Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Negde sam procitao da ima 3god softverske podrske, da li je neka greska posto nisam gledao prezentaciju?
Ne znam za vas, ali meni se edge ekrani svidjaju i ne bunim se oko njih [emoji16]
Najlakse je da se uzme tel, ali pored toga kad uzmes nemas servis u Srbiji i pored garancije koju nemas jos jedan veliki minus (ako Vip bude imao sve ovo se menja i nadam se da ce pro mobi biti ovlascen i za njih).

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Slažem se, ali nažalost takva je situacija. Nije to skoknuti do Mađarske ili Austrije, već nema nigdje u Evropi.
Preko procesora bih i prešao, ali bateriju nikako.
 
Zvuk u slusalicama je bitan 1-5% kupaca. Svi ionako guraju bežične.

SD 865, Softver, Brzina i Baterija su i više nego dovoljne prednosti.
Steta sto je ekran previše zakrivljen i rupa koja kvari izgled.

I ovo je takođe bitno 1-5% kupaca.

Što se tice zakrivljenosti ekrana, meni licno ne smeta, svejedno mi je da li je ravan ili zakrivljen.

Za rupu se slazem. Imao sam 7 Pro i ona "iskačuća" kamera mi se mnogo vise svidja.
 
Poslednja izmena:
To je nazalost kljuc svega...Dati toliki novac, realno 800e++ za proizvod/telefon bez garancije, nema nekog rezona.
 
Ne razumem više tu priču oko garancije već pet plus godina.

Otvoriš ticket na sajtu, dobiješ uputstvo gde da pošalješ telefon, odneseš potvrdu u carinu da šalješ telefon na reklamaciju i da će ti vratiti isti nazad, i u roku od 3-4 nedelje dobijaš popravljen ili nov zamenski telefon.

Niste na Burek ili Krstarica forumu, pobogu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino što treba dokaz o kupovini u celoj toj priči (koliko sam skontao), a tu upravo i nastaje problem već tih pet godina što se kuka.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja sam slao telefon za Kinu na reklamaciju pre 4-5 godina, carina mi nije tražila nikakav dokaz o kupovini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Negde sam procitao da ima 3god softverske podrske, da li je neka greska posto nisam gledao prezentaciju?
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Kod većine Androida imaš "3 godine podrške", od 3 godine 2 dobijaš ažuriranje sistema, dok je treća godina namenjena samo za sigurnosne zakrpe i neki proizvođači ispeglaju neke gluposti koje su pokvarili prethodnim ažuriranjima.
Daleko je to od Apple-a i 5 godina pravog ažuriranja.
 
Ja sam mislio da je 3god azuriranje sistema i 1god za sigurnosne zakrpe.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ja skidam kapu ljudima koji nosaju isti telefon 5 godina. Baterija, burn in/ghosting, lag(nemojte samo ajfon nikad ne laguje, usra&u se)?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja sam slao telefon za Kinu na reklamaciju pre 4-5 godina, carina mi nije tražila nikakav dokaz o kupovini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne pričam o carini nego o samoj op firmi. Ovde u De na oglasima svako ko prodaje op navede da ima (ili nema) račun u slučaju potrebe za nekom reklamacijom.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Dobro,ja pre svega mislim na ljude koju kupuju OP sa zvaničnog sajta, a ne sa KP-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem više tu priču oko garancije već pet plus godina.

Otvoriš ticket na sajtu, dobiješ uputstvo gde da pošalješ telefon, odneseš potvrdu u carinu da šalješ telefon na reklamaciju i da će ti vratiti isti nazad, i u roku od 3-4 nedelje dobijaš popravljen ili nov zamenski telefon.

Niste na Burek ili Krstarica forumu, pobogu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slozicmeo se da prosecan kupac koji istrese, gorepomenutu svotu novca nece da se bakce sa ovakvom egzibicijom, plus pitanje koliko je to sve "sigurno". Naime moja logika je da ce traziti neki info, potvrdu gde si uzeo fon, i sta ti im posaljes screenshot prepiske na kp sa prodavcem? :d Ovaj moje komentar se odnosi na tvoju tezu da mislis na sve one koji su kupili telefon na zvanicnom sajtu. To ko uzme, dok plati sve poreze i dazbine telefon mu izadje 1500e...
Govorimo o Srbiji, jer u njoj zivim, to sta moze ili ne moze po Nemackama, Amerikama slozicemo se nije neki merodavan faktor za nas?

