Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
mi box s je sad na odličnom sniženju 8.400
a Xiaomi 32'ka android tv takodje 20.550
toplo preporucujem da se iskoriste ove akcije ,jer je box neverovatno dobar i po mojoj meri,a istestirao sam skoro sve box-ove android na nasem trzistu.
 
Mi Box S kosta 50-60e, ne vidim kako je cena od 71e odlicno snizenje.
 
Kupio sam pre neki nad 4s 43, radi EON odlično.
Post automatically merged:

Naravno, mislim na EON za smart TV, onaj što se aktivira preko koda (imaš jedan u paketu, ne 5 onih za telefone i PC)
 
Da li je neko probao sa laptopa(Windows 10) da se nakači na Mi TV 4s preko wireless display-a? Preko google chrome-a, cast radi dobro ali mi treba ova prva varijanta.

Sa telefona npr radi wireless display(Mi 9T) ali ne radi preko Cast opcije xD
 
Novije serije Mi TV 4S 55" imaju Netflix podrsku, nas koji smo ranije uzeli su zakinuli..

Pitanje je da li kroz update moze da se dobije Netflix ESN.

Edit:

Izgleda da moze, vec su to uradili za jedan model:
Netflix server requires a serial number to verify a trusted device whether it is from its app or through other apps. This serial number is often given to OEM which has to be added to the ROM. At the start Mi TV 4A Pro did not have the required certification to do so. However starting from September, Xiaomi has started rolling out Android 9 update with native Netflix Support which means that the update will include a Netflix ESN (electronic serial number) which Netflix can verify and initiate service.
 
Poslednja izmena:
Da rezimiramo pitanjem ;): da li onda na novijim serijama Mi TV 4S 55" rade : Netflix, EON i HBO GO ?
Ovo su aplikacije koje koristim, ostalo mi nije interesantno.
 
Netflix radi, EON ima da se skine u Play Store, kao i HBO GO. Drug koristi HBO Go, tako da to radi, samo je kriminalno lose napisana aplikacija, animacije stucaju kao da je 2010-ta.

EON mogu da pretpostavim da radi jer ima da se skine, ne znam nikog ko koristi.
 
Daljinski na novijim serijama Mi TV 4S 55":
 

Prilozi

  • received_290859172717207.jpeg
    received_290859172717207.jpeg
    130.8 KB · Pregleda: 145
Poručio sam danas 65",piše na sajtu prodavca da je oznaka ELA4457RU,koliko je roma i koji čipset znaću kada stigne.Što kaže ivanbass1,99% prodavaca ne zna šta prodaje.
 
Stigao tv,sasvim drugačija specifikacija od one na sajtu,A55 čipset,16GB roma a i daljinac je ovaj novi što je na slici koju je Ivan okačio.
 
Ajde neka neko sutra javi dal ima 43" na stanju u novom shopu u Delti i po kojoj ceni....vidim da na sajtu za sve TVe stoji "nema na stanju.." ;)
 
Ja sam prezadovoljan tv-om,65" je u pitanju.Gledam sa oko 2,2-2,4m i ni jednog trenutka mi nije palo na pamet da je trebala manja dijagonala.Kada bacim pogled na Panasonic od 42" deluje mi kao monitor:)
 
Videh da je ovaj od 43 inča dosta povoljan. Gledam da kupim TV za malu sobu pa mi treba nesto do 43'. Kakva je opcija ovaj xiaomi i sta jos preporucujete do tih 37-38k
 
Ja gledam Xiaomi (za te pare kad je na akciji 37k recimo, nema konkurenciju) i LG smart neki srednji model za 50-60k din je uvek dobra kupovina. LG nanocell su ipak skuplji..
 
Ja sam prezadovoljan tv-om,65" je u pitanju.Gledam sa oko 2,2-2,4m i ni jednog trenutka mi nije palo na pamet da je trebala manja dijagonala.Kada bacim pogled na Panasonic od 42" deluje mi kao monitor:)
pozdrav, jel mozes u kratkim crtama da malo opises tv, sa akcentom na to kakva je slika kad gledas neke full hd filmove i sport, da li secka ili radi glatko?

Hvala ti unapred
 
Meni je tv odličan,gledam liste i zadovoljan sam.Nemam provajdera,filmove gledam pomoću Plexa i to uglavnom remuxe,nema zatrzavanja niti bilo čega.Zvuk me oduševljava,fasciniran sam veličinom i brzo sam se navikao.Za sada sam zadovoljan,imam dosta Mi uredjaja i svi rade ok.Gledam sa 2,2m.
 
Meni je tv odličan,gledam liste i zadovoljan sam.Nemam provajdera,filmove gledam pomoću Plexa i to uglavnom remuxe,nema zatrzavanja niti bilo čega.Zvuk me oduševljava,fasciniran sam veličinom i brzo sam se navikao.Za sada sam zadovoljan,imam dosta Mi uredjaja i svi rade ok.Gledam sa 2,2m.
Hvala puno
 
Imam xiaomi 4s 55 incha i ne znam kako da se povežem na telefon preko chromecast, jel on nema fabrički aplikaciju nego moram da instaliram? Nikako ne mogu da se povežem, a sa instaliranim aplikacijama se koči ne mogu nista da pogledam samo se nerviram.
 
Sta zelis da postignes? Ako zelis da preko chromecast-a koristis YT, Netflix, Spotify ili bilo sta drugo sto podrzava CC, preko samih aplikacija imas dugme za to. Uglavnom to bude ovo dugme ali ne mora da znaci, zavisi od dizajna aplikacije.

Ako hoces bukvalno ekran telefona da prikazujes na tv-u, to ide ovako.
 
Nazad
Vrh Dno