Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

meni je to bila kul fora nekad, sad uopste ni ne palim...
 
Pa led notification mi je nesto osnovno na telefonu. Samo bacim oko jel blinka ako je sta stiglo.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Koja led notifikaciona?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pa led diodica koja sija kad stigne nesto. Do sad sam ih imao na svim tel i ovdje mi bas to nedostaje. Ali rjesio sam to sa ovom aodnotify.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
ma nema led diodu napred oneplus 8. to sijaju pixeli od ekrana.
 
Ma znam, ali kazem da mi ta aplikacija zavrsava posao.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Za led lampicom u bojama patim od Nexus 5 još.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pa ne znam sta ih je kostalo da pored slusalice stave.... Jos im njihov horizon light kod mene ne radi.... I onda se cimaj, skidaj app... Zbog toga sam ja XZ2 drzao 3 godine gotov'. Nema bog zna sta u njemu, al to sto ima radi 100% bez greske.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ok,i kakav je utisak generalno?

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Skini Google cameru, Wichaya 3.0 snapcam i nrg xml učitaj, biće to mnogo bolje fotke u uslovima slabog osvetljenja.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk

Skinuo sam Cam_7.3.018_Urnyx05-v2.1_Wichaya_V3.0 https://www.mediafire.com/file/nojfylsj82siyim/GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1_Wichaya_V3.0.apk/file
instaliram i kad probam da ubacim nrg xml, pise mi "You dont have any configs". Jel to znaci da je u njoj vec ubacen?
Edit, uspio sam. Hocu li ucitat nrG-OP7-Wichaya-7.3.018-v2.7.3 ili kimtvofficial_for wichaya3.0. ?
Probao sam par apk i par xml ali ne radi. Ili crash ili pise telephoto, koje nema i sl. JEdino ako neko zna ovdje tacan link koja apk i koji xml. Do tad sam na stock kameri.


@sinda - mislis na OP8? Generalno, mnogo mnogo brz tel u svakom segmentu. XZ2 sa 845 je primjetno sporiji tel. Ono sto me najvise odusevljava i sto me je osvojilo je multitasking. Gesture preko ekrana za back, home i recent je odlican. I kretanje kroz aplikacije skrolovanjem preko linije na dnu ekrana je fantiasticno. Aplikacije drzi odlicno i pravo je zadovljstvo raditi na 2-3 aplikacije simultano. Ne znam je to ima svaki android 11 ili je usko vezano za oxygen. Ekran reaguje super, jos uvijek je folija na njemu. Sama izrada telefona djeluje kvalitetno, iako ja nisam ljubitelj ovih sljastecih telefona, nije bio crni, inace bih njegao uzeo. Bio ovaj interstelar glow i zeleni. Dijeluje dosta lakse od XZ2 i stalno imam osjecaj da ce da mi izleti iz ruke. Dosta je uzak, sa istom dijagonalom mnogo uzi od redmi note 9 ili iste sirine kao XZ2 sa 5,7". Generalno lezi lijepo u ruci ali je klizav. Narucio sam Ringke case, pa dok se dovuce iz Koreje....
FP zasad radi bez greske. Mozda 1x nije otvorio, jer sam ja skinuo brzo prst. Znaci mora prst naleci, a ne samo ovlas dodirnuti. Zvuk me je odusevio. Skala jacine ima zaista mnogo "nivoa, podeoka", i na maks je zaista mnogo glasan. Bas primjetno glasniji, sa jasnijim zvukom i boljom dubinom od XZ2. Jos da je donji zvucnik front face, bio bi cista 10tka.
Vibracija je slabija od XZ2 koji ima ozbiljniji motor. Ekran nisam imao Amoled od S7ce aman, tako da ne mogu tu nesto da sudim, plus mi je 24/7 na vision comfort (night vision itd), jer mi prija ocima. Softver djeluje solidno ispeglan, tecan, cist, nema bloata nista. Duble tap za wake i lock, pohvala. I tipa nekih sitnica recimo onemogucavanje prikaza sadrzaja poruka na lockscreen bez paljena app lock (poput xiaomia koji to ne moze) itd.... Ima lijepih stvari koje moze (a ne nemoze, poput xioami i sl).
Kamera. Bolja je nego na XZ2 i po danu i u low light. Brze okida, brze snima fotografiju. Ne bih rekao da je nesto drasticna razlika, ali primjeno je manje suma i boje nisu prezasicene ko na XZ2, cak bi rekao da su malo i isprane.... Igram se sad sa Gcam, da podesim kao sto je kolega gore rekao, ali ne ide mi bas nesto. Ovo sto sam skinuo, jeste svjetlije u lowlight ali su i boje slabije, koje su ionako slabe... Iako gcam ljepse radi, fludnije nego stock camera. Sta znam, sve ukupno, meni je ok, i osjetim razliku itekako sa XZ2.
Mane, nema led za notifikaciju (njegova horizon light ne radi), fingerprint magnet (koji tel danas nije), nema IP68 (sa XZ2 sam redovno bio u bazenu zajedno sa djecom),
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da on ima ip68 sertifikat...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo za verizon i tmobile izgleda. Mada i za ovaj kazu da je splash resist.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Evo probao u stanu. Mnogo losije od stock app. Mnogo vise suma, boje isprane.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nesto tu ne stima...kod mene bolji taj Gcam od stock u svakom pogledu

