Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Pa nisam siguran da to tvrdim za sve modele, ja sam pikirao P1 a on eto ima TCL panel (inače nisam ih razmatrao) a ispade za nijansu kvalitetnija slika od Hisensa 43" 4k

Edit: da dodam, Xiaomi nudi uz doplatu produženu garanciju. Za 1 godinu 1000 din a za 2 godine 2000 din.
Treba uzeti produženu garanciju, meni je panel na prethodnom modelu crkao na 20 meseci rada za model 4S, ali uredno su mi usvojili garanciju i zamenili sa P1.
 
Uzeo 50" P1 na akciji u ananasu za 45k. Nema apdejtova iz kutije kad izvadih, cudno, security patch 2021 avgust. Pojma nemam koji je panel, deluje IPS, ima li nekog servisnog menija?

Mislim da ce drzati vodu dok ne dodje neki OLED na red.
 
Kako @Daki_81 na P1 50" jeste VA panel, 43" bi takodje trebalo da je VA ali 55" je mozda cak i ips, nisam siguran.
Ako neko mozda ne zna, dugo power je precica do restarta tj do power menija za power off, restart i sleep.
U recovery se ulazi sa ok i back u isto vreme za vreme bootovanja tv-a, ako neko bude slucajno imao potrebu da uradi wipe.
Ima bag sa backlight u podesavanjima slike koji nece da proradi dok se tv ne restartuje,

Kako ruje kazu fabricki preseti za sliku nisu najbolji pa evo nekog setovanja ako neko zeli da proba:
Backlight - 32
Brightness - 40
Brightness - 50
Saturation - 37
HUE - 0
Sharpness - 10 (ili po zelji)
--------------------
Color Temperature - User (Custom) Settings
Red Gain - 1045
Green Gain - 1000
Blue Gain - 950
---------------------
Motion Smoothing - off
---------------------
Advanced Vdeo
Color settings
Red
TON - 50
Saturation - 40
Brightness - 50

Blue
TON - 50
Saturation - 45
Brightness - 50

Skin Tone
TON - 55
Saturation - 48
Brightness - 50
----------------------
Noise Reduction - Off
Adaptive Luma Control - Off
Local Contrast - Off
 
P1 55" je VA sigurno, bar po svim specifikacijama 🤔
Stvarno ne znam, citao sam ruje sta pisu nikad nisam ni video uzivo 55", samo kod drugara 43" koji me nije impresionirao slikom ali valjda je ok u tom cenovnom rangu.
Na 43" smo probali Kodi - Elementum (manji ripovi) i radio je bez kocenja, jos 43" ima manje rama od vecih modela 50" i 55".
Meni to u zadnjih 5 god nije osnovna funkcija. 🤣🤣
Nije ni meni ali valjda bi trebalo naglasiti da nesto ne radi zbog drugih.
Napr. ide svetsko prvenstvo i neko hoce da gleda preko t2, sasvim legitiman izbor, valjda bi bilo dobro da zna da zaobidje ovaj tv ili da kupi pride t2 boks sto je debilno jer ovaj tv ima t2 tuner.
 
Poslednja izmena:
Kako @Daki_81 na P1 50" jeste VA panel, 43" bi takodje trebalo da je VA ali 55" je mozda cak i ips, nisam siguran.
Ako neko mozda ne zna, dugo power je precica do restarta tj do power menija za power off, restart i sleep.
U recovery se ulazi sa ok i back u isto vreme za vreme bootovanja tv-a, ako neko bude slucajno imao potrebu da uradi wipe.
Ima bag sa backlight u podesavanjima slike koji nece da proradi dok se tv ne restartuje,

Kako ruje kazu fabricki preseti za sliku nisu najbolji pa evo nekog setovanja ako neko zeli da proba:
Backlight - 32
Brightness - 40
Brightness - 50
Saturation - 37
HUE - 0
Sharpness - 10 (ili po zelji)
--------------------
Color Temperature - User (Custom) Settings
Red Gain - 1045
Green Gain - 1000
Blue Gain - 950
---------------------
Motion Smoothing - off
---------------------
Advanced Vdeo
Color settings
Red
TON - 50
Saturation - 40
Brightness - 50

Blue
TON - 50
Saturation - 45
Brightness - 50

Skin Tone
TON - 55
Saturation - 48
Brightness - 50
----------------------
Noise Reduction - Off
Adaptive Luma Control - Off
Local Contrast - Off
Au kako backlight 32..
 
Ne znam, tu su podesavanja rusa, ja ni nemam taj tv da bih probao, vidim da vise njih koristi taj preset.

Ostaje mogucnost da probas pa da vidis kako ti se ponasa.
 
Osnovna funkcija tv-a je valjda da radi na antenu i da prihvata signal, nesto nisam ubedjen da ovaj tv uopste hoce da skenira t2 signal kod nas.
Moram da se ispravim, radi T2 normalno samo je tuner prilicno osetljiv (mora biti malo jaci signal) i da ne bi bilo iznenadjenja pri pokretanju tv-a staviti region Germany jer ne znam da li radi ako se postavi drugi region (mozda i da).
 
Par reči od mene posle dve nedelje korišćenja P1 43".
Panel je sigurno IPS (test sa kuckanjem) a i vidi se iz aviona ips glow i malo probijanja u gornjem levom ćošku, ali nije puno.

Mislim da P1E ima VA panel i šire bezele, ovaj P1 bukvalno u milimetar upada u policu kod mene i to je to.
Meni je i trebao IPS za ovu poziciju jer se gleda iz različitih uglova a i boje na VA panelima nikako mi ne prijaju.
TV ima 2/16 memorije i dovoljno je brz za normalno korišćenje, probao costarica 4k sa yt i radi normalno (mada se čini da ima problema sa klipovima na 30fps, dok 60fps ide glatko)
Instalirao kodi sa fen-om i za manje ripove je ok, takav mi je i internet. Radi i HDR10+ i DV neki profili, nisam se udubljivao tačno koji.
Još instaliran nordvpn, tivimate, i disney+ i sve radi dobro.
EON aplikacija mi nešto ne štima, slika ima nekakav stuttering (kod sporta) koji ne mogu da sredim nikakvim podešavanjem. Na LG-ju sam isto koristio app, ali je tamo to bilo besprekorno.

U poređenju sa budžet samsung i lg televizorima koje imam u kući, android pruža dosta što se slobode i aplikacija tiče, ali što se samog tv dela tu ima još da se radi, jednostavna podešavanja su ovde komplikovana, hdmi cec mi ne radi kako treba, taj memc meni ne godi itd. Za cenu od 38 hiljada i nije za očekivati puno, što će reći oled i jači android box for the win ; this time, next year :)
 
Uzeo 50" P1 na akciji u ananasu za 45k. Nema apdejtova iz kutije kad izvadih, cudno, security patch 2021 avgust. Pojma nemam koji je panel, deluje IPS, ima li nekog servisnog menija?

Mislim da ce drzati vodu dok ne dodje neki OLED na red.
Pozdrav,kakvi su ti utisci o P1? Prikaz,odziv,streeming...,generalno klasična upotreba
Ozbilno razmišljam da kupim 55-icu,mislim da je za 51.000 dobra kupovina.
 
Pozdrav,kakvi su ti utisci o P1? Prikaz,odziv,streeming...,generalno klasična upotreba
Ozbilno razmišljam da kupim 55-icu,mislim da je za 51.000 dobra kupovina.
55 bih uzeo da mogu da vratim vreme, 45k za ovaj moj je ok, ali 6k doplata za 51k je nobrainer.
Ne znam, meni je ok, nije sampion ni u cemu, ali vrsi posao. Android TV mi se par puta nesto zabagovao oko Disney+, ali sve radi manje vise kako treba. Miracast, itd.
Meni je ovaj TV bio vise neko prelazno resenje (mozda bih na C1 LG isao sad, opet, da mogu da vratim vreme, ili FOX 65 WEBOS, sto je mozda bolja varijanta), ali ono.
Neces biti razocaran, ali neces imati osecaj da je u pitanju neka super akcija i kupovina - prosek.
Jedino sto moze da me demantuje je ako rikne u narednih 5 god bez razloga, onda cu biti smoren i kunem ih na sva zvona, ali boze moj ko zna.
HDR se lepo ponasa, prepoznaje DolbyVision, neke 25gb mkv ripove filmova sam pustao, sve fercera od kodeka, tu nemam zamerki.
 
