Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Ove godine nema šanse da prestaje dominacija Exynosa, a verovatno ni sledeće. Opet će 90% ljudi pre da kupi Samsung/Huawei nego Oneplus.
Koliko sam upućen Oppo i Vivo ne postoje zvanično kod nas, jedva da se i Realme prodaje legalno.
I da se pojavi kod provajdera opet će se više kupovati Apple, Samsung, Huawei i Xiaomi. Ako bude imao cenu kao 7T u Vip-u onda je stvarno van svake pameti kupiti ga legalno. Jedina korist će biti po nas koji telefone kupujemo na oglasima zbog većeg izbora i zvaničnog servisa.
I da, ove godine i ako im kamera bude u Top 3 to će biti samo kod Pro verzije, nažalost.
Tačno tako.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
To ti misliš. Ima dosta ljudi koji ne mare za gcam , + gcam ima milion bagova uvek.
U svako doba dana mi daj stock kameru blizu nivoa gcam i naplati to 300,400e i pristajem odmah.
Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To ti misliš. Ima dosta ljudi koji ne mare za gcam , + gcam ima milion bagova uvek.
U svako doba dana mi daj stock kameru blizu nivoa gcam i naplati to 300,400e i pristajem odmah.
Sent from my MI 8 using Tapatalk
Evo za €220, redmi note 8 pro. Tastu danas stigao, dobar telefončić.
https://flic.kr/s/aHsmMsQ3we

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
To ti misliš. Ima dosta ljudi koji ne mare za gcam , + gcam ima milion bagova uvek.
U svako doba dana mi daj stock kameru blizu nivoa gcam i naplati to 300,400e i pristajem odmah.
Sent from my MI 8 using Tapatalk
To nije misljenje, vec cinjenica. Najveci hajp za telefone je kod kamere a tu je najmanja razlika. To sto masa ne mari za GCam nije moj problem i nije problem onih koji se razumeju i mogu da izdvoje 15 minuta da nadju verziju koja ce okej raditi :)

Koristim razne GCam-ove 2 godine unazad, za slikanje glavnim senzorom naravno, radilo je bez greske na RN5, radi bez greske na 9T.

Evo par fotki sa RN5, koji je nov kostao 120-130e pred nestanak sa trzista :)

https://photos.app.goo.gl/X3HhTw9AdqRshBxR6

https://photos.app.goo.gl/aG2KbX7bGGCBMKDG9

Jedino sto je falilo RN5-ici sto se kamere tice jeste da pise 100x Zoom Penta AI Leica Zeiss Optics Camera na poledjini :)
 
Poslednja izmena:
To ti misliš. Ima dosta ljudi koji ne mare za gcam , + gcam ima milion bagova uvek.
U svako doba dana mi daj stock kameru blizu nivoa gcam i naplati to 300,400e i pristajem odmah.
Sent from my MI 8 using Tapatalk
Trenutno koristiš takav telefon. Mnogo hejtuješ sve što stigneš. :d
 
Samo sam realan :)
Isto tako prelazim odmah na op8pro ako ga dobije Vip :) ako sam na ovom telefonu izdrzao 1god na op8pro cu sigurno moci 2 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Šta su preterali? Jel ste stvarno očekivali da će 8 Pro da košta 700 evra? Telefon jednakih/boljih specifikacija S20 Ultra modela? Nije dovoljno što je 400 evra jeftiniji, mislim cmon ajmo da budemo malo realni...

Meni je ovo top cena i top telefon, nadam se samo da neće biti nekih nenadanih problema.

Ako ne bude, eto mene ekspresno nazad u Android vodama. Ionako mi nedostaje One Plus, ne družismo se još od 3T modela...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gizmo, slobodno ti kupi pa nam prenesi utiske. Bez obzira, koliko imam novca ja smatram da je cena previsoka. Ne poredim sa samsungom jer je i on precenjen. Ali ima takve ugovore sa operaterima da im se može(dok ima ovaca biće i vune). Ne plaćam preko 550 pa da je zlatan!
 
Pa ja ovde iskreno ne vidim sta je ovo bolje od "another phones" cak stavise ni ne vidi se kad je slikano,da li sumrak dan ili mrak? Meni ovo uopste nije plus iskreno,nebo je katastrofalno
 
Poslednja izmena:
Slazem se ali dobro, ovo je u sustini klasican vid (''turbo'') marketinga u smartfon svetu. Bice to odlicna kamera, to je jedino bitno, a ovakva poredjenja uglavnom sluze za dizanje hajpa i fanboj rata po bugarskim fon arenama.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je IMX689 na Pro modelu predvidjen za visoku klasu, dok je prethodni IMX586 bio srednja klasa, pa se zato OP nije bas proslavio po pitanju kamere. Zato ocekujem da ce Pro model biti u rangu ostalih flagship modela.
 
Mislim da su telefoni dostigli svoj maksimum sto se tice kamere. Sledeci trend ce biti vrv 120hz pa 240hz ekrani i dosta vece baterije, uz minimalna softverska poboljsanja gorepomenute kamere.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kome treba 240hz ekran. I 90hz je više nego taman za laganu upotrebu i solidnu autonomiju. Bolje neka porade na krštenim baterijama i kvalitetnijim materijalima umesto forsiranja stakla (keramika, safir, čak i aluminijum).
 
^Slažem se.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Samo kamera me interesuje, ne vidim zasto bih dao za telefon vise od 500 eura ako ne moze da mi zameni kompakt fotoaparat.

Ja imam LG G6 i sve mi zavrsava kao i 90% ljudi da se ne lazemo, igre i herci ekrana, njih ne bih komentarisao zaista...
 
Samo kamera me interesuje, ne vidim zasto bih dao za telefon vise od 500 eura ako ne moze da mi zameni kompakt fotoaparat.

Ja imam LG G6 i sve mi zavrsava kao i 90% ljudi da se ne lazemo, igre i herci ekrana, njih ne bih komentarisao zaista...
Marketing , potrosacko drustvo. Ubede te da ti nesto treba iako to u praksi necws ni osetiti. Te kamere vecinom ljudi koriste za drusvene mreze gde se slike kompresuju tako da slicno izgledaju slike i sa nekim mi 9t i sa najnovijom ultrom.

Ako se gledaju cene ostalih, OP radi jako dobro, telefoni su im stvarno dobri, na stranu sumanuti trend povecavanja cena unedogled, neko to kupuje i mi tu ne mozemo nista. Mozemo da se prilagodimo ili da kupujemo realme, xaiomi itd, pa da budzimo ponesto. Ja sam trenutno u potrazi za telefonom, ali cu sacekati malo, xaiomi mi9t pro mi je bio prvi izbor, no mislim da ce biti dobrih snizenja kada prodje pandemija, ko zna, mozda padne neki OP.
 
Znam dobro sta je marketing, a znam i kako izgleda fotka na 55" 4K TV-u.
Ima razlike, da li opravdava razliku u ceni izmedju telefona od 500 i 100eur vetovatno ne, tu se mozemo sloziti.

GCAM ne znam kako radi na ostalim telefonima ali ja kod mene na G6 i nisam bas zadovoljan, zna da zabode kada fotkam vise slika za redom, zna da brlja sa bojama itd.
 
Mislim da su telefoni dostigli svoj maksimum sto se tice kamere. Sledeci trend ce biti vrv 120hz pa 240hz ekrani i dosta vece baterije, uz minimalna softverska poboljsanja gorepomenute kamere.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Slazem se,kao i sve drugo sto je dostiglo maksimum. Moje misljenje je da ce neka naredna recolucija biti kada stave druge baterije,sve ostalo u zadnje dve godine su toliko minorni pomaci da cak i mi ovde koji toliko cesto menjamo aoarate necemo imati potrebu menjati telefone svake godine nego tek na dve
 
Znam dobro sta je marketing, a znam i kako izgleda fotka na 55" 4K TV-u.
Ima razlike, da li opravdava razliku u ceni izmedju telefona od 500 i 100eur vetovatno ne, tu se mozemo sloziti.

GCAM ne znam kako radi na ostalim telefonima ali ja kod mene na G6 i nisam bas zadovoljan, zna da zabode kada fotkam vise slika za redom, zna da brlja sa bojama itd.

Gcam recimo odlicno radi na mi 9t, posto pratim tu temu. Ma to je budzenje, za entuzijaste i mali procenat ljudi koji vole da se igraju sa softverom.
Ja sam video kako izgleda fotka na 1080p slikana sa najnovijeg iphona, neki iz 11 serije, da ne lazem koji tacno model. To je blago receno razocaravajuce za mene. Tolike cene su smesne, dobar televizor kosta kao telefon...

Ma to je prezvakana tema, kada opadne procenat prodaje i cene ce dole, na srecu uvek postoji neki proizvodjac koji isporuci neki dobar telefon srednje klase, kao sada realme i xaiomi sto rade, pa opet moze da se uz neka budzenja napravi telwfon sasvim ok i za zahtevnije korisnike.

Kada bih hteo da kupim telefon iz premium segmenta, bez razmisljanja bi to bio ili OP ili neki Opo. Nubie su mi se recimo svidjale isto...
 
Kako ce ovaj model i doci do operatera i oglasa kad niko ne zna do kad ce EU biti lokavana zbog virusa,msm kako i sad operateri dobijaju telefone kad je kompletan prevoz stao iz evrope ne kapiram
 
Nešto ipak prolazi. Drugu stigla mašina za sječenje folija za telefone od par hiljada eura prije neki dan.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hm da kapiram da se sad prevoz debelo placa,znaci da ocekujemo poprilicno vece cene na oglasima
 
Nazad
Vrh Dno