Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

tako je, bas to je problem. slova p i q moras da znas gde da pritisnes da bi sigurno odreagovala, inace je hit and miss. kada brzo pritiskas p i q nasumicno, onda nekad promasi jedno ili drugo i uopste ne kuca ono sto ti hoces...

ali to ljudi ili ne primecuju ili nauce da zive sa tim.

druga stvar koja me nervira je mali ekran. mislio sam da cu da se naviknem, ali ne.... mrka kapa... tako da evo sad izlazi ovaj lenovo, prelazim na njega, a 8 pro poklanjam nekom i to je to... dosta od mene 2 godine sam se mucio sa njim...

OP 8 Pro mali ekran?? Pa bukvalno ne treba veci, i ovo je preveliko za ljude za manjim rukama. Inace, na Google tastaturi ne postoji ovaj problem koji pominjes, pricam o OP 8 Pro.
 
ja koristim google tastaturu na 8pro i problem definitivno postoji, ti si u 99.9% ljudi koji to ne primecuje, svesno ignorise, ja sam u 0.1% ljudi kojima to smeta, i sta sad. napravio sam gresku, uzeo sam kriv ekran, necu je vise ponoviti i to je to. ekran je definitivno mali, uzak je, moj bivsi telefon iz 2015. godine je imao ekran iste sirine kao ovo sr...nje. opet, moje misljenje, ne mora niko da se slozi, nemam nista od toga da li se neko slaze sa mnom ili ne. veci je problem sto u momentu kupovine nije postojao bolji izbor, a i dalje ne postoji. sve je ili krivo ili uzano, valjda narod ide ka kolektivnom zaglupljivanju, sta li... svi otvaraju wap, niko ne cita pravi internet, pa nikom ni ne smeta sto je ekran velicine i oblika kao daljinski za televizor. dve godine pokusavam da nadjem krsten telefon da zamenim ovu sklopociju i ne polazi mi za rukom. evo sad je lenovo izdao ovaj y700, cekao sam ga mesecima u najavi, kupio bi ga na keca, nije problem ni sto je samo za kinesko trziste, nasao sam coveka da mi donese iz kine, jer ima ekran idealne velicine, ali nema sim slot. prosto mi nije jasno zasto?!
 
Poslednja izmena:
Kako ubiti ove notifications?
Nema šanse da stavim ovaj Color OS, isti dan onda bi uzeo drugi telefon.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220501-165737.jpg
    Screenshot_20220501-165737.jpg
    72 KB · Pregleda: 99
Meni to iskocilo jednom-dva puta. Posle toga vise ne. A i dalje sam na starom Oxy...
 
meni iskace svako malo, i nervira me, isto sam na starom oxy
 
Meni stoji danima nervira me strasno.
Moram guglati dal ima fora da se skloni to. Možda nešto u settings oko system auto update
 
Svasta....iskreno,i ne secam se da li sam bilo sta specijalno radio da uklonim to obavestenje,ali ga jednostavno vise nema....
 
nestane kad udjes u system update u settings i ne uradis update... samo sto to moras da radis svakih par dana :D ahahahahahaa
 
Ma kakvi. Nikada mi se vise nije pojavilo od tad. Bukvalno nikada posle toga.
 
ja presao na o9. kakav je raspad android 12 na njemu, ono je tragedija. fontovi negde krupni negde sitni, launcher nema pola opcija koje je imao na 11, dji program za vozenje drona ne radi. znaci nosim dva telefona da bih imao jedan normalan. prosto mi nije jasno kako su tako nesposobni....

i da, pogadjate.... ekran je neispravan i na njemu -.-

sta ja radim sa ovim oneplusom vise ja pojma nemam
 
Ja sam jos uvek na OP8 i A11. Nista ne pipam,kada dodje vreme,preci cu na Samsung verovatno,posto ovde vise nema perspektive.....
 
