetu, nisu skupe uopste ako ces imati vise izvora.
 
Poslednja izmena:
....hoću da ozvučim poslovni prostor 180m2....
Za ove potrebe samo profesionalno PA pojačalo (nikakvi hi-fi risiveri ili pojačala) jer to mora da radi 24 sata i sa tako velikim brojem zvučnika, najbolje pitati profesionalce za takvu vrstu ozvučavanja (recimo Sinevoice ili neko sličan).
 
Super, hvala na predlogu! Ima li preporuke za nekog drugog pošto Siniša nije bio zainteresovan za ovu saradnju?
 
Nazad
Vrh Dno