Šta je novo?

Samsung Galaxy A40 nasumicno gasenje

TheChosenOne

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2014
Poruke
19
Poena
54
Pozdrav, posedujem uredjaj Galaxy A40 koji je kupljen u Vipu. Pisem ovde jer vise ne znam gde da trazim i da pitam za pomoc osim kod nekog inspektora. Naime, telefon je radio perfektno 6 meseci ali se nakon decembarskog sigurnosnog azuriranja poceo nasumicni gasiti. Telefon je poslat na servis, i navodno je otklonjen kvar zamenom maticne ploce i plocice punjenja. Kad sam preuzeo telefon, radio je normalno 4 dana pa je opet poceo da se gasi. Molim Vas ako znate zbog cega se ovo desava i nakon promene maticne ploce, da mi objasnite i da me uputite u opcije koje imam jer se vec drugi put javlja kvar. Zahvalan sam unapred.

Pozdrav, Danilo
 
Ovo što ti sada pišem nije odgovor na pitanje, više je neko moje lično iskustvo...
Imam ćeru tinejdžera, koja uništava telefone, pa su poneki prolazili na garanciju i rađen im je servis...samsung j3, LG k10, Huawei y6.... Ni jedan nikada nije potpuno popravljen, neki radili duže ili kraće ali ni jedan kako treba... A potrude se oni!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vracas im da poprave dokle god ne poprave ili trazis da ti daju nov uredjaj ako taj ne mogu da poprave...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Previse je cekati 15 dana na reklamaciju, a daju ti zamenski telefon huawei ascend neki koji je izaso 2014. Apsolutno neupotrebljiv telefon. Je l mogu nekako ja da izdejstvujem da oni meni daju novi telefon?
 
U prvih 6 meseci od kupovine imas pravo da odbijes popravku i trazis nov telefon, nakon toga samo ako servis konstatuje da je aparat za zamenu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da si znao da ce menjati maticnu, trebao si odmah traziti nov. Sa druge strane, nisam siguran koliko je servis voljan da konstatuje sta je pravi kvar, pa menja ploču.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da si znao da ce menjati maticnu, trebao si odmah traziti nov. Sa druge strane, nisam siguran koliko je servis voljan da konstatuje sta je pravi kvar, pa menja ploču.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk


Je l znas mozda u kojem slucaju ja mogu da zahtevam novi telefon i da ga dobijem?
 
Mogao si čim je otisao na servis, a servis ume da napise da je upisao software, i time je problem resen, ali po njima ne zahteva zamenu uređaja. Postoji razlika kada telefon uzimas u maloprodaji i kada uzimas kroz ugovor. Iako u oba slučaja postoje obligacioni odnosi. Cini se ds je lakse ostvariti zamenu kada je kupljen za gotovinu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da li je ploča zaista menjana?
Konsultuj se sa ovima, hoće i znaju da pomognu i posavetuju šta dalje. Kontakt na slici.
a4175c16a9fc769409b2b2f83d967236.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako je zamenjena, mora imati novi IMEI, za to su ti trebali dati potvrdu u poslovnici. Jednom sam zvao zastitu potrosaca u Novom Sadu, voleo bih da imam nesto lepo da kažem o njima.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ako je zamenjena, mora imati novi IMEI, za to su ti trebali dati potvrdu u poslovnici. Jednom sam zvao zastitu potrosaca u Novom Sadu, voleo bih da imam nesto lepo da kažem o njima.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Navodno je promenjena, i upisan je stari IMEI na novu maticnu plocu. Kakva je procedura toga stvarno ne znam. U prilogu je skrinsot detalja popravke. Mnogo vam hvala svima na odgovorima

Screenshot.png
 
Stvarno ne znam sta da radim, da nosim telefon opet na reklamaciju i da budem bez telefona stvarno ne mogu, a opet ce da ga navodno poprave i opet ce da se gasi. Za sad se nije ugasio ceo dan, ali pitanje je vremena samo. Do sad nisam imao losa iskustva s Vipom, ali ovo je dovoljno za sve ove godine sto sam kod njih. Voleo bih neko ko ima a40 da mi se javi da vidimo da l nije samo problem do novog apdejta, a ne harvderski.
 
Ako je preko operatera uzet probaj da izdejstvujes od njih zamenu ako neces da se bakces sa servisom..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja bih odneo opet i trazio da otklone kvar i ako menjaju plocu opet da ne menjaju imei nove ploce . Gde si nosio inace ako nije tajna,u koji servis?
 
Poslednja izmena:
Ja bi im odneo opet i trazio da otklone kvar i ako menjaju ploci da ne menjaju imei nove ploce . Gde si nosio inace ako nije tajna,u koji servis?

Telefon sam nosio u poslovnicu Vipa u Prokuplju. Receno mi je da je ovlasceni servis koji je radio telefon Begram iz Beograda
 
Nema goreg servisa,pitanje da li je i menjana ploca,obavezno im odnesi opet i zahtevaj da ti to srede. Budi izricit da ako ti ne srede da zahtevas novi uredjaj ili raskid ugovora
 
Poslednja izmena:
Onda nemas izbora nikakvog. Po zakonu posle 6m od kupovine jedino zamenu mozes da dobijes nakon sto servis potvrdi da ne mogu da otklone kvar ili da je popravka neisplativa.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nema goreg servisa,pitanje da li je i menjana ploca,obavezno im odnesi opet

Verovatno su i nesposobni da je promene. Krivo mi je sto placam taj telefon dosta mesecno, a on realno ne vredi toliko. Ne umeju da otklone kvar i ostacu sa nefunkcionalnim telefonom jos godinu i po dana. Didn't street u prevodu. Jedini spas mi je zastita potrosaca ocigledno, ali pitanje je koliko i sta oni mogu da urade.
 
Ja licno mislim da mu nisu ni menjali plocu nego samo upisali softver mislivsi da ce tako otkloniti kvar
 
Ja licno mislim da mu nisu ni menjali plocu nego samo upisali softver mislivsi da ce tako otkloniti kvar

Najverovatnije su samo vratili staru verziju sistema, tj oktobarsko sigurnosno azuriranje. Ako vec placam toliko ocekujem da mogu normalno i telefon da azuriram, sto ocigledno nije moguce. Stvarno ne znam sta da radim, mislim da je ovo sve uzalud nerviranje samo.
 
Probaj jos jednom ili ako dolazis u Bg ili Nis nosi u pro mobi ,oni ce ti to sve zavrsiti
 
Ovlasceni su,ne treba nista da placas i po mom iskustvu i kolega odavde jedini su profesionalci u svom poslu
 
Nema na cemu,samo isteraj do kraja,moraju ili da ga poprave kako treba ili daju novi
 
Moras imati papir za svaku reklamaciju/popravku, e onda mozes nesto i izdejstvovati. Ja imam dobro iskustvo sa zastitiom potrosaca... Nazovi, pitaj, posavetuj se.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Update

Posle mesec dana mucenja, Vip je odlucio da mi zameni telefon, bez obzira sto servis navodno nije mogao da ustanovi kvar.

Hvala Vam svima na odgovorima, bili ste od pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno