Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

[YouTube]nYY2tqrIRYE[/YouTube]

Battery drain test. Nije lose.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Čuj nije loše, kada se pogledaju karakteristike displeja OnePlus 8 PRO ubedljivo najbolji :)

[YOUTUBE]5mL_LAuuq6A[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Opasno sam bio zainteresovan sve dok nisam video punch hole... A neka, cekacu neki drugi... OnePlus 7 pro bio lepsi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ upravo. Ja planirao sa mi 9t da pređem na op8 ali ova rupa me nervira, tako da verovatno idem na 7 pro.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ili pop-up kamerica ili IP68, ne može i jare i pare.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Slažem se. Meni npr. uopšte nije potreban IP 68 ali procenili su da je potreban za taj cenovni rang i tu nema dileme. Ja dok god mogu da biram između IP 68 i full displeja uvek ću odabrati ovo drugo. Stvar je potreba i ukusa.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^ upravo. Ja planirao sa mi 9t da pređem na op8 ali ova rupa me nervira, tako da verovatno idem na 7 pro.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mene isto te rupe nerviraju, posto ne dajem neke velike pare na mobilni iz principa, izbor mi je bukvalno sveden na mi9t. Uzeo ga pre neki dan u mts-u. Imao sam prilike da cackam oba telefona, nw bih da ti nesto pametujem, ali koliko ti realno dobijas prelaskom? Slicni telefoni generalno, ok znam da OP sigurno ima nesto bolju kameru i ekran, ali vredi li to doplate tolike? Ja mislim da nije vredno prelaska iskreno. Meni su razlike izmedju ova dva telefona previse male da bi doplacivao akonse nw varam bar 200€.

Slazem se da je bilo bolje za OP da su zadrzali koliko toliko jedinstven dizajn bez rupa i notcheva, cak i po cenu ip68.
U realnim uslovima taj ip68 u dosta slucajeva nikome i ne zatreba, bilo kakvo jace kvasenje ili uranjanje telefona u vodu zavrsi se fatalno za telefon. Prosle godinw mom drugu iphone upao u baru i crkao...
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa 9T prešao na OP7, i itekako vredi doplate, sve je bolje uglavnom na OP, počev od softvera i brzine/fluidjosti, kamere, kako fotki tako snimka, stereo zvuk koji je osetno bolji nego mono zvučnik na 9t, chipset itd... Jedina mana je što obična sedmica ima notch, jedino to mu zameram jer mi je popup kamera mnogo bolje rešenje. Osetan bi meni skok bio sa OP7 na Pro, kamoli sa Mi 9T na 7 Pro [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Osetan je skok jer je novi telefon ( ako ti je mi9t stari a op7 novi ), zato je osetan skok, ali u realnosti i nije to bas tako.
 
Ne znam na šta misliš "u realnosti nije tako", kad je i u realnosti i nerealnosti kao i na papiru tako [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Ne znam u cemu ti je toliki veliki skok sa mi9t na op7? Sem stereo zvucnika i procesora i eto ajde zbog OIS na kameri. Procesor u mi9t je na nivou sd845 sto u realnom radu i nije nesto jako primetno, sem ako ne obadjujes mnogo video materijala. Od svega toga jedino realno primetis stereo zvuk .

Ajd da si napisao veliki skok sa mi9t na op 7pro. Ali na op7 nije definitivno veliki skok

Imao sam mi8 i pored njiga mi9t. Mi9t mi je bio da kazem kao ti "veliki" skok. Posle sam uzeo mi9t pro koji mi je isto bio skok u odnosu na mi9t.
Razumes sad?

Uostalom nije ni bitno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]UAGVr3KYvjI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]up6uTtfWEVo[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Meni uopšte nije jasno kako ovaj smarač Unbox "terapeut" ima toliko pregleda.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Isto. Lik je toliko antipatican da je to strasno...


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gledam sad nekih pola sata razlicite comparisone kamera na flagovima...Onako iz dosade, niti sam neki ljubitelj fotografija, a posebno ne video snimaka, niti mi realno bijedan fon od ~800-1000e (oglasi sa garancijom operatera, da se razumemo) treba.

Ovako u opticaju s20+, ip 11 pro, p40 pro i op 8 pro.
Realni, iphone 11 pro/max pravi najbolje fotografije i snimke tokom dana, detalji, ostrina, prirodne boje (mala prednost u odnosu na s20+), ali tanak za low light, najtanji od svih.
Sa druge strane P40 Pro dominira sa zoom-om i stvarno bolesno dobre fotografije i snimke u low light uslovima. Ali rpeko dana, over expusure i saturation uzas zivi, kontrast takodje. To se tek primeti kad stavis ostalo posebno ip11 pro i s20+ pored njega. Tako da ona prica o najboljoj kameri na telefonu, sto je i Peca naveo na benchmark recenziji, mi je malo smesna iskreno...Ponavljaj boje i kontrast totalni fajl sa izborom paleta.

Tu su s20+ i op 8 pro u zlatnoj sredini sto se mene tice, odlicna balans, jako dobre dnevne fotografije i snimci, stabilizacija odlicna, jako dobri, ultra wide, maco, sve jako, jako dobro, odlicno bez nekih odstupanja drasticnih kao kod iphonea ili huaweia. Treba reci pak da je s20+ u svakoms segmnentu, svakom senzoru, korak isped op 8 pro. Jeste op najzad usao u flagship kategoriju sa kamerama ali nisu bas do detalja jos taj nivo..

Sa tim u vezi, s'obzirom da svi lete, nude vise nego dovoljno performansi, ekrani odlicni, jedino gde moze nesto da se prica je dizajn, kome se sta vise svidja i sitnice oko kamera. Ja bih onda uzeo op 8 pro pre s20+, punch hole na sredini mi je odbojan faktor...A i dalje od ovih novih fonova ubedljivo najlepsi Oppo Find X2 Pro sa onom koznom, narandzastom varijantom pozadi.

Odlican posao su odradili sa op 8 pro, nazalost obicna osmica bezveze, a i generalno je nazalost trend kod svih da obican, standardan model pored pro/plus je bezveze, eno s20 i p40 npr....Ko ima i spreman je da iskesira 700-750e za fon, sigurno ce naci jos 150tak do 200e za full paket. Steta ..
 
Poslednja izmena:
Nevezano za temu, ja i ako budem prelazio sa op7 pro, to ce biti iph 12(pro?) pod uslovom da bude 120hz i manji notch, jer sa 7p na 8p ne vredi 400-500e doplate.

OnePlus 8 Pro Camera vs OnePlus 7 Pro Camera Test: Better or Worse?

https://www.youtube.com/watch?v=Hqa-wc8DrvI

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je najveća mana kod 8 pro previše zakrivljen ekran. Da je na nivou S20 serije bilo bi super, ovako mi je previše zakrivljen.
Mislim da S20 malo više izoštrava slike i napucava boje (meni lično ne smeta), a da 11 Pro ipak ima najbolje slike po danu i video snimanje.
Noću naravno kida P40 Pro, mada tu već pravi nerealne slike. Plus što je još uvek prisutan problem razmazivanja boja i ulja na platnu.
Sve u svemu Oneplus konačno ima konkurentne kamere, ali trebaju još malo da upeglaju softver. Čini mi se da su slike na Oppo Find X2 Pro nešto bolje.
 
Meni je najveća mana kod 8 pro previše zakrivljen ekran. Da je na nivou S20 serije bilo bi super, ovako mi je previše zakrivljen.
Mislim da S20 malo više izoštrava slike i napucava boje (meni lično ne smeta), a da 11 Pro ipak ima najbolje slike po danu i video snimanje.
Noću naravno kida P40 Pro, mada tu već pravi nerealne slike. Plus što je još uvek prisutan problem razmazivanja boja i ulja na platnu.
Sve u svemu Oneplus konačno ima konkurentne kamere, ali trebaju još malo da upeglaju softver. Čini mi se da su slike na Oppo Find X2 Pro nešto bolje.

Pa ne znam bas, meni se nekako cini da nije bas na Oppo taj nivo...Ako jeste, onda bih njega uzeo pre i pored Color OS-a :D
 
Nevezano za temu, ja i ako budem prelazio sa op7 pro, to ce biti iph 12(pro?) pod uslovom da bude 120hz i manji notch, jer sa 7p na 8p ne vredi 400-500e doplate.

