Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Pa isti je kao mi10 pro i oppo find 2 ,samo sto je kamera na centru .. svi kinezi imaju identične telefone

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, to je taj isti dizajnerski pravac, razlike su minimalne. Kao sto vec napisah, meni je vrhunski. Dosta bolje resenje u odnosu na Samsung npr. [emoji4]
 
OP8 Pro puca da bude najkompletniji telefon godine, kao sto je OP7T Pro bio najkompletniji 2019, objektivno gledano naravno :)

Jedina konkurencija su SD verzija S20+/Ultra i nadolazeca SD verzija Note 30. U Evropi OP nema konkurenciju u tom pogledu.
 
Šta je sa Oppo Find X2 Pro? Meni je on dizajnerski lepši nekako zbog kožnih leđa.
Daleko od toga da je OP 8 ružan, ali mi je 7 Pro nekako najlepši, podseća na Oppo Reno 10x Zoom.
Nadam se da će konačno upeglati kameru kako treba.
 
Oppo je sjajan ali slabo prisutan na svim trzistima. Tu dolazi i pitanje softvera, Oxygen je zakon..
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja sto je gornja i donja ivica simetricna, iste sirine, telefon izgleda brutalno.
 
Nervira me sto ne prave manju verziju flagship modela kao što rade Samsung i Apple. Ne mogu da se pomirim za tim da cu večito morati da furam ciglu. Nadao sam se ove godine tome.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
I ja sam očekivao neki manji model. Jedini razlog što nisam kupio OP 7 pro je veličina.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
@SretenBG
Mozda ce i napraviti manju verziju, ako procene da bi im se isplatilo, da postoji traznja. A ako ne naprave, sacekaj Xperia 5 MK2 na jesen, ili neki kompakt iPhone.

Jedina konkurencija su SD verzija S20+/Ultra i nadolazeca SD verzija Note 30. U Evropi OP nema konkurenciju u tom pogledu.

Itekako ima, Xperia 1 MK2. Ali ce OnePlus i ove godine, kao i prosle, biti bolji izbor za Android geek-ove, a Xperia za multimedia ovisnike i ''mobile content creatore''. Dodao bih tu i LG V60, valjda ce se zvanicno prodavati, bar u EU.
Da nema OnePlus i Sony telefona (i ponekog LG-a), ponuda dobrih flagship androida u Evropi bi bila ocajna, pre svega jer Samsung fura Exynos a Huawei prodaje telefone od 1000e+ bez GMS. Situaciju vadi malo S10 lite ali to nije dovoljno. Saomi je posebna prica, svakako je dobro sto su prisutni u Evropi ali mnogi hoce S20+/U, ili neki slican vodeci model sa Snapdragonom.
 
Poslednja izmena:
Dosadilo mi je da furam cigle, a manji telefon koji može da parira op7 pro što se tiče androida nema ni na vidiku. Imam opciju da uzmem pixel 4 koji mi je ružan i skup za to što nudi i to mu dodje to. A iphone 11 pro je preskup, pritom ništa specijalno u odnosu na XS koji sam prethodno posedovao.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
@hsv.stoned

Bravo, potpuno sam zaboravio na Sony, odlicne su ove nove Xperie, realno jedino sto im fali je marketing.
 
Sta korisnik ima od toga koliko ko prodaje telefona? Huawei za mesec dana proda telefona kao OnePlus za 2 ili 3 godine pa sta to znaci, da ne treba kupovati OnePlus vec honore i P modele?
Valjda se gleda sta neki uredjaj nudi hardverski i softverski, a tu apsolutno nema greske sa bilo kojim Sony flagshipom, posebno ne sa 1, 5 i 1 MK2. Upokojili se nisu, sony electronics je preuzeo poslovanje sa telefonima, podrska je ziva, novi modeli stizu (i to kakvi), prica se nastavlja i sigurno se nece prekinuti. Te price o pokojnom sony-u su za MS, burek i ostale forumske splacine, nikako za bench.
 
Poslednja izmena:
Uz dužno poštovanje nikad ne bih kupio Sony i Pixel telefone. Bukvalno da su poslednji Android telefoni na svetu ne bih ih kupio. Da se Sony teme ne pojavljuju povremeno na forumu ne bih znao ni da postoje. Ista priča i za LG.
Da su pravili odlične telefone ne bi se Sony i LG pojavljivali samo na nekim marginama, već bi ih bilo u top 5. A nisu ni u top 10 danas.
 