Meni je posle Norda prelazak na S20 FE sa SD čipsetom ispao pun pogodak. Trebalo mi je nedelju-dve da se naviknem na osnovne Samsung aplikacije i to je to. Nisam se pokajao ni jednog trenutka.
 
ja vise necu da menjam telefone, ovo je cista glupost, samo sto sam uzeo op 9 pro i vec bih da ga zamenim.

izgleda da cu ipak morati da dam polovan auto za fold. ali ne sad.
 
Ja nisam pametan šta da radim kad konačno promenim OP6. Kapiram da će biti Pixel ili Oppo, ne znam šta drugo.
 
Ako vec biras izmedju ta dva,onda Pixel.
 
Meni je posle Norda prelazak na S20 FE sa SD čipsetom ispao pun pogodak. Trebalo mi je nedelju-dve da se naviknem na osnovne Samsung aplikacije i to je to. Nisam se pokajao ni jednog trenutka.
Mene plaši prelazak na Samsung jer A52 naspram Oneplus 8 i 8T radi sistem kao slina.
Da ne pričam ranija loša iskustva sa S3, S5, S7, S9+, najgore moguće baterije i software.
Iskreno mnogo sam bliže da kupim Pixel 6 ili 6 Pro jedino ta glupa garancija sa KP koju nemaš.
Ovaj Oneplus 8 mi baterija posle skoro 2g drži kao i prvog dana.
Jedino što je telefon fabrički faličan pa dolazi do CPU throttling kad se ubaci više app u ram ili se ugreje. Bukvalno nenormalno se greje telefon pogotovo kad je na suncu. 8T druga priča skroz radi ko sat.
 
Ja sam imao Oneplus 8, prešao na S20 SD samo zbog veličine. Ali sistem na Oneplus mi je bolji, a i navikao sam.
Mene je super služio, a sada je kod brata, na sigurnom :)
 
na 9pro sam stavio lineage os i radi ekran normalno. kapiram da bi proradio i na 8pro ako se promeni rom.

bruka da onakav telefon izadje iz fabrike.
 
moj 8 pro je dobio drugog vlasnika za 450 evra, pa nek se on zlopati sa ekranom koji ne radi :D jos ovaj oneplus 9 pro da uvalim (isto pokvaren ekran) i da ih ne vidim vise :D
 
ma telefon je nov bez tackice perfektan i to vredi. ne moze da bude isto ja koji sam pazio telefon i nosio po futrolama i nije padao i onaj koji nije pazio uopste. a po specifikacijama je i dalje top high end, nista bolji nije s22 ultra (osim sto ima ispravan ekran)
 
I sto ima Exynos krljavi :D
 
Stigao A13 na 1+8... onako na prvu, A13 radi kao zmaj... Sve smo dalje od izvornog Oxy-ija, ali ako zanemarimo to... Fon i dalje radi vrhunski :D
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-15-19-13-58-22_f7aa348215f5d566f9e4ca860f474209.jpg
    Screenshot_2022-11-15-19-13-58-22_f7aa348215f5d566f9e4ca860f474209.jpg
    119 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_2022-11-15-19-34-15-62_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    Screenshot_2022-11-15-19-34-15-62_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 32
Počeo telefon da se restartuje sam od sebe.
Nikad se to nije dešavalo za 2g.
Ima li mesta neka caka da ustanovim šta je u pitanju?
Baterija drži solidno rape mode oko pola dana, normalno možda dan.
 
Ugasi telefon. Zadrzi power dok se ne pokrene tel, cim se startuje drzi volume + volume - u isto vreme dok ne udje u safe mode. Pa vidi kako se ponasa u safe modu.
Ovo je za A13. U slucaju da imas A12, zadrzis power button, kada se pojavi power menu zadrzis duze power za gasenje fona i pojavice isto opcija za safe mode...
 
Počeo telefon da se restartuje sam od sebe.
Nikad se to nije dešavalo za 2g.
Ima li mesta neka caka da ustanovim šta je u pitanju?
Baterija drži solidno rape mode oko pola dana, normalno možda dan.
Da nisi mozda popunio sav storage? ovo se meni desilo kada je ostalo manje od 1GB praznog prostora pa je poceo da brljavi, dok nisam oslobodio na 10GB.
 
Nazad
Vrh Dno