OnePlus 8 Pro Camera vs OnePlus 7 Pro Camera Test: Better or Worse?

https://www.youtube.com/watch?v=Hqa-wc8DrvI
Sent from my GM1910 using Tapatalk

Upravo to je problem, prelazak sa "starije verzije" na novu, koja nije mnogo bolja, a mnogo je skuplja nego ta starija. I zato treba doplata od 400-500 evra . Ne samo za OP vec i za xiaomi sada, mi9 vs mi10pro tu moras jos vise doplatiti :)

@djokosrb malo potrazi na internetu OPPO je vrh ponude, OP je derivat OPPO-a ne mislis da ce u OP ugraditi bolje komponente od OPPO-a? eno imas OPPO reno 10x zoom, on ima kameru sa periskopom ( kao huawei p30 pro ) zasto takvu kameru nisu ugradili u OP7Pro?
 
Poslednja izmena:
Damir franc poredio 7pro sa 8pro, realno ima par slika koje su čak bolje na 7! Jedino u noćnim uslovima je bulja 7!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Videcemo tek za kameru, kada se pojave ozbiljni testovi i poredjenja. Ali na osnovu prvih semplova ne treba ocekivati cuda, bice malo losija od Samsung S20 kamera i to je to, najverovatnije. Sto je je i dovoljno (posebno jer ce te fotografije uglavnom zavrsiti na raznim mrezama, provucene kroz filtere koji dodatno degradiraju kvalitet) ali je i bedak na neki nacin, mislim ako se ispostavi da kamera nije u rangu S20 serije.

Ono sto se do sada videlo je da OP8 Pro brze fokusira od S20 Ultra, otprilike je u rangu S20/+. Ali deluje da po opstem foto i video kvalitetu ipak zaostaje za S20 serijom, ne mnogo ali za sada je tako.

https://www.flickr.com/photos/63754347@N03/albums/72157713887513982
https://www.flickr.com/photos/63754347@N03/albums/72157713884616291

Valjda ce se vremenom pojaviti dobar gcam port, to bi u znatnoj meri popravilo fotografisanje a video snimanje je svakako sasvim solidno.
Ne svidja mi se sto whathifi navodi Lacklustre audio , odnosno nisu bas zadovoljni audio kvalitetom preko slusalica, kazu da je Samsung (S20) tu bolji.

Ali zato OP 8 Pro (bar za nas u Evropi i na jos nekim trzistima) ima ozbiljnu prednost u odnosu na Samsung - SD865. I softverski je bolji, mada to ne znaci nista onima koji su navikli na Samsung UI, cak ce im biti i minus.

Najbolje karakteristike ovog telefona su vrhunski displej (bedak za rupu) u kombinaciji sa SD865 i optimizovanim softverom, performanse ce biti top. Ali steta ako se ispostavi da audio kvalitet i kamera nisu u rangu Samsunga (koji je ionako prosek ili ''pri vrhu'' flaghip klase na tim poljima, nije bas top). P40 Pro, osim bolje i sposobnije kamere, tesko da ima da ponudi bilo sta bolje od OnePlus 8 Pro. A neuporedivo je losiji na najbitnijem polju.
 
Poslednja izmena:
Upravo to je problem, prelazak sa "starije verzije" na novu, koja nije mnogo bolja, a mnogo je skuplja nego ta starija. I zato treba doplata od 400-500 evra . Ne samo za OP vec i za xiaomi sada, mi9 vs mi10pro tu moras jos vise doplatiti :)

@djokosrb malo potrazi na internetu OPPO je vrh ponude, OP je derivat OPPO-a ne mislis da ce u OP ugraditi bolje komponente od OPPO-a? eno imas OPPO reno 10x zoom, on ima kameru sa periskopom ( kao huawei p30 pro ) zasto takvu kameru nisu ugradili u OP7Pro?

Vrlo ja dobro znam sta je Oppo, nemam ja sta da trazim po netu....Mnogo mi se dopada Find X2 Pro, ali da se razumemo preskup je i ima losiju kameru od OP 8 Pro.
 
Skuplji je samo 200evra od op8 pro. Bolji je od op8pro i ima bolju kameru. Op8pro je u rangu oppo findx2

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da će izbaciti i Z model po znatno jeftinioj cijeni..

