Šta je novo?

Aj´ budite malo kreativni

dusko_m

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
1,458
Poena
660
imam kolegu koji, ubeđen da će WiFi da mu proključa mozak, redovno gasi najbliži mu AP (isključi mu kabl od napajanja). aj predložite neke sitne pakosti da ga malo naučim pameti. do sada, od mera primenjeno sledeće

od kolega, načuo sam nešto o tvrdim mu političkim stavovima pa mi prvo palo na pamet da ga tu malo peckam. pročitao sam mu bookmarks iz Chrome-a, video mu omiljene sajtove pa na FW i ako se kači preko kabla (filter na MAC adresu LAN kartice), blokirao mu pristup

vaseljenska
in4s.net
srbin.info
sputnik
yandex
patriot.rs
dverisrpske
youtube
gmail
mail.ru
yahoo

obzirom da smo na domenskoj mreži, nakačio sam mu se na Computer Management i u Task Scheduler-u mu podesio da se prilikom logovanja startuje Chrome sa rs.n1info.com

imate li još neku ideju kojom mukom da ga mučim? ne dolazi u obzir ništa uvredljivo. samo malo da oseti pritisak i da skonta ko je admin i šta admin može :)
 
Za promenu, šaraj sa N1 na Peščanik, i nazad [emoji1787]
 
Ne zaboravi da i nad adminom ima admin...
Pusti čoveka da misli šta hoće, a za gašenje AP-a mu skreni pažnju da je to "sabotiranje radnog procesa" i da spada u teže prekršaje ugovora o radu.
Pozdrav
 
Zameni mu wallpaper, naravno ugasi mogućnost da može on da promeni.

Ubaci mu i neku iritantnu melodiju kada se podiže Windows.

Šalji mu mailove da potvrdi prijem 2t uglja na kućnu adresu.

I tako... [emoji56]
 
Ništa od navedenog. Ponudi mu da zamenite mesta za sedenje. Ti sedni na njegovo, bliže ruteru, a njemu ponudi tvoje udaljeno.
 
Sta ga peckas, zabrani mu pristup na sve te sajtove i prijavi ga da sabotira rad stalnim iskljucivanjem AP.
Posle toga dolazi "otvaranje vatre na lice iz vozila u pokretu" ali o tome cemo kasnije, cujmo misljenja ostalih kolega.
 
Promeni mu fizički raspored slova na tastaturi (tastere povadi i malo promešaj).

Screenshot full desktopa, isključiš ikone i taskbar na autohide.

:D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Ne treba se zaboraviti i diverzioni wifi mišonja pored njegovog. :)

Ubaciš nano risiver od wifi miša pozadi računara, pa sa vremena na vreme dok radi/čita/šta već neke stvari van radnih obaveza dolivati ulje na vatru.

Gleda yt klip - povećati/smanjiti prozor
Hoće da klikne na nešto - dodati malo šlajfa mišem
Random m desni klikovi sa vremena na vreme
Random skrolovanje stranica
Itd...
 
Poslednja izmena:
AutoHotkey i napravi skriptu da na pritisak odredjenog dugmeta uradi nesto drugo :)

Ima toga na netu na kilo.
 
Ako ima CD Rom, ima skripta da svakih npr. 5 minuta otvara CD Rom. Probao na drugaru, hteo čovek da nosi računar u servis.

OnePlus 6T via TT
 
ja budite malo kreativni

Problem je taj što je on kao sistem admin zadužen verovatno da rešava takve probleme i može sebi da napravi medveđu uslugu da se ovaj požali da ne može da završava radne obaveze zbog neispravne opreme ili mreže.

Jednostavno, nisi klinac, batali to. Imaš verovatno u firmi nekakav pravilnik pa se pozovi na njega i ukoliko ti to nije nadređeni prijavi ga.

Ovako kako si napisao ispada da nemaš autoritet ili ne smeš da ga prijaviš višoj instanci (jer ti je to možda neko ko ti je nadređen).

Ti kao sistem admin si već napravi sijaset prekršaja i ugrozio njegovu privatnost.

Ja se ne bih zajebavao s tim ako u firmi ima još nekog ko se razume u IT i mreže jer možeš vrlo lako da ugroziš sopstveno radno mesto.
 
Poslednja izmena:
Najzad normalan post.... kao i predlog o zameni mesta.

...riding on 720p...
 
Ova tema zaista postoji?
Brisu se neke mnogo normalnije teme. A ne ova "kako da zeznem kolegu" na nivou klinca od 12 godina.
 
Šokovi.

Ko neće da učestvuje, preskoči i mirna bačka. Kao kad bih ja uleteo tamo u kafa aparati temu jer mislim da su svi ti aparati glupost i počeo da im solim pamet. Nemam pametnija posla.

Svako ko je ostavio poruku ovde zna šta je napisao i ne shvata ovo preterano ozbiljno. Da je op hteo da reši problem kako dolikuje, rešio bi ga odavno ili dao otkaz (ako nema pomoći u rešenju problema, i posebno ako je taj paranoja kolega dobar sa šefom i slično, tu tek bataljuješ eskalacije jer se uvek obije u glavu, a posle nemaš kome da se požališ).

@old_bookmaker

Nema privatnosti na firminom računaru. To je računar za posao, a ne za obavljanje ličnih potreba. Cenim i da mu u ugovoru piše nešto slično.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Slobodno reci šta, niko ti ne brani.

Taj član se ne odnosi na privatnost jer je na poslovnim računarima nema, već jednim (malim) delom na mobing i slično.

Ovde ako i ima mobinga, ima ga uzajamnog i nije na nama da budemo medijatori njihovih nesuglasica. Imaju šefa koji je plaćen za takve stvari, ili eventualno da ih preusmeri na odgovarajućeg zaposlenog.

Inače, nisam ja onaj gore komentar napisao tek tako jer mi je dosadno, već jer ne vidim poentu da neko ulazi u temu koja mu smeta i traži da ista bude zatvorena. Preskočiš i svima lepo. Da su modovi hteli da zatvore temu, bila bi već zatvorena.
 
Poslednja izmena:
ja budite malo kreativni

Pročitaj drugi linki.

Još jedno da kažem, moji komentari su dobronamerni prema OP-u, nije mi jasno da ti to shvataš drugačije ili ti je zabavno sve ovo jer se ne radi o tovojoj egzistenciji.

Drugo, OP je veoma dugo na forumu i dugo radi taj posao, nije klinac od 18 god. koji je tek počeo da radi, pa mi nije jasno kako mu je takvo nešto i palo na pamet.
 
Poslednja izmena:
Znam gdrp kako funkcioniše.

Ne menja se moj odgovor. Čak i gdrp isto kaže, sve dok si obavešten (u ugovor se stavi da je firmin računar sa poslovne potrebe i da je po potrebi moguć pristup računaru u svakom trenutku) i ti to potpišeš - firma je mirna sa te strane. Zato sam na prethodnoj strani napisao da ima nešto tog ranga u ugovoru. Skoro svako ko radi sa računarima na dnevnom nivou ima sekcije u ugovoru šta sme da radi sa firminim računarom i podacima i šta ne sme.

Još jedno da kažem, moji komentari su dobronamerni prema OP-u, nije mi jasno da ti to shvataš drugačije ili ti je zabavno sve ovo jer se ne radi o tovojoj egzistenciji.

Drugo, OP je veoma dugo na forumu i dugo radi taj posao, nije klinac od 18 god. koji je tek počeo da radi, pa mi nije jasno kako mu je takvo nešto i palo na pamet.

Upravo. Nismo mu mi otac i majka da ga učimo šta je ispravno a šta nije.
 
Poslednja izmena:
dzonihsv; je napisao(la):
Upravo. Nismo mu mi otac i majka da ga učimo šta je ispravno a šta nije.

Pa hajde da ga "naučimo" kako da nanese štetu sebi i firmi u kojoj radi u slučaju tužbe zaposlenog kome su povređena prava.

Složiću se da se ne slažemo po ovom pitanju. :)
 
:) neki ste malo ste preozbiljno shvatili ovu temu. ipak se nalazimo u "Bench clubbing"

na temu prava

pravo na pristup news portalima, privatnom mail-u ili društvenim mrežama ne postoji nigde zagarantovano... sem ako bavljenje istim nekome nije primarni posao što ovde definitivno nije slučaj. ako neko insistira na pravu da ima svoje (nakaradno) mišljenje i pokušava da to sprovede u praksi, ja nekako naginjem stavu da će u tom slučaju da dobije samo ono što mu pripada i ništa preko toga. free internet access preko firminog linka ne spada u zagarantovana prava zaposlenih. fair use ako se svi ponašamo normalno. ako neko insitira da treba drugačije... zašto da ne

i ne, nismo korporacija koja ima HR (ustvari nemamo ni IT službu obzirom da ja sam brinem o tome :)), nemamo pravilnik... mogu da ga prijavim vlasniku firme. nekako mi ovo humanije :d
 
Da li možete jednu temu na forumu da ne upropastite sa prepucavanjem, zakonima, mišljenjima, pravima i obavezama, mlaćenjem prazne slame, itd. :d

Lepo OP pitao, hoće malo da se našali sa kolegom, svi mi imamo takvog jednog u firmi, evo ja ću prvi da isprobam nešto od predloženog, samo da se kolega vrati sa terena (mada smo ovo sa zamenom desktopa i zvukom kada se ulazi u Windows već uradili davno kolegi Partizanovom navijaču, stavili mu desktop neke slike sa Delijama i Zvezdinu himnu kada se diže Win, malo je reći da mu nije bilo dobro) :D
 
@dusko_m samo da priupitam, kopka me još od kada sam pročitao naslov teme, da li te nešto sabotira u pisanju, neki autocorrect ili šta-ti-ja-znam-andrak, ili je ovo tvoje normalno pisanje?
 
"aj' budite malo kreativni" :)
 
Napravi šlem od kartona i obloži ga duplom alu folijom. Daj mu to kao 100% zaštita za glavu od svih bežičnih uređaja. A pre toga napravi blog gde je neki Dr. Mr. to testirao i preporučuje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ili pocnite neobavezno da pricate o ovom filmu i kako je zasnovan na istinitoj prici o kontroli uma itd koju je napisao neki ruski naucnik :D

"They Live (1988)

A drifter discovers a pair of sunglasses that allow him to wake up to the fact that aliens have taken over the Earth."

https://www.imdb.com/title/tt0096256/?ref_=vi_close

 
Nazad
Vrh Dno