55 bih uzeo da mogu da vratim vreme, 45k za ovaj moj je ok, ali 6k doplata za 51k je nobrainer.
Ne znam, meni je ok, nije sampion ni u cemu, ali vrsi posao. Android TV mi se par puta nesto zabagovao oko Disney+, ali sve radi manje vise kako treba. Miracast, itd.
Meni je ovaj TV bio vise neko prelazno resenje (mozda bih na C1 LG isao sad, opet, da mogu da vratim vreme, ili FOX 65 WEBOS, sto je mozda bolja varijanta), ali ono.
Neces biti razocaran, ali neces imati osecaj da je u pitanju neka super akcija i kupovina - prosek.
Jedino sto moze da me demantuje je ako rikne u narednih 5 god bez razloga, onda cu biti smoren i kunem ih na sva zvona, ali boze moj ko zna.
HDR se lepo ponasa, prepoznaje DolbyVision, neke 25gb mkv ripove filmova sam pustao, sve fercera od kodeka, tu nemam zamerki.
Hvala na brzom i iskrenom odgovoru
 
Nista, uvek, kazem, nije dil godine, mislim da bi FOX 65 s WEBOS za nekih 54-55k bio bolji (jaci panel, lepsi OS), ali ako ti je android TV cilj, i ok brend (mislim da je jaci quality control kod Xiaomija), idi na ovaj.
 
Pa nisam siguran da to tvrdim za sve modele, ja sam pikirao P1 a on eto ima TCL panel (inače nisam ih razmatrao) a ispade za nijansu kvalitetnija slika od Hisensa 43" 4k

Edit: da dodam, Xiaomi nudi uz doplatu produženu garanciju. Za 1 godinu 1000 din a za 2 godine 2000 din.
Da li možeš da daš neki link ili objašnjenje oko produžene garancije? Uzeo sam P1 55 pa bi da uzmem i produženu garanciju ako je još aktuelno,
 
Produženu garanciju sam dokupio odmah u radnji i to je Sava osiguranje koje pokriva druge 2 godine. Ja sam tv kupio u poznatoj radnji na G......, e sad da li se to nudi u svakoj radnji ne znam.
 
Produzena garancija se kupuje/ostvaruje odmah pri kupovini tv-a, ako to nisi uradio mislim da ne mozes vise ili prodavnica u kojoj si kupio jednostavno ne pruza takvu mogucnost.
 
Hvala,niko ništa nije nudio u radnji a isto sam kupio u G...a ja se nisam setio pošto sam čekao sat vremena da donesu iz magacina...
 
Hebeš ga svi tamo nose Xiaomi majcu,možda odem čisto da se raspitam
 
Jel vam radi google assistant preko mikrofona na TV P1? Radi glasovna pretraga preko daljinskog ali preko tv ništa.
 
Izgleda da neće sam tv da ga pokrene, samo kad se aktivira na daljinskom hoće.
Pre je radilo (inače slabo koristim) a bilo je ažuriranje androida skorije pa možda su nešto zeznuli... Trebalo bi čim se pozove Ok Google da zasvetle lampice od mikrofona i da se pokrene.
 
Kod mene nije radilo,mada čim sam ga upalio odmah se ažurirao. Verovatno je do ažuriranja
 
Поздрав другари да ли неко од вас има овај ТВ и каква су му искуства са истим, размишљам се њега да узмем, ако неко има и користи овај ТВ, када га је покренуо да ли је обратио пажњу од 8 гб колико има слободног дозвољеног простора за коришћење???

XIAOMI 32 MI LED TV P1​

 
Nazad
Vrh Dno