Imamo naslednika odličnog X modela (neko je rekao Iphone SE)..

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Videcemo tek za kameru, kada se pojave ozbiljni testovi i poredjenja. Ali na osnovu prvih semplova ne treba ocekivati cuda, bice malo losija od Samsung S20 kamera i to je to, najverovatnije. Sto je je i dovoljno (posebno jer ce te fotografije uglavnom zavrsiti na raznim mrezama, provucene kroz filtere koji dodatno degradiraju kvalitet) ali je i bedak na neki nacin, mislim ako se ispostavi da kamera nije u rangu S20 serije.

Ono sto se do sada videlo je da OP8 Pro brze fokusira od S20 Ultra, otprilike je u rangu S20/+. Ali deluje da po opstem foto i video kvalitetu ipak zaostaje za S20 serijom, ne mnogo ali za sada je tako.

https://www.flickr.com/photos/63754347@N03/albums/72157713887513982
https://www.flickr.com/photos/63754347@N03/albums/72157713884616291

Valjda ce se vremenom pojaviti dobar gcam port, to bi u znatnoj meri popravilo fotografisanje a video snimanje je svakako sasvim solidno.
Ne svidja mi se sto whathifi navodi Lacklustre audio , odnosno nisu bas zadovoljni audio kvalitetom preko slusalica, kazu da je Samsung (S20) tu bolji.

Ali zato OP 8 Pro (bar za nas u Evropi i na jos nekim trzistima) ima ozbiljnu prednost u odnosu na Samsung - SD865. I softverski je bolji, mada to ne znaci nista onima koji su navikli na Samsung UI, cak ce im biti i minus.

Najbolje karakteristike ovog telefona su vrhunski displej (bedak za rupu) u kombinaciji sa SD865 i optimizovanim softverom, performanse ce biti top. Ali steta ako se ispostavi da audio kvalitet i kamera nisu u rangu Samsunga (koji je ionako prosek ili ''pri vrhu'' flaghip klase na tim poljima, nije bas top). P40 Pro, osim bolje i sposobnije kamere, tesko da ima da ponudi bilo sta bolje od OnePlus 8 Pro. A neuporedivo je losiji na najbitnijem polju.

Samsung s20 ili s20 plus su generalno gori telefoni od OP 8/8pro.
Kamera sa G-cam će biti solidno bolja. Bar u rangu s20 serije a verovatno i bolja u nekim uslovima.
Zvuk u slusalicama je bitan 1-5% kupaca. Svi ionako guraju bežične.
SD 865, Softver, Brzina i Baterija su i više nego dovoljne prednosti.
Steta sto je ekran previše zakrivljen i rupa koja kvari izgled.
Jedva čekam kad ce glupi edge ekrani izaći iz mode i da tehnologija napreduje da budu upotrebljiv kamere ispod displeya. Onda milina flat ekran bez rupa ili notcheva...
 
Pa po čemu je S20+ gori?
Kamere bolje na S20 seriji i to bez Gcam. Video sigurno osetno bolji na S20+.
Što se kamera tiče veći konkurent mu je Mi 10 Pro, jer imaju sličan kvalitet. A on je ispod S20+.
Ekran manje zakrivljen na S20+ što je po meni veliki plus.
Jedina prednost 8 Pro jeste fluidniji UI i SD865. I update su proredili koliko vidim.
Autonomija će biti tu negde, brzina punjenja je na strani 8 Pro.
Ko ima 7T Pro nema potrebe da prelazi na 8 Pro, samo baca pare.
 
Neka je kamera na S20+ i malo bolja, opet je strani OnePlus brzina i fluidnost korisničkog interfejsa, bolji procesor, bolja baterija. Ostalo je egal, ekran, dizajn, vodootpronost, bežično punjenje itd.
Uz to, da je OnePlus jeftiniji 200€.
Ako neko želi vrhunsku kameru, bolja kupovina mu je 11 Pro Max, nego S20+.
 
Sve to što si naveo stoji dok ne ubaciš s20+ sa Snap u igru kakav je manje više u celom svetu (osim nesretne Evrope)...onda već više nigde nije ni bolji ni brži [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno