Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

o muko moja, pa pixel 5 ima senzor star tri godine, ta kaka nije menjana od pixela 2. ipone isto ima pirinac senzor. 8 pro, 40pro i note 20 (s20) ultra imaju najvece i moderne senzore. samo se note 20 nije proslavio ni malo (barem na ovom testu, idi pa vidi).

nikako ne tvrdim da je 8t odlican, daleko od toga, pa to je isti onaj raspali senzor iz sedmice i obicne osmice. samo je tuzno da pixel 5 nije osetno bolji. buraz mi je zapeo da uzme pixel 5, pa ako ga bude uzeo poredicemo ga direktno sa 8 pro. sumnjam da ce da se proslavi, no aj da vidimo.

edit: evo ti pogledaj



8t nije cvece, ne kazem, ja ne bih bio zadovoljan ovom fotkom, 808 iz 2012. godine tvrdim da bi bolje slikala ovo. kao i 8 pro. ali pogledaj pixel. telefon koji se vrti oko kamere. o cemu mi pricamo?
 
Poslednja izmena:
inace, nemacki sajt computerbase.de je objavio review pixela 5 koji bi trebalo da bude referenca za kvalitetnu kameru na mobilnom telefonu, i objavili su 100 i kusur slika poredeci sve aktuelne telefone, pixel 4, 5, ipone 11 pro max, note 20ultra, p40pro i oneplus 8t. interesantno je da 8t nije uopste ispod pixela 5, sto je izuzetna pohvala. 8pro ga onda sije uzduz i popreko... note 20 ultra se kompletno ukakio, slike su bljuc u svim uslovima, ono je tragedija sta ovaj samsung radi...
Pa da li je moguce da verujes u ovo sa onakvim.senzorom na OP??
Valjda znas da postoje i placeni testovi
 
Poslednja izmena:
ma de verujem. taj senzor je bas los. ali ni ovaj u pixelu nije cvece. mrka kapa koji je gori ako cemo iskreno, zato me i ne iznenadjuje rezultat (ako je kao sto ti kazes pravi)

computerbase.de vazi za objektivne novine. u exifu fajlova stoji cime je slikano... sta znam...
 
Poslednja izmena:
Ovaj AoD baš kida bateriju? Ili mi se čini posto mi nije još daily driver što kažu ovi influenseri [emoji2]

Sent from my Oneplus 8
 
Kad sam sa mate 20 pro koji ima ne znam koji senzor mislim da je imx600 presao na 7T, video sam razliku odmah u kvalitetu slike u korist mate-a.
Al naravno zanemario sve to zarad oxygena i snapdragona :)
 
Namerno je krajcovana kamera na 8T :(

Google Pixel 5 vs OnePlus 8T camera shootout: Does a flagship chip matter?
https://www.androidauthority.com/google-pixel-5-vs-oneplus-8t-camera-test-shootout-1169443/

I jedna dobra vest :)

We won! OnePlus no longer pre-installing Facebook apps and services on phones
OnePlus used to be one of the few Android OEMs that shipped new phones without any non-essential apps. But that changed with the launch of the OnePlus 8 Series and OnePlus Nord earlier this year. OxygenOS on the OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, and the OnePlus Nord came with Facebook App Installer, Facebook App Manager, and Facebook Services installed as system apps, alongside the main Facebook app, Facebook Messenger, Instagram
https://www.inputmag.com/culture/on...e-installing-facebook-apps-services-on-phones
 
Poslednja izmena:
ne znam sta je problem bio u tom facebook-u. nije kao da je stavljen da ne moze da se obrise, nego samo disable. mozes bez problema da uradis uninstall ako ti smeta.

inace pixel pojeo 8t na ovom testu. sto je i ocekivano. izgleda da zavisi i od toga ko je slikao. ovaj test na android authority je toliko lose uradjen da reci nemam. ko da su dali telefone nekom klincu iz osnovne skole da slika, kadrovi uopste nisu isti, jako neozbiljno.
 
Da li neko zna, kako da ukinem premisije za ovo sa slike, android auto uvek vraća ovu "call" premisiju na ON, a to mi poništi fabrički hands free :-(
Ja je setujem na off, i posle 20-30 sec sama se prebaci na ON.
U pitanju je bluetooth konekcija.