@korisničkoime To je tvoje mišljenje... Očito da nikada nisi koristio Sony telefone. Sony je ipak po mnogo čemu jedinstven.
 
Isto tako su odlicni i ovi noviji, samo ocigledno nisi imao priliku da ih probas. Nebitno.

U svakom slucaju, vec godinama tvrdim da su OnePlus i Sony modeli jedni od najbitnijih uredjaja na Android trzistu, OP pretezno za android/xda fanove (mada su svakako odlicni i na polju multimedije i odredjenih inovacija), Sony i za ljubitelje light android skina, multimedije ali i nekih unikatnih funkcija kamere, kamkordera, posebno sada kada od ''1'' modela prave hibrid telefona i Alpha kamere. Pohvale idu i za LG modele sa ESS Sabre hardverom, sa akcentom na hi-fi i kamere. S obzirom da htc skoro da ne postoji, da Google ima neku svoju cudnu politiku sa Pixel serijom, OnePlus i Sony (pa i LG) su veoma bitni za Android trziste, posebno dok koriste Snapdragon cipsetove a to se sigurno nece menjati u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
Imao XZ Premium, ako neko ima fluidan Android to je Sony. Imao azuriranja svaki mesec, Android 9 cim je izasao. Voleo bih da kupim OP8, veoma je lep fon ali bez domace garancije je veliki rizik.
 
Kakve veze to ima za krajnjeg korisnika ako uredjaj pruza ono sto je kupac hteo? To sto se slabo prodaje treba da brine ljude iz Sony-ja, pre svega njihov marketinski tim, a ne korisnika. Da ne pominjemo to sto da je prica o pokojnom Soniju passé, gigant tih razmera ciji prihodi ne zavise od mobilne divizije ne moze da propadne, i u interesu mu je da ostane u toj grani industrije iz vise razloga.
 
Moram priznati da im je ovaj novi sony dobar na papiru , ali sta vredi to kada ga puste na tržište 5 meseci posle predstavljanja i neretko za 40,50% vecu cenu od konkurencije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
MWC modeli kasne na trziste 2-3-4 meseca, uredjaji predstavljeni na IFA stizu u normalnom roku, prodaja Xperia 1 MK2 pocinje krajem aprila/pocetkom maja a cene su uvek u rangu Samsung ekvivalen(a)ta, dakle, u rangu flagship konkurencije, ne alcatela, moto i honora. Ukratko o sony-u i da zavrsimo sa tim u OnePlus temi.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze to ima za krajnjeg korisnika ako uredjaj pruza ono sto je kupac hteo? To sto se slabo prodaje treba da brine ljude iz Sony-ja, pre svega njihov marketinski tim, a ne korisnika. Da ne pominjemo to sto da je prica o pokojnom Soniju passé, gigant tih razmera ciji prihodi ne zavise od mobilne divizije ne moze da propadne, i u interesu mu je da ostane u toj grani industrije iz vise razloga.
Da zavise od mobilne divizije pravili bi i bolje i lepše i kvalitetnije telefone pa samim tim ne bi bili "upokojeni".
 
Malo je off ali vidim da se komentarise o sonyju, da li ima informacija da ce izaci neka compact verzija xperia 1 ii modela, koliko god da mi se svidja, daljinac sa ekranom 21:9 ne moze stati u dzep :) Prilicno smo limitirani za flagshipove sobzirom na situaciju sa huawie i onim sto nam samsung servira. Jedino mi imaju smisla OP i sony, samo kad bi jos op sredio malo kameru.
 
Te info. potrazi u Xperia 5 ili Xperia 1/MK2 temi, ali evo ukratko - na jesen (IFA) stize kompaktnija Xperia 5 MK2 (SD865, 8GB, 128/256GB, sa malo manjim 1080p+ OLED-om, poznatim 1 MK2 kamerama i 3600 mAh, najverovatnije).
 
Poslednja izmena:
Normalan model je malo zakinut, zato i nece da dodje do brojke 1000 sto se cene tice , ali zato pro ce biti stvarno pro
 
Pro ide sigurno na 1000e.
Ne znam , ili je inflacija vec pojela vrednost novca ili je nestasica s865 pa je prica daj sta daš

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno