Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

ma o kojoj kameri pricate bre aman ljudi, koliko androida ima sa vrhunskim senzorima, eno ga 8pro. konacno smo stigli nokiu iz 2012. godine posle punih 10 godina i sad mi neko kaze da moram da kupim ipone da bi slikao dobru fotku...

drugo, da mi neko dodje i kaze da kupuje telefon zbog kamere. pa olupao bi mu ga o glavu. aman ljudi govorimo o uredjaju od soma evra, ako ti je do slika za 200 evra ima 5d i 50mm koji bi uvek uzeo pre bilo kog telefona. meni kamera u telefonu komplet nebitna (osim ove infracrvene, jedina dobra stvar koja vredi nesto), imam sony a7r2 sa 58mm f/1.2 objektivom, pa nisam izmrzo da slikam budjavim telefonom. da nemam sony a bitna mi je kamera vise bi radio na tome da imam to, nego da kupim raspali ipone. o cemu mi pricamo?

eh... pomenuh 5d... ziv se pojedoh sto sam ga prodao, sad moram da kupim drugi... vec treci put ga pominjem u zadnjih par nedelja, ocigledno mi nedostaje

Niko ne moze da me ubedi da osim ako ne igra igrice na telefonu moze da primeti razliku izmedju recimo Oneplus 7 ili Samsung A51 i recimo Note 20 Ultra telefona u 99% situacija za sta se pametni telefoni danas koriste.
Jedina razlika koja moze da mi opravda toliku razliku u ceni je kamera jer ona me ostavlja samo sa telefonom u dzepu i lisava me nepotrebnog vugljenja fotoaparata, njegove opreme i slicno.

Kamera poput one na Huawei P40 Ultra/Plus je za dnevnu fotografiju prosecnog turiste apsolutno sve sto ti treba i to je jedino sto ima smisla platiti, sve ostalo je mazanje ociju i ne postoji realan razlog zasto bi neko dao preko 500 eur za telefon ako je i to realno uopste.
 
Ok, to zaboravih ali opet ne opravdava toliku razliku u cenu nikako, mislim da ste shvatili poentu :)
 
Pa druže nisu kamera i 120hz jedino što se razlikuje. Neko bi npr.samo za wireless DeX dao velike novce ukoliko koristi isti, gde je još ip68 i sl. Lično i nisam imao ništa protiv dok su cene iz godine u godinu išle gore jel stalno smo i dobijali nešto novo i brže i bolje...ono što smatram problemom su cene koje i dalje rastu, a počeli su da izbacuju određene bitne stavke (tipa 3.5mm, sd card slot, ic port, mst, punjače, slušalice....), e to im kod mene ne prolazi!
 
Ja sam svoj OP8 prodao i vratio se na 3 god star XZ2. Nisam se mogao naviknuti na velicinu nikako. Sve preko 150mm mi je manje vise neupotrebljivo. Sad cekam da izadje nesto krsteno ali do 150mm.
 
Po danu je ok, zavrsavala mi je posao. Vjerujem da samsung rivali imaju mnogo bolju kameru. Ali ko OP8 uzima, a kamera mu je najbitniji dio tel, savjetovao bih mu da ga zaobidje.
Premali je to senzor da bih pohvalio kameru :)
 
Neko je ovde u temi pisao da su mu bile žute slika(baš izrazito) kad je slabo osvetljenje, ne znam što.
 
Pa znalo se desiti to. Zato sam kombinovao Gcam i stock. Mada onaj ko koristi kameru i smeta mu losija, onda je OP8 pro pravi izbor. Vanilu nek zaobidje, moj savjet. Kao sto rekoh gore, premali je to senzor.
@Edit - Sto se tice brzine, fluidnosti, baterije, tu stvarno nemam sta reci. Nikad nisam drzao u rukama brzi fon.
 
Pa druže nisu kamera i 120hz jedino što se razlikuje. Neko bi npr.samo za wireless DeX dao velike novce ukoliko koristi isti, gde je još ip68 i sl. Lično i nisam imao ništa protiv dok su cene iz godine u godinu išle gore jel stalno smo i dobijali nešto novo i brže i bolje...ono što smatram problemom su cene koje i dalje rastu, a počeli su da izbacuju određene bitne stavke (tipa 3.5mm, sd card slot, ic port, mst, punjače, slušalice....), e to im kod mene ne prolazi!
Kao neko ko ceo zivot preplacuje tehniku jer sam zaljubljenik i uvek budem u prvom krugu kupovine, kada realno sagledamo situaciju tvrdim ti da nema sanse da bilo koji telefon moze da realno kosta 1000 eur osim ukoliko nema neku brutalnu kameru jer to je ipak ozbiljna sprava.
Kakav crni DEX, to je software koji se bazira na tehnikalijama koje odavno postoje, 5 od 50 ljudi zna da tako nesto uopste i postoji a 1 od tih 5 to zapravo i koristi.
Nemoj me pogresno shvatiti, meni se svidja ta ideja i sam imam Note 10.
Pricam samo o tome da nas veslaju kao kretene sa cenama, prosto ne postoji nista sto moze da opravda cenu od 1000 eura osima kamera a i to je upitno.
Ali dokle mi placamo kao ovce oni ce da dizu, docicemo i do 1500 ne sumnjam a ne treba ni da podvlacim koliko si upravu kada kazes da smo poceli i da dobijamo manje za iste novce ...
 
Igy i tu si u pravu ali rešenje je jednostavno. Ne kupiš to što ti ne odgovara cena i čekaš da ista padne na razuman nivo...uostalom i sam tako radim ;)
 
Ajde da pitam ovde posto Realme tema nije bas aktivna a stvar je kabla za punjenje sto je isto za ove telefone... Elem, svoj sam originalni kabl izgubio, tj. ostavio na putovanju, bukvalno prvi kabl koji izgubim u zivotu, a uz obicne kablove brzo punjenje ne radi... Sad gledam VOOC kablove dostupne kod nas pa mi je samo ovaj zapao medju adekvatnim.

4d24471a71841368944cdefbbd56bc4fd78d74df_1a0f0730994ddd267df49df7c77068690ff96649.png

Ovaj bi trebalo da radi kao i originalni jel tako? Mozda ga neko ima...
 
drug je uzeo baseus vooc kabl sa aliexpressa za oneplus 7t i kaze da mu radi brzo punjenje. e sad nije isto brzo punjenje na 7t i 8, ali on misli da bi radilo i na osmici. baseus je prilicno konkretna firma, ako te mrzi da cekas sa aliexpress-a, mislim da je velika sansa da ti taj kabl radi ok
 
Kupio sam ga, ovo je Baseus isto, i da radi brzo punjenje... Kabl od 1m oko 1200 dinara. I mnogo je bolji od fabrickog, u smislu mnogo se lakse mota, fleksibilniji je zbog ove izrade od najlona. Onaj Realme fabricki je bas bio krut onako debeo, mada znam da VOOC kabl ima valjda koju zicu vise pa je to razlog.
 
odlicno! da te lepo sluzi i hvala sto si isprobao za sve nas :) da znamo koji kabl mozemo da kupimo
 
Kakvo je sad stanje sa green tint problemom.jel postoji neki siguran batch da se nadje po nedelji/godini proizvodnje
 
Kineski je rom. Chrome translate automatski prevede.
 
ColorOS koristi oppo, ok je sistem ali ne vidim poentu zašto bi op ovako nešto radio...gube se svakom serijom sve više i udaljavaju od svojih korena i načela.
 
ColorOS ce biti umesto Hydrogen-a za CN, a Oxygen ce i dalje ostati za Global. Kinezi vole to šarenilo, pa nije ni cudo sto zele COS umesto HOS. Oxygen bi trebalo da ostane i dalje ono sto jeste.
 
ColorOS koristi oppo, ok je sistem ali ne vidim poentu zašto bi op ovako nešto radio...gube se svakom serijom sve više i udaljavaju od svojih korena i načela.
mozda ne umeju da naprave ekran da radi na osmici pa im lakse da uzmu color os da narod konacno moze da koristi telefone?
 
solidna. najbolja stvar je ir senzor, glavni senzor je prilicno dobar, ultrawide je iznad proseka, tele je meh...

prilicno se drzi 8pro za staru generaciju, ali nova ce da donese velika poboljsanja, u p50 pooazem velike nade
 
OP 8 serija ce dobiti i Android 13, tj. 3 velike nadogradnje + ukupno 4 godine bezbednosne zakrpe:
Na crno se OP8 moze naci za 370e, sto je odlicna cena. Kome ne smeta zakrivljen ekran, meni je na Samsungu isao na zivce.
 
ja ne mogu da smislim kriv ekran. definitivno jedna od najgorih stvari koje sam ikad kupio. telefon je apsolutno odlican, ali kriv ekran je apsolutni horor.
 
To deluje kao ok kupovina, ovih dana sam bas poceo da razmisljam o promeni ovog Mi A3 baguje strasno. I dosta sam citao da je Oxygen OS u samom vrhu, nikad nisam probao a voleo bih bas da testiram.
Hteo sam preko druga u svedskoj da uzmem preko njihovog sajta, al cene su vece, posle hteo preko brata koji je u nemackoj al opet se ne isplati. Cudno a ispadne najjeftinije preko madjara.
Iskreno voleo bih manji telefon ali OnePlus takve ne pravi pa cu morati preci preko toga.
 
de ces manje od ovoga? format je ko cackalica, te brojke sto oni pisu nemaju veze s mozgom, ekran nije ni prici toliko velik koliko oni navode, cista laz i obmana.
 
Nazad
Vrh Dno