Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Ima izlozen Mi TV P1 u njihovoj radnji u Nisu (Delta Planet). Video sam ga, nisam odusevljen, za taj novac pre bih uzeo neki LG.
 
Pročačkao malo novi 55 P1. Što se tiče kretanja kroz meni sasvim je ok, kad se malo dublje uđe u neka podešavanje, malo štucne ali radio je dobro. Kad je hteo prodavac da mi pokaže kako je kvalitetna slika i pustio 4k Costa Rica po ivicama sam povremeno viđao da slika secne/trzne na šta je odgovorio prodavac da ne vidi. A i kad je ukljucio HDR slika se nista nije promenila. :) ocekivao sam malo da me oci zabole jer sa bio na .75-1m od tva ali nista.
 
Ja bih pre uzeo neki LG sa IPS panelom.

Drug uzeo Lg 55UP75003LF, dosta bolja slika nego Mi Tv 4S 55", a o odzivu panela za gaming da ne pricam.
 
Imaju opet akcije za tv, zanimljiv mi ovaj manji model, cini se kao dobra kupovina. S obzirom sta se prodaje po toj ceni (Fox,Vox,Vivax i kompanija)
 

Prilozi

  • 95b840e1-5e59-4afb-a80f-960cba7d3e32.png
    95b840e1-5e59-4afb-a80f-960cba7d3e32.png
    3.2 MB · Pregleda: 143
Imam xiaomi 4s 55 incha i ne znam kako da se povežem na telefon preko chromecast, jel on nema fabrički aplikaciju nego moram da instaliram? Nikako ne mogu da se povežem, a sa instaliranim aplikacijama se koči ne mogu nista da pogledam samo se nerviram.
Ako se ne varam moras prvo da enable/ukljucis chromecast u podesavanjima. Isprati neki video na YT mozda pomogne.
 
Ima li neko problem sa dodavanjem MI account naloga na TV i Mi Home?

Imam MiTv 4a 32 pro i nikako ne uspevam da povežem TV sa Mi nalogom. Zna li neko kako da se to uradi. Pokušao sam ali ne ide.
 
Poslednja izmena od urednika:
Valja li čemu 55" P1? Mogu da ga nabavim legalno za 45-46k.
 
Ja ga imam skoro pola godine i jako sam zadovoljan. Plaćen 55k. S obzirom na cenu mislim da je odličan tv. Android radi dovoljno brzo, koristim KODI redovno, kao i Smartube (Youtube bez reklama). Netflix, HBO max, sve radi super. Iskreno, ne pratim tržište trenutno ali mislim da za novac koji si naveo ne možeš kupiti bolji tv sa zvaničnim androidom na sebi.
 
Sad gledam i ja P1 55" ima ga u 2 poznate radnje po dobroj ceni za 53 000 din.
Nisam ga pogledao uživo ali me zanima kakvi su uglovi gledanja? Imam i Hisense 4K 43" sa VA panelom (nije baš za pohvalu) a vidim i P1 ga ima...
Hisense inače radi odlično, samo bih se spasio od dosadne VIDAA....
 
Uzmi Android box da se spasis od VIDAA sistema, ne moras ceo tv da menjas.
 
Da napišem prve utiske sa P1 55"

Genaralno sam baš zadovoljan, android radi odlično, kvalitet slike takođe. 4K HDR video i dolby zvuk sam testirao na YouTube sa raznim videima i iznenađujeće je dobar i jak, bez seckanja i zastoja. Povezan je preko wifi na 5G.

Moram da uporedim neke stvari sa Hisense 4K 43" jer to mi je sad pomoćni Tv... Uglovi gledanja su mnogo bolji na P1 a isto su VA paneli. Hisense ima malo više opcija za postavke slike. Fali mi na P1 opcija na daljinskom da se ugasi ekran a ostane zvuk, to koristim na Hisensu za neku muziku...

Filmove sa eksternog hard diska čita odlično, nisam još skidao veće od 7gb ali biće...
 
Da napišem još koji utisak i zapažanje za P1 55"

- Tv se brzo pokreće pri paljenju ali izgleda da se samo ekran gasi i da ostaje na nekom sleep ili stand by modu. To sam primetio jer fleš i eksterni hard ostanu upaljeni iako je tv ugašen. Nisam našao u postavkama drugo rešenje.

- probao sam miša preko usb kabla i radi u svakoj aplikaciji i podešavanjima što može biti korisno ali kada je ugašen tv i miš se pomeri tv se odmah pali 😆

- mogu da se instaliraju apk aplikacije sa fleša kojih nema na Play store

- zanimljivo je da Chrome postoji instaliran ali je sakriven i vidi se tek u postavkama gde je spisak sistemskih aplikacija 🤔. Piše o tome po raznim sajtovima i ima rešenje da se izbaci među sve aplikacije...

- instalirao sam preko fleša Aptoide aplikaciju pa se tu mogu naći još nek app kojih možda nema na Play store

- Orion Tv aplikacija radi odlično i brzo, čak je slika oštrija za nijansu nego preko Laki boxa tako da leti u fioku...

- koliko sam čitao u specifikacijama nema automatsko prigušivanje svetla ekrana a u stvari ima opciju i radi posao za večernje varijante ako smeta jače svetlo. Jedino fali neka prečica za to na daljinskom ili u meniju...
 
pozdrav ljudi
skoro sam uzeo xiaomi p1 50 i jos se upoznajem sa tv-om
interesuje me kakva su vasa podesavanja za sliku , koja vam se kombinacija najbolje pokazala
hvala
e da i jos jedno pitanje
kad god palim tv zvuk je na mute , zasto ?
HVALA

 
Ja sam par dana čačkao, pa sam ovako ostavio postavke. Za problem sa zvukom nemam ideju šta bi moglo da bude...
 

Prilozi

  • IMG_20220927_193024.jpg
    IMG_20220927_193024.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20221001_213959.jpg
    IMG_20221001_213959.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20221001_214018.jpg
    IMG_20221001_214018.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 44
Ja nisam baš detaljno upoređivao sa "boljim" brendovima ali sam jako prijatno iznenađen sa P1 55". Oni imaju TCL panel za razliku od manjih ekrana koje nisam ni pogledao pa to treba videti ako razmatraš manju dijagonalu. Mogu da uporedim sa sličnim Hisense i kažem za nijansu je kvalitetnija slika i mnogo su bolji uglovi gledanja.
 
A od voxa foxa vivaxa? Trebalo bi da su bolji. Video sam neki lg 43 inca sa nano cell tehnologijom i slika me oduševila... A možda je bio samo dobar snimak :)
 
Pa ne znam vox, fox nisam ni razmatrao... Možda ako je za roditelje, babe, dede kojima detalji nisu bitni a cena im je dosta manja.
Nisam video taj LG kako izgleda ali možda treba svaki model isprobati sa nekim 4k videom na licu mesta pa uporediti.
 
Ja nisam baš detaljno upoređivao sa "boljim" brendovima ali sam jako prijatno iznenađen sa P1 55". Oni imaju TCL panel za razliku od manjih ekrana koje nisam ni pogledao pa to treba videti ako razmatraš manju dijagonalu. Mogu da uporedim sa sličnim Hisense i kažem za nijansu je kvalitetnija slika i mnogo su bolji uglovi gledanja.
Dali to znaci da bi 4k TCL od recimo 58 inca imao bolju sliku od Hisensa 4k? Posto sam razmisljao da uzmem Hisense, a TCL je cak i jeftiniji.
 
Pa nisam siguran da to tvrdim za sve modele, ja sam pikirao P1 a on eto ima TCL panel (inače nisam ih razmatrao) a ispade za nijansu kvalitetnija slika od Hisensa 43" 4k

Edit: da dodam, Xiaomi nudi uz doplatu produženu garanciju. Za 1 godinu 1000 din a za 2 godine 2000 din.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno