Šta je novo?

1660 Ti Strix OC, nova,pušta čudan zvuk,šta raditi?

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,034
Poena
115
Pozdrav kolege.
Znači grafička kupljena nova,plaćena paprena i evo šta sam dobio...
Slao sam Asusu upit kažu coil whine i ne podlježe garanciji.
Međutim uradio sam to da sam opteretio grafički čip pre rotiranja ventilatora i čim je srednji ventilator počeo da vrti čulo se ovo kao predenje...
Također primjetio sam da kad pritisnem srednji ventilator na sredini prema gore ima kao lufta ima i lijevi manje a skroz desni nema nikako..
Šta se može uraditi da se ovaj zvuk eliminiše i u čemu bi mogao biti problem?
Ne vjerujem da negde zakača ventilator jer zvuk se pojavi možda pola sata nakon rada računara i siguran sam da nije problem zavojnica nego sa ventilatorom.
Kontaktirao sam svog dobavljača čeka se do mjesec dana na reklamaciju..
Meni ovo smeta međutim nisam siguran da će radi ovoga radnja gde je uzeta kartica uvažiti reklamaciju.
https://www.youtube.com/watch?v=jTes_zc6eiI&t=5s
 
Ako si siguran da je ventilator, a izgleda da jeste, jer bi coil whine bio prisutan i kad se ventilatori ne vrte, reklamiraj, jer to podleže garanciji.
Zaustavi samo srednjiu vent pa vidi dal se čuje i dalje.
 
samo proveri koji je tacno zaustavljanjem i salji to na reklamaciju, nema tu pomoci ako se nov cuje. podmazivanje itd, sve je kratkog veka. ako mislis da ce biti problem oko reklamacije a ne bi trebalo onda pribegni kocenjem ventilatora dok ne crkne ako ce uopste da crkne.:d
takodje ja bih pustio na 100% ventilatore neko vreme prvo, mozda to legne sve.
 
Poslednja izmena:
samo proveri koji je tacno zaustavljanjem i salji to na reklamaciju, nema tu pomoci ako se nov cuje. podmazivanje itd, sve je kratkog veka. ako mislis da ce biti problem oko reklamacije a ne bi trebalo onda pribegni kocenjem ventilatora dok ne crkne ako ce uopste da crkne.:d
takodje ja bih pustio na 100% ventilatore neko vreme prvo, mozda to legne sve.

Mah problem je što o sve košta najmanje još plus 50 eur troškovi slanja pa ponovog preuzimanja pa čekanja...šta znam moždfa da pustim da radi ovako mada iritira me strašno,ako je nešto bezazleno možda ja mogu napraviti bez čačkanja po kartici...
Kako mogu da ih postavim da rade 100% da vidim šta se dešava?U AB?
 
Poslednja izmena:
Ako si siguran da je ventilator, a izgleda da jeste, jer bi coil whine bio prisutan i kad se ventilatori ne vrte, reklamiraj, jer to podleže garanciji.
Zaustavi samo srednjiu vent pa vidi dal se čuje i dalje.

Ne bih ja druže fizički zaustavljao ventilator praveći gore *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*,iz razloga što kažem drugu karticu necu sigurno dobiti jer nema je više u prodaji,a i čekat ću dugo...
Pitam se može li se kako napraviti ne čačkajući po kartici hardverski odnosno možel se šta postavkama brzine vrtnje ventilatora napraviti da se zvuk ne čuje?
jer nisam siguran da li se zvuk čuje pri većim ili manjim obrtajima...samo znam da ima lufta srednji ventilator kao da nije stegnut ako se oni uopšte stežu...
 
nista ne mozes napraviti, sem da sa AB podesis brzinu na kojoj se ne cuje ili sto ti rekoh da ih pustis malo na vecoj brzini pa mozda sve legne na svoje kasnije...
 
skines msi afterburner, pokrenes na sredini je slider za fan u %, odcekiras auto pre toga i pomeras slider koliko ti odgovara.
 
skines msi afterburner, pokrenes na sredini je slider za fan u %, odcekiras auto pre toga i pomeras slider koliko ti odgovara.
Aha,pa na koliko da stavim vrtnju u %,da li na manji broj ili veći?
Znam da se on čuje na nekih 1200 rpm već,eh sad nisam siguran da li se čuje i na manjim brzinama...
Mislim da to neće riješiti problem ali vredi probati,eh sad koliko je u % 1200 rpm to ne znam...
 
Poslednja izmena:
ma isprobaj kako god, vidi gde se ne cuju ako te to zanima kao sto rece. a i stavi na 90-95% i ostavi tako pola sata, sat.
 
Ovo je jako čudna situacija,grafička radi u load modu i u početku se ne čuje,kao sada, a onda malo kasnije se čuje taj zvuk...
Međutim ono što mene buni je što vidim da se ventilatori ne usporavaju a HWInfo u OSD u aplikaciji pokazuje da se skoro svake sekunde brzina obori na 0 rpm pa naraste na maks 1100 i nešto,stavio sam fan speed na 25 % jer izgleda manje ne može...izašao sam iz gpu tweak II jer on samo može da napravi konflikt sa ab valjda...
 
Setovao sam ventilatore na 50 % brzine i okreću se sa oko 1750 rpm,zujanje se ne čuje..kako to,i šta to sad znači?
Na 25 % se čuju...sa oko 100 rpm-ova,sad sam setovao na 30 % i zasad se ne čuju...pustit ću malo duže da radi na 30 % pa da vidim...
 
Poslednja izmena:
Realno, kad bi se vrtili na 10 i 20%, sta bi tako ohladili? JA napravim sebi da se kad pokrenem igru pale na oko 1500 obrtaja, a kad temp spadne ispod 40C da se gase ventilatori. Temp spadne tako na 37-38, ne znam ni ja tacno i ne vrte se nikako. Cim temp skoci na 60C u igri zavrte se na nekih 1500 obrtaja (ne znam tacno). Znam da ja licno nikad nisam ventove na grafickoj drzao na auto. Napravi profil da se vrte na 1500-1700 i uzivaj.

Off - *mjau**mjau**mjau* sjecam se starih vremena, voodoo 2, voodoo 3 i Rive tnt i Rage svjeta, crkne vent ili cak i ne bude na kartici, pa se isjece komad aluminijuma ili montira 9cm vent i ucvrsti vezicama i tako se hladi.... ILi sa nove karte skinem vent i montiram jedan od 9cm jer bolje hladi. Nedostaju mi ta vremena iskreno.... :) :)
 
Poslednja izmena:
hvala Marko__ držim na 30 % aut u AB i zvuk se ne čuje...ya veće brzine nema potrebe s obzirom da je ovo dobar čip i temperatura mi je maksimalno 56 C,što je savršeno...
 
Nazad
Vrh Dno