Screenshot_20201018-154319__01.jpg
 
Poslednja izmena:
Ajdete vi koji ste ažurirali 8 Pro na OOS11 mi recite koja vam je verzija OnePlus Wallpapers aplikacije i OnePlus Wallpaper Resources aplikacije?
 
dis
 

Prilozi

  • Screenshot_20201019-100848.jpg
    Screenshot_20201019-100848.jpg
    230.6 KB · Pregleda: 107
  • Screenshot_20201019-100915.jpg
    Screenshot_20201019-100915.jpg
    240 KB · Pregleda: 105
no problemo :)

Da li neko zna, kako da ukinem premisije za ovo sa slike, android auto uvek vraća ovu "call" premisiju na ON, a to mi poništi fabrički hands free :-(
Ja je setujem na off, i posle 20-30 sec sama se prebaci na ON.
U pitanju je bluetooth konekcija.

Pogledajte prilog 291273

ovo mi nije jasno. zar on ne mora da ima to na on da bi uopste radio? zasto ga zelis na off? u stvari nije bitno zasto ti nesto zelis na off, telefon treba da uradi sta mu se kaze. jesi resio?
 
Poslednja izmena:
Ne mora, naravno. Ja koristim 2 Bluetooth uređaja u kolima, radio/navigaciju koja podržava samo razgovore, i Bluetooth adapter koji se koristi samo za media audio, i koji je podešen kao na slici iznad, jer podržava i phone calls za koje ne želim da ga koristim.
 
bas me zanima jel uspeo da resi? ako ih diskonektuje pa konektuje obrnutim redosledom, da li onda moze? mozda jedan uredjaj mora da bude dodeljen pozivima. sta znam...
 
no problemo :)



ovo mi nije jasno. zar on ne mora da ima to na on da bi uopste radio? zasto ga zelis na off? u stvari nije bitno zasto ti nesto zelis na off, telefon treba da uradi sta mu se kaze. jesi resio?

Nisam rešio,

prvo da objasnim zašto želim da mi ova opcija ostane stalo isključena:

- auto ima fabrički bluetooth i dodao sam android auto (putem emulatora), tako da imam sada dva bluetooth uređaja za telefonske razgovore

Android auto uvek "forsira" da phone call bude ON, tako da ja ga isključim, krenem da pričam preko fabričkog bluetootha i on se posle nekoliko sekundi (10, 20, 30... ) vrati na ON. navodno mi je neko na redditu rekao da je phone call key feature od Android Auta i da ga nije moguće isključiti?!

pošto sam dodavao emulator za android auto, to znači da bi morao da na emulator kontektujem mikrofon koji je lošijeg kvaliteta od fabričkog i zato ne želim da mi ide phone call preko carplay-a već želim da mi ide preko fabričkog bluetootha na koji je telefon isto konektovan.

Čak sam išao i na Android Auto kao aplikaciju i isto tako za bluetooth i setovao opciju "Allow modifiyng system setting" na OFF
Isto tako išao sam na Location settings i isključio Bluetooth scanning i ništa od toga nije pomoglo da mi se PhoneCall premmision za ovaj bluetooth uređan automatski uključuje :-(
 
Poslednja izmena:
ja stvarno ne razumem, ali ja se nikad nisam ni upustao u problematiku. pogotovu mi nije jasno to za emulator. jer ti imas jedan uredjaj, ne dva, povezujes telefon sa konzolom u automobilu, ne povezujes paralelno telefon na dva i vise uredjaja pa da ti je bitno da na jednom bude ukljucena opcija za poziv, a na ostalim ne. neko drugi moze vise da ti pomogne, ali ja ti savetujem da allow modifiyng system setting stavis na ON. sa drugim telefonima pretpostavljam da nisi imao problema?
 
Kako da podesim da mi određena aplikacija ide u full screen? Kada odem u settings pa App to display in full screen mode ne izlistava ni jednu aplikaciju? Je l to neki bag ili?
 
to ti je nekonzistentnost androida i ljudi koji pisu programe za njega. pogledaj yt music recimo on radi u full screen. ostale gluposti ne. ili bar ne kako bi trebalo
 
Mora da ima stelovanje negde, na drugim modelima drugih proizvodjaca ima to
 
stigao mi je poetic guardian case, i prilicno sam zadovoljan... jedna od mana telefona mi je bila kako je previse uzan, ali sa ovim case-om deluje ozbiljnije i sire. stavio sam i uv staklo... to je toliko reatardiran proces instalirati ovu glupost rucno bez guide-a, da reci nemam. nisu ni mutavi ovi sto traze 70 evra za whitestone dome... a plasticni okvir od case-a je ne u milimetar, nego deseti deo milimetra isti identican kao staklo, kako li sam potrefio da se savrseno sloze pojma nemam, ali sad ni jedan milimetar telefona nije izlozen spoljasnjosti, gde god da ga cuknem udara u neku zastitu...
 
Zna li neko kako na ovom Samsung wanna be UI-u da odaradim update galerije?
Sad već liči na nešto, još da porade na izgledu ikonica i jos 10 do 20 bitnih stavki i biće ovo najjači brand ikad.
Ako neko hoće da menja iPhone 12 pro za mint OnePlus 8 pro 256GB please let me know.

Screenshot_20201022-112333.jpg
 
Problem nastaje nakon azuriranja na a11 i galerija nije jedina aplikacija koju nije moguće ažurirati iz GPS. U mom slucaju, tu su i Google Chrome, COD Mobile... Nisam naišao na rešenje sem izvora koji nije GPS.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Koliko se sećam, nisam nikakvih problema imao sa update-om iy GPS. Na Android 11 sam.
 
ja posle update-a na 11 uradio factory reset. zar to nije normalna stvar kad menjas rom?

vechera, kako li ces ti mucenice sa 120hz na 60hz ekran? ja se ne bi vracao nazad sad, sve da mi oduzmu telefon da ne koristim nista. ti bese onaj koji koristi telefon bez futrole i stakla? posle pola godine je mint ko ona stvar kod jelene karleuse. inace je izgled ikonica jedan od glavnih aspekata sistema, nemojmo da se lazemo. 8pro ima svoje probleme, ali stvari koje ti navodis.... tragedija...
 
Poslednja izmena:
Ja ni sa 90hz ne bih nazad na 60, nema tih para. A tek sa 120 ne bih. :D

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
ako cemo iskreno skok sa 60 na 90 je mnogo dramaticniji nego skok sa 90 na 120, ali bi meni posle 8pro i 1440p@120hz bilo bas smor da padnem na bilo sta manje. 4 pune godine koristim 1440p ekran, i jednostavno nisam hteo da prihvatim gimpovanje na fhd rezoluciju zbog veceg refresh rate-a. zato i nisam menjao telefon dok nije dosao ekran koji ima i visoki refresh rate i visoku rezoluciju. tuzno je sto je 8pro jedini. dobro tu je i nerealno precenjeni fold 2, ali 8 pro je jedini u ovom formatu.
 
ako cemo iskreno skok sa 60 na 90 je mnogo dramaticniji nego skok sa 90 na 120, ali bi meni posle 8pro i 1440p@120hz bilo bas smor da padnem na bilo sta manje. 4 pune godine koristim 1440p ekran, i jednostavno nisam hteo da prihvatim gimpovanje na fhd rezoluciju zbog veceg refresh rate-a. zato i nisam menjao telefon dok nije dosao ekran koji ima i visoki refresh rate i visoku rezoluciju. tuzno je sto je 8pro jedini. dobro tu je i nerealno precenjeni fold 2, ali 8 pro je jedini u ovom formatu.
Neprimeti se tolika razlika između 90hz i 120hz.Razika između 60hz i 90hz je ogromna i ko proba 90hz ili 120hz nemože da se vrati na 60hz.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Po meni problem je što oni konstantno guraju update ispred svih, i telefon/software je konstantno nedovršen,
Evo na primer sa A11, dok mi se nije ažurirala weather aplikacija SOC je bio fantastičan :D bukvalno kada sam pola dana putovao weather app koji nisam ni otvorio! je vukao bateriju kao besan.
Welcome to Android 11 (standardni OTA update).
Dobre vesti, u sredu mi stiže iPhone 12 pro! Tako da se rešavam ovog krša!!! Nikada kraće nisam imao jedan "flagship"

Screenshot_20201024-220546.jpg
Screenshot_20201024-220537.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja jedva čekam da se rešiš krša i nestaneš sa teme.
 
Nazad
Vrh Dno