Da se razumemo, za mene najbolji flag ove godine za sada, ali za taj novac moram da imam fiskalni i pecat na garantnim listu.
 
Poslednja izmena:
Kako da se kupi sa zvaničnog sajta kad ne može da se šalje u Srbiju? Najbliže moguće je Hrvatska.
 
Prvo biće kod operatera u Srbiji, drugo svi imaju nekog u EU tako da ne razumem čemu kukanje?
 
Ne moze, najbolje da sacekas granice da se otvore pa ce se naci vec neko od preprodavaca iz Madjarske.
 
Prvo biće kod operatera u Srbiji, drugo svi imaju nekog u EU tako da ne razumem čemu kukanje?

Dobro ljudi sad vec iz domena egzbicije prelazimo u domen, ne znam kako bih rekao, krajnje nerealnih stvari. Nemamo svi, stavise mogu ruku da dam da 70-75% ljudi nema nekog ko bi mogao da im donese. Svi mi imamo nekog preko, ali koliko nas ima nekog ko moze da im donese telefon? Stvarno donese.

Sa druge strane, na pamet mi ne bi palonda nekog smaram, odnosno sramota bi me bilo, a i smesno da mi neko donosi telefon i da tempiram kupovinu onda kada neko moze isti preneti.
 
Dodatni problem bi bilo plaćanje - recimo Paypal ne dozvoljava da se plaća iz Srbije (nalog prijavljen u SRB) a da se isporuka vrši u nekoj drugoj zemlji. Drug i ja to saznali na teži način pre dve godine kad smo naručivali neke uređaje za autodijagnlstiku iz Kine.
Mene zanima tvrdnja da će operateri da ga nude? Odakle ta informacija?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pisali su ljudi ovde u temi, a i bio je beše stariji model u ponudi.
 
Nisam mislio na ono što je bilo, mada se ne sećam da je u koji je model bio.
Kako god bilo, koliko je izvesno da će ga operateri nuditi? U Srbiji, mislim.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Dodatni problem bi bilo plaćanje - recimo Paypal ne dozvoljava da se plaća iz Srbije (nalog prijavljen u SRB) a da se isporuka vrši u nekoj drugoj zemlji. Drug i ja to saznali na teži način pre dve godine kad smo naručivali neke uređaje za autodijagnlstiku iz Kine.
Mene zanima tvrdnja da će operateri da ga nude? Odakle ta informacija?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Malo glupo pitanje al pošto ste već upućeni...jel moguće ma taj paypal sa adresom u Srb dodati nor hrvatsku karticu pa promeniti adresu?...ili vezati novu adresu za novu karticu?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja skidam kapu ljudima koji nosaju isti telefon 5 godina. Baterija, burn in/ghosting, lag(nemojte samo ajfon nikad ne laguje, usra&u se)?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Ja npr koristim telefon između 1 i 2 godine. Ali nikad ne kupim najnoviji čim izađe, nego sačekam 6-7 meseci, nekad i sledeću generaciju i tek tad kupim telefon. Onda ispada da imam godinu dana podrške, što je za flagship telefon jadno. Tu je Apple mama i nema priče. A gomila ljudi koji imaju ajfon isti koriste 3-4 godine i u fazonu su vidi kakve slike pravi, radi kao prvog dana, jedino znaš moram 2 puta da ga punim ali mi nije teško (ili ono na starijim modelima crkao fp senzor ali sve normalno radi). Boli ih uvo za trajanje baterije i mrtve piksle, ionako trećina fura ajfon sa slomljenim ekranom. :d Ovo sam uzeo kao primer, nisam korisnik ajfona niti vidim sebe kako koristim isti.
Konkretno mislim da Android flagship telefoni treba da imaju 3 godine nadogradnji i četvrtu sigurnosne zakrpe (ovo mi ne igra nikakvu ulogu, ali ajde kao podrška postoji). Plus da ne sakate uređaje pred izlazak nove generacije.
 
Malo glupo pitanje al pošto ste već upućeni...jel moguće ma taj paypal sa adresom u Srb dodati nor hrvatsku karticu pa promeniti adresu?...ili vezati novu adresu za novu karticu?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Ja te egzibicije nisam probao. Pogledaj q&a na Paypal.com, možda ima tog odgovora.
Pretpostavljam da je problem sa porezima.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Zašto mora baš Paypal. Sa našom Visa ili MasterCard možeš platiti i da ti stigne na adresu u EU.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Naravno da može, ima raznih mogućnosti.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno