Šta je novo?

Poruka od stranca na Halo oglasima-prevara ili ne?

lavinija

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2014
Poruke
42
Poena
155
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo prilikom prodaje na Halo oglasima ili nekim drugim sajtovima-naime, kontaktirala me je osoba putem poruke, kao zainteresovana je za predmet koji prodajem, tj. pita da li je dostupan jos uvek i trazi da joj odgovorim na privatni mail.
Ja joj odgovorim. Vidim da je stranac, jer verovatno prevodi putem Googla, pa je onako polurazumljivo...
Onda mi odgovori putem maila, da je to sve ok, cena itd. i kao ona je iz Rumunije, pa bi uplatila na moj racun, a poslala svog privatnog kurira po robu.
I trazi broj mog racuna, telefon, adresu.
Sad, znam da prilikom uplata u inostranstvo to sve traze u banci, da to privatan kurir moze da bude neki poznanik ili eventualno kurirska sluzba sa kojom saradjuje.
Ali, mi je sve to malo cudno i ne znam sta da radim.
Da li je neko od vas imao slicno iskustvo?
 
Xaxa
Pa naravno da je prevara. Ako sumnjaš samo pošalji korisničko ime Halooglasima i pitaj da li je nalog već blokiran.
Zato i traže da se komunicira preko mail-a jer bivaju blokirani vrlo brzo posle registracije i slanja par stotina poruka na oglase.

ho.png


Kad imam vremena zezam se sa njima :d
I uvek na isti oglas, samo da je skuplje od 100 evra
 
Poslednja izmena:
Pa kad vec salje "privatnog" kurira neka posalje i novac po njemu :)
Prevara naravno


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Samo im ponudis da plate Western Union-om, to mogu svuda ali naravno nece nikad pristati na to :)
 
Ne mogu da uplate na tekući račun iz inostranstva. Samo IBAN i SWIFT, nikako drugačije.
 
Za WE ti ne treba tekuci racun :)

https://www.westernunion.com/de/en/faq-send-money-in-person.html#Q4

5. What do I need to send money from an agent location?

Sending money with Western Union from an agent location doesn't require credit cards, debit cards or bank accounts. But you will need to show a valid ID.

i

11. How do I pick up a money transfer?

You can pick up your money at any agent location. You'll need to complete a "To Receive Money" form with the following information:

Name
Address
Amount expected
Sender's name
Sender's city and country

Acceptable ID documents are also required.

Some restrictions may apply.
 
Iban i swift imaju "rupe" gde preko insajdera u nekoj banci vide koji je nivo zastite na racunu te ako je slabija (uglavnom stariji ne vode racuna o tome) lako pristupaju i skidaju pare preko laznih transakcija.
Rusi i kinezi su poznati po tome, mnogi nemci su se opekli preko bangood i sl sajtova.
Ovo je cisto opipavanje terena.

...riding on 720p...
 
Kakve rupe u banci?! Nivo zastite?! O cemu pricas druze


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogao bi malo da poradis na pisanoj komunikaciji.
Imas google pa guglaj kako su nemci prolazili.

...riding on 720p...
 
I meni to lici na prevaru, ali pitala sam za iskustva jer sam cula da Madjari masovno kupuju na KP, pogotovo antikvitete. A ova kaze da je Rumunka :D
Nego, salu na stranu, a kako bi neki stranac kupio nesto kod nas preko oglasa, inace? Kako bi to islo? Jer verujem da ima i nekih kojima se mozda nesto i dopada ili im odgovara cena, a nisu prevaranti.
 
Ako im je toliko bitno, neko ce licno doci po to sa parama. Pricam iz iskustva.

...riding on 720p...
 
E bas si objasnio u cemu je problem. Ali pretpostavijam da je direct debit


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste, sad cu eseje da pisem kako rade prevare. Imas sve na netu.
Nema veze sa debit vec direktno preko iban-swift podataka tj terecenje racuna laznim transakcijama.
I mene su pokusali da preveslaju preko bangood, zato su paypal, klarna i tan-pin-direct bank app posrednici/zastite mama za placanja licima u koje nemas poverenja.

...riding on 720p...
 
Nego, salu na stranu, a kako bi neki stranac kupio nesto kod nas preko oglasa, inace? Kako bi to islo? Jer verujem da ima i nekih kojima se mozda nesto i dopada ili im odgovara cena, a nisu prevaranti.

Ako misliš da nešto što prodaješ može da bude interesantno strancima oglasi na eBay, tu si zaštićena.
 
Prevara zasnovana na dogovoru o uplati te slanju ili preuzimanju preko posrednika.

Pošalju ti "kobajagi potvrdu o uplati", falsifikovan dokaz sklepan od strane njih da je uplaćeno proizvoljnim načinom, ti pošalješ stvaran predmet na stvarnu adresu i onda, kad ti predmet bude u putu/transportu i van domašaja, ti se jave sa sve novom kobajagi potvrdom da su uplatili više i jos te zamole da im vratiš/uplatiš nazad tu razliku u realnom novcu na realan račun/način, ne onom kobajagi novcu sa potvrde.

Idu na to da te orobe i za predmet i za novac, po osnovu razlike što su ti "kobajagi" više uplatili. Dupla šamarčina. Pa koliko im prođe. Idealno nikad ništa ali uvek ima nesretnika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno