Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Koliko si platio :)
 
Nema vise besplatnih telefona, kme kme kme. SultanXDA je jedini od developera od pocetka pricao sta ne valja a sta valja.
 
Kakva su iskustva sa Oneplus 8?
Da li da menjam Mi 10t pro za njega?
Prvenstveno bih menjao zbog manjeg ekrana

Nemoj menjat op8 je gori od mi 10. Jedino bas ako zelis oxygen. Ali ja ne bih. Imao sam op8 2 nedelji, preskup za ono sto nudi. Menjao za mi10, koji je u svemu bolji
 
Covek ne pita za Mi10 vec za Mi10T pro....

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Kupio sam 8t pre neki dan, koliko vam skine baterije preko noći? Meni je jednu noć skinuo 13%, pa 10%. Večeras ga nisam dirao nekih 4~5h i skinuo je oko 5%. SOT mi je bio prvi put nešto više od 6h a drugi put 5.5h, a trajala mi je baterija cela 2 dana što je dobro pa sam zbunjen. Čitao sam da treba isprazniti telefon do gašenja pa ga puniti nekoliko sati ugašenog kao kod starih telefona ali ne vidim ga sad da pomaže nešto.

I još jedna stvar, primetio sam sledeći scenario, koristim Relay for reddit, izaberem subreddit i ako posle nekoliko sati uđem u app on mi otvori home umesto tog poslednjeg. To se nije dešavalo na Xperia Z2 sa kojeg sam prešao.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 
Koristio oba telefona, 8 Pro ekran vrhunski, daleko od toga da je mali, u odnosu na 11 pro osetno veći, odgovaraće ti sigurno. Takođe na OP sve brze radi, prvenstveno tome doprinosi osvežavanje ekrana. Zvuk bolji na OP (zvučnici). Kamera će te razočarati, u svakoj situaciji bolja na 11 Pro, slike tu i tamo "kidaju se" iako 11 Pro uvek hvata bolje slike iz prvog okidanja, video snimak svetlosnu godinu bolji na 11Pro. Svaki OP ima užas snimak. Stavi na papir šta je prioritet pa odluči.

Sent from my Oneplus 7 Pro

Potpisujem od reči do reči.
 
Nemoj menjat op8 je gori od mi 10. Jedino bas ako zelis oxygen. Ali ja ne bih. Imao sam op8 2 nedelji, preskup za ono sto nudi. Menjao za mi10, koji je u svemu bolji
Nije mi odgovarao zbog težine, i ogroman je nekako. Činjenica jeste da je na Xiaomiju bolja baterija, ovde mi baš slabo drži baterija. Ne znam da li ima neka fora da se optimizuje malo?
 
Ne može biti "samo" IPS ekran razlika, to samo je jedna od najvećih stavki uglavnom. Lično sam bio protiv Amoleda ranije u doba Samsunga (S2) i saturacije na 250%, tada je IPS bila ok alternativa, sada kada je Amoled šire prihvaćen i osetno bolje kalibrisan, jeste čak možda i najveća stavka. Tako da jedini faktor zbog koga bih išao na telefon sa IPSom, sličnih ostalih karakteristika, jeste osetno niža cena. Mi 10T Pro generalno dobar telefon "samo" što nema Amoled [emoji23]

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Sve ostalo je losije na op8 nego na mi10 ili mi10t pro. Pored toga je i skuplji. Znaci nema dileme.
 
Ne znam šta je to ostalo lošije, isti SoC, bolja ergonomija i lakši telefon, bolji softver (moje mišljenje) na OP8 i takođe je dual-sim, MI 10 kamera i baterija. Generalno oba telefona su dobra samo pitanje je potrebna i ko šta preferira. To ako tebi nije odgovarao OP8 ne znači da nikom neće.

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
ne mogu da verujem da neko pominje uopste taj tres od xiaomija u temi gde sam hteo da pobegnem od kojekakvih skinova i predjem na cist android.

xiaomi bojanku bih prihvatio samo ako izdaju savitljivi telefon za ispod 500 evra :d
 
Pa imaš PE custom ROM koji je najbliži default Androidu.
 
Najavljuju da će od Miui 12.5 srediti stvari, videćemo šta će biti. A na OP8 od update-a na Oxygen 11 kamera osetno lošija, u poređenju sa mojim 7 Pro koji je i dalje na 10-tci. Tako da sada nije relevantno porediti kameru sa drugim telefonima u klasi, ali verujem da će ispeglati to uskoro.

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Koliko Vam traje baterija uključenog ekrana na OP 8 običan ne pro? Jel ima neka pouzdana aplikacija da se proveri zdravlje baterije?
 
Kako vam radi 8/8 Pro vi koji ste na Open Beti 6? U mom slucaju se baterija malo popravila, ostaje mi priblizno 10% vise baterije na kraju dana istim koriscenjem. I da, konacno su ubacili strelicu da se spusti tastatura tj onaj red ispod nje :)
 
OnePlus 8pro ćao[emoji19]
Iphon 12 dobro došao[emoji3590]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedina stvar sa kojom se usrećio na iph je kamera [emoji23] Skoro baš čačkao 12ticu kod drugara, ergonomija 0, iako vizuelno lepše izgleda nego prethodni modeli.

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Poslednja izmena:
Koliko Vam traje baterija uključenog ekrana na OP 8 običan ne pro? Jel ima neka pouzdana aplikacija da se proveri zdravlje baterije?
Oko 7-8h SoT nekog normalnog korišćenja.
Opet mi baguje telefon zabode system UI
Moraće hardware reset.

Sent from my Oneplus 8
 
Jedina stvar sa kojom se usrećio na iph je kamera [emoji23] Skoro baš čačkao 12ticu kod drugara, ergonomija 0, iako vizuelno lepše izgleda nego prethodni modeli.

Sent from my Oneplus 7 Pro

Odkako sam presao na iPhone, ne mislim vise o ROMovima, o GCam, o raznim budzenjima. Sve radi, bas sam smiren. :) Jedino sto mi fali je telenor esim
 
Poslednja izmena:
Radi i ovde sve i nema brige o prelasku na romove iako postoji ta mogućnost, samo smo na kameri zakinuti realno [emoji16] Imao sam par faza kada sam hteo da pređem na IOS, ali kada sam se preračunao, ne može ios da ponudi ono što mi je potrebno, primer Vaced, dual app, ekran bez izreza (noča), customizacija svega, 90hz...

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Poslednja izmena:
ma o kojoj kameri pricate bre aman ljudi, koliko androida ima sa vrhunskim senzorima, eno ga 8pro. konacno smo stigli nokiu iz 2012. godine posle punih 10 godina i sad mi neko kaze da moram da kupim ipone da bi slikao dobru fotku...

drugo, da mi neko dodje i kaze da kupuje telefon zbog kamere. pa olupao bi mu ga o glavu. aman ljudi govorimo o uredjaju od soma evra, ako ti je do slika za 200 evra ima 5d i 50mm koji bi uvek uzeo pre bilo kog telefona. meni kamera u telefonu komplet nebitna (osim ove infracrvene, jedina dobra stvar koja vredi nesto), imam sony a7r2 sa 58mm f/1.2 objektivom, pa nisam izmrzo da slikam budjavim telefonom. da nemam sony a bitna mi je kamera vise bi radio na tome da imam to, nego da kupim raspali ipone. o cemu mi pricamo?

eh... pomenuh 5d... ziv se pojedoh sto sam ga prodao, sad moram da kupim drugi... vec treci put ga pominjem u zadnjih par nedelja, ocigledno mi nedostaje
 
ma o kojoj kameri pricate bre aman ljudi, koliko androida ima sa vrhunskim senzorima, eno ga 8pro. konacno smo stigli nokiu iz 2012. godine posle punih 10 godina i sad mi neko kaze da moram da kupim ipone da bi slikao dobru fotku...

drugo, da mi neko dodje i kaze da kupuje telefon zbog kamere. pa olupao bi mu ga o glavu. aman ljudi govorimo o uredjaju od soma evra, ako ti je do slika za 200 evra ima 5d i 50mm koji bi uvek uzeo pre bilo kog telefona. meni kamera u telefonu komplet nebitna (osim ove infracrvene, jedina dobra stvar koja vredi nesto), imam sony a7r2 sa 58mm f/1.2 objektivom, pa nisam izmrzo da slikam budjavim telefonom. da nemam sony a bitna mi je kamera vise bi radio na tome da imam to, nego da kupim raspali ipone. o cemu mi pricamo?

eh... pomenuh 5d... ziv se pojedoh sto sam ga prodao, sad moram da kupim drugi... vec treci put ga pominjem u zadnjih par nedelja, ocigledno mi nedostaje
Sad si malo otisao sa teme,normalno je da je kamera jako bitna stavka u danasnje vreme na telefonu.Takodje ne znaci da je losa na OP8 pro to jest da je ista specijalno bolja na ajfonu.A opet neukusno je da poredis profi aparat sa telefonom,svakako su kamere na telefonima dosta uznapredovale da se mogu napraviti vrhunske amaterske fotografije.Sustina price je da je kamera najbitnija stavka svima ko kupuje skup telefon,naravno pored toga sam dizajn,rad,ekran sto sve ima op8 pro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ma o kojoj kameri pricate bre aman ljudi, koliko androida ima sa vrhunskim senzorima, eno ga 8pro. konacno smo stigli nokiu iz 2012. godine posle punih 10 godina i sad mi neko kaze da moram da kupim ipone da bi slikao dobru fotku...

drugo, da mi neko dodje i kaze da kupuje telefon zbog kamere. pa olupao bi mu ga o glavu. aman ljudi govorimo o uredjaju od soma evra, ako ti je do slika za 200 evra ima 5d i 50mm koji bi uvek uzeo pre bilo kog telefona. meni kamera u telefonu komplet nebitna (osim ove infracrvene, jedina dobra stvar koja vredi nesto), imam sony a7r2 sa 58mm f/1.2 objektivom, pa nisam izmrzo da slikam budjavim telefonom. da nemam sony a bitna mi je kamera vise bi radio na tome da imam to, nego da kupim raspali ipone. o cemu mi pricamo?

eh... pomenuh 5d... ziv se pojedoh sto sam ga prodao, sad moram da kupim drugi... vec treci put ga pominjem u zadnjih par nedelja, ocigledno mi nedostaje

+1, pored 5D3 i fiksnih L prajmova se nikad ne bih uhvatio za telefon da fotkam bilo šta ozbiljnije od nekih običnih snapova, a svi telefoni u poslednje vreme mogu to. Ne sećam se kad sam kupio telefon zbog kamere.
... a i za 5D se slažem, najbolji digitalni aparat na film [emoji4]
 
Oko 7-8h SoT nekog normalnog korišćenja.
Opet mi baguje telefon zabode system UI
Moraće hardware reset.

Sent from my Oneplus 8
Hvala Marko
Jel poredio možda neko kameru na običnom Oneplus 8 sa Mi note 10?
Ovaj Oneplus mi radi super ali me nerviraju neke softverske stvari, da ne mogu na drugi viber da posaljem sliku iz galerije nego moram da udjem u sliku pa onda je pošaljem npr.
 
Sad si malo otisao sa teme,normalno je da je kamera jako bitna stavka u danasnje vreme na telefonu.Takodje ne znaci da je losa na OP8 pro to jest da je ista specijalno bolja na ajfonu.A opet neukusno je da poredis profi aparat sa telefonom,svakako su kamere na telefonima dosta uznapredovale da se mogu napraviti vrhunske amaterske fotografije.Sustina price je da je kamera najbitnija stavka svima ko kupuje skup telefon,naravno pored toga sam dizajn,rad,ekran sto sve ima op8 pro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
jesi ti u pravu, ali se ne slazem u potpunosti. odnosno ne slazem se da kamera bude nesto sto ce da odluci koji ces telefon da kupis. pogotovu ne sad kad su svi slicni, razlikuju se samo u sw obradi. slikas raw pa obradis sam. pogledaj na temi o kamerama na mobilnim telefonima kakve slike prave ljudi sa telefonima starim dve godine. ipone12 nista bolje od toga ne moze, verovatno samo sminka sliku da se svidi nubovima.
+1, pored 5D3 i fiksnih L prajmova se nikad ne bih uhvatio za telefon da fotkam bilo šta ozbiljnije od nekih običnih snapova, a svi telefoni u poslednje vreme mogu to. Ne sećam se kad sam kupio telefon zbog kamere.
... a i za 5D se slažem, najbolji digitalni aparat na film [emoji4]
upravo to je poenta. bukvalno svaki telefon, i od 200 evra danas moze da slika neki bezvezni snapshot, tacno je da postoje telefoni sa vidno boljim camera hw, ali da mi neko dodje i prosipa mi pricu kako je kamera u ipone bolja od recimo 8pro ili ne znam s21? o cemu mi pricamo? ovo nije forum gde se vrednuje sminka, nego tehnika, funkcionalnost. wow bas to, digitalni aparat na film :D tu sam frazu prvi put cuo ovde na forumu, i zapamtio je, mozda bas od tebe :) to mi je najdrazi aparat ikad.
 
Nazad
Vrh Dno