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Slike blijede i zrnaste, puno vise suma, makro mod mutna slika skroz.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Makro kamera je sranj.e, moraš bliže prići objektu i postaće oštrije ima fiksni fokus. Evo ti moj xml modifikovan specijalno za osmicu https://gofile.io/d/ZZVbTj

Ako vidiš da white balance nije dobar na slici, probaj sa uključenim, ili ako je uključen isključi. Mora tako...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Jel neko na beta 4 ima bug kada se vraća iz fullscreen mode-a, YouTube ostane rotiran, iako je rotacija isključena?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Makro kamera je sranj.e, moraš bliže prići objektu i postaće oštrije ima fiksni fokus. Evo ti moj xml modifikovan specijalno za osmicu https://gofile.io/d/ZZVbTj

Ako vidiš da white balance nije dobar na slici, probaj sa uključenim, ili ako je uključen isključi. Mora tako...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
Probacu, hvala.
Edit - probao sam. Mnogo vise suma i zrnasta slika bude u stanu kad slikam. Plus iz kamere ne mogu da udjem u album, bude samo crna slika.
Skida mi 5% preko noci za 8h? Jel ok to? Aod iskljucen.


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi ali sam slikao bez hdr+

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
smorio sam se nacisto. za koji matrag ne sikaniraju vise ovaj krov displej...
 
Gcam bez hdr-a nema poente.
Probao sam i sa hdr, osim sto mu treba ohoho vremena da obradi sliku, sama slika nista nije bolja u odnosu na stock. Plus iz gcam ne radi album.
Da se razumijemo, meni stock app pravi sasvim zadovoljavajuce fotografije. Za ono sto meni treba je ok. U svim segmentima je bolja od XZ2 (na cije slike i cam se nisam zalio nikada). Brza je, brze okida i slike su ljepse u low light, svjetlije su i manje zamucenja ima generalno na slikama. Po danu su mi realno dobre i na xz2.
Da sam htio fon zbog kamere, kupio bi mate 30 pro ili p40 pro :) :)
Tel radi super. 6:45-7h sot, stim da mi preko noci svuce 5% u idle, cini mi se da je malo mnogo za nov fon, al vidjecu vremenom.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Sve to su problemi Gcam koja nije optimizovana za tvoj model.

Gcam obrada traje sekund.

Kvalitet je pixel look a like.
 
Nazad
Vrh Dno