Šta je novo?

Mirorrless i DSLR dodatna oprema

Došao je red da pređem na prvi Mirorless FF, ovih dana uzimam Sony A7III ili A7C, videću još šta mi je prioritet i Tamron 28-75mm f2.8 G2. Pošto nemam iskustva sa SD karticama za ovu vrstu aparata, interesuje me koju karticu preporučujete da može da gure 4k snimak bez problema?
 
Imam Kingston UHS-1 U3 32GB MicroSDHC sa crvenom štampom, upis je 39mb/, čitanje 88 i ona na a6300 radi besprekorno. U aktuelnim revizijama imaju oznaku V30, što znači da su specijalizovane za upis nasumičnih memorijskih blokova tokom video snimanja, tako da zato nema zastoja.
 
Nadam se da je ok mesto za pitanje. Imam Canon 2000D od skoro, i sa njim ovu karticu:
IMG_4828.jpg

Da li bih izgubio nesto u performansama ako bi je zamenio sa:
Screenshot 2021-12-17 at 11.24.51.png

Kontam da bih morao nju u adapter, to ne bi trebalo da pravi problem?
 
Ne bi trebalo da pravi nikakav problem to sto je micro sd i sto ide preko adaptera. Godinama vec koristim micro sd kartice u aparatima.
Samo proveri da li taj aparat podrzava kartice te velicine.
Meni se npr. na sony a6000 desava da osetno uspori kada je kartica od 64GB popunjena preko 50%.
 
Obzirom da sam pre nekog vremena uzeo Canon M50 odmah mi je bilo jasno da moram imati dodatno pakovanje baterija. Nije mi jasno zašto je Canon zadržao LP12-ice ali tako je kako je. Iz iskustva sa prethodnim M modelom znam da je autonomija aparata očaj u odnosu na DSLR (D3500 koji sam koristio je bez problema išao na 1400 okidanja).

Naručeno pakovanje (4 komada) kineskih baerija sa USB punjačem. Na sajtu je deklarisana snaga od 1900mAh što je na papiru u odnosu na Canon bateriju od 875mAh duplo više. Paket je stigao i rezultati su oko 1200 okidanja po bateriji.
S.K.Y.R.A. možeš li mi reći koje su baterije u pitanju pošto bi mi bile preko potrebne za Canon M50 sa 20mm f/2 (koji tek treba da kupim...opet :D). I da li se isplati uzeti Viltrox spedbooster i kačiti prajmove za potrebe video zapisa? Hvala ti :)
 
S.K.Y.R.A. možeš li mi reći koje su baterije u pitanju pošto bi mi bile preko potrebne za Canon M50 sa 20mm f/2 (koji tek treba da kupim...opet :D). I da li se isplati uzeti Viltrox spedbooster i kačiti prajmove za potrebe video zapisa? Hvala ti :)
Ja konkretno koristim Mamen od 1900mah. A spedbooster...ako je ok cena zašto da ne. Taj 20mm ćeš verovatno ili za video ili za fotkanje po gradu da koristiš pretpostavljam. Ako koristiš za video unutra onda uzmi dummy battery...bolja varijanta. Sve ostalo dodatne baterije...
 
Mogu li ja da povezem ikako 2000D sa M1 air-om da radi kao webcam? Onaj njihov webcam utility nisam uspeo da nateram da radi (in general), a nisam siguran da li i kojim kablom i kako da ih povezem preko mini hdmi-a posto usb-om nisam uspeo...
 
Nazad
Vrh Dno