Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Nadam se da su kao S20 serija malo manje zakrivili ekran sobzirom da im je samsung dobavljac ekrana?
 
Nema tu sta , zakrivljen je kao na x2.. sigurno vise nego na s20 seriji
https://m.gsmarena.com/oppo_find_x2_pro-review-2085p2.php

The curved side edges have a Samsung-y vibe to them - at a time when Samsung itself is moving away from dramatic curves on its displays, Oppo is standing in for team Edge. A side effect of the bent edges is that the front-facing camera can't be in the extreme corner and is a bit further in, wasting some status bar space in the process.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Steta sto je uopšte zakrivljeni. Samsung sve više smanjuje zakrivljenja dok ostali povećavaju. Na kraju će se Samsung vratiti na ravne a svi će furati zakrivljene ružne edge ekrane :mad:
 
Gledam ovu asimetricnu rupu nisko postavljenu, zivcirala bi me svaki put kad je vidim. OKP? :d
 
Ne smeta mi, ič. Rado bih ga posedovao :D
 
Ono što mi se definitivno ne sviđa je debljina/masivnost telefona, u odnosu na koji moj Mi 9 deluje tanušno.
Ovo bre ko daska :smash:

Oppo-Find-X2-Pro-debljina-telefona.jpg


Oppo-Find-X2-Pro-debljina-telefona-2.jpg



Rupa kamere je sasvim OK veličine/položaja (bar za mene):

Oppo-Find-X2-Pro.jpg


Slike su Oppo Find X2 Pro, isti ku***, drugo pakovanje.
 
Poslednja izmena:
Dosta je nisko postavljena prednja kamera. Glavna mana uz dosta dosta zakrivljen ekran.
 
Oppo lepsi pozadi pet puta, ona varijanta sa kozom je bruka. Opet Oneplus bi trebao imati bolju kameru+softver je bolji.
 
Dosta je nisko postavljena prednja kamera. Glavna mana uz dosta dosta zakrivljen ekran.

Ne znam kako bi mogla vise da se stavi a da ne bude preblizu gornjoj ivici ili da ne narusi simetricnost. A i štrčala bi van linije gde je statusna traka, delovalo bi naskladno.
 
Oppo lepsi pozadi pet puta, ona varijanta sa kozom je bruka. Opet Oneplus bi trebao imati bolju kameru+softver je bolji.

Upravo, ali Oppo se ne može naći kod nas, OP će pre ili kasnije da stigne na KP. Takođe, mislim da OP neće da ima bolju kameru, nikad nisu imali neku wow kameru, pogotovo na launchu, bez obzira na uvek dobre specifikacije.
Idealno bi bilo da Oppo pozajmi od OP softver, pošto su ionako u vlasništvu BBK :D
 
Ne znam kako bi mogla vise da se stavi a da ne bude preblizu gornjoj ivici ili da ne narusi simetricnost. A i štrčala bi van linije gde je statusna traka, delovalo bi naskladno.
+1

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam kako bi mogla vise da se stavi a da ne bude preblizu gornjoj ivici ili da ne narusi simetricnost. A i štrčala bi van linije gde je statusna traka, delovalo bi naskladno.

Kakvu simetricnost? Nema simetricnosti... Bolje bi bilo da je skroz uz sami vrh ekrana i da postoji "hide hole opcija u kojoj ce kamera biti sakrivena, a ekran iskoriscen tako da se sat, baterija i notifikacije pokazuju na istoj crnoj traci/pozadini, a ne ispod kao kod Samsunga.
 
Mogla je da ide još malo gore, ovako je statusna traka previše spuštena a ikonice sitne. Faktički odsečen deo ekrana kao notch da ima. Ionako će u većini programa imati crnu prečagu zbog te kamere.
 
"umetnički" kejsovi :)

f49a023722e9c02b10e2f577c44bba5f.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[YOUTUBE]LOWVrkL_DEE[/YOUTUBE]

gsmarena_001.jpg


Sutra u 17h krece strim.
 
Poslednja izmena:
U sustini cekamo samo potvrdu (visokih) cena, sve ostalo se zna. Mene zanima i koliko ce pojeftiniti 7t pro.
 
U sustini cekamo samo potvrdu (visokih) cena, sve ostalo se zna. Mene zanima i koliko ce pojeftiniti 7t pro.

OP 8 i 8 pro teško da će se pojaviti u Sr pre juna. Pre toga teško da će cene nešto brže padati nego obično. Mada i sad mozes 7t pro naći po korektno ceni
 
Steta sto ona plava/ ljubicasta boja nije kao na renderima :/

6e1e6befbddb9c53d76f6cd50de72c3c.jpg


86158df23272f6989f972765159a3c20.jpg


a0c5cecf422e564da4ebf623fb973601.jpg


5385b5484cd17978677db62de743b547.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako kome , ovo su nekako standardne njihove boje ako izuzmemo tu mint zelenu.. stvarno šteta sto niko od proizvođača ne sme malo da rizikuje sa bojama :/

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[emoji102][emoji102][emoji102][emoji102][emoji102][emoji102][emoji102]
Oneplus 8 series prices revealed hours before launch

Oneplus 8
8/128 - €599
12/256 - €699

Oneplus 8 Pro
8/128 - €799
12/256 - €899

6aca3a409818c083d3efaa90059c0c50.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ovo su sasvim korektne cene.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nemoguce, deluju nerealno. Po ovim cenama bi isao kao alva. [emoji3]

Edit: Nije € vec £, ali svakako odlicne cene za takav mob. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ovo su funte ? :)

To je to 899e je pro model.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena je u Funtama, ali je i dalje skroz korektna :)
 
Nazad
Vrh Dno