Šta je novo?

Ekstremno spor ulazak u BIOS

Nikolaus

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2005
Poruke
489
Poena
320
Konfiguracija iz potpisa. Jutros sednem za računar, koji mi inače ostaje upaljen preko noći, malo po netu lutanja pre posla.
U momentu mi se stranica ne otvara u Operi, probam drugu, isto. Pokušam drugi program otvoriti, ne reaguje. Ništa, zadam restart i pustim računar na miru. 5 minuta kasnije ručno ga isključim, jer vidim da sam neće završiti gašenje.
E sad, kad ga uključim normalan BIP na ploči, ventilatori i lampice normalno rade, ali mi do ponude za ulazak u BIOS treba minimalno 5 minuta (samo prvi put prisutno obaveštenje o nasilnom gašenju, sad više nema nikakvih obaveštenja o grešci). Sve stavim u BIOSu na fabrički, mada su jedino memorije bile na XMP profilima, i odem u restart.
Ponovo čekam 5 minuta do loga ploče (pre toga imam samo crni ekran, sa belom horizontalnom crticom u gornjoj levoj zoni).
Narednih 15 minuta nestane mi logo, i samo crn ekran, nema ulaska u Win 10. Odem na posao, jer nemam više vremena.

I ploča i procesor su mi u garanciji, Mobo domaća, a CPU kod Mađara.

Šta nositi na reklamaciju?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pozdrav.Ja bih otkačio hard od matične,pa probao nakon toga ulazak u bios...često ume hard disk ako je na izdisaju ili loš sata kabl da napravi taj problem...možda grešim ali treba pokušati.
 
Ne mora da znaci da je crko, moze da bude labav kabl.
 
To bi bila najbezbolnija varijanta.

Ne mora biti hard na kome je OS?

OS je na NVMe, ako nešto znači.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije bitno na kom mediju je sistem,bios proverava pristup hard disku,ako je otežan ili nemoguć dešavaju se ta usporenja ili čak totalno zaglavljen početni ekran.Dakle može da bude problem i hard na kome nema sistema.Raskači,pa vidi.Srećno :)
 
Otkači i NVMe,pa uključi komp bez njega ako sa klasičnim hardom ne pokaže rezultat...možda je i on oštećen...nikad se ne zna...možeš i da mu očistiš kontakte preventivno...
 
Hvala vam na savetima momci. Malo ste me utešili, i definitivno dali smernice da ne lutam previše.
Javljam rezultate.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Definitivno je hard u pitanju. Istaknut hard od 1Tb, i sve proradilo kao sat.
Još jednom hvala svima na sugestijama, uštedeh vremena i živaca.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Samo proveri jos da l' slučajno nije do kabla i to je to.
 
Na žalost nije do kabla, ali jeste hard odradio svoje. Nekih 7-8 godinica je služio.
 
proveri ga na drugom napajanju pre kante,a ja bih bar tri sata kabla promenio pre.takodje i promeni konektor na napajanju,ako imas vise grana napajanja i granu.
 
Nazad
Vrh Dno