Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Pa kad je akcijska cena realna cena.
 
Stigao jutros, prijatno iznenadnjenje pred vikend, nisam ga ocekivao pre ponedeljka-utorka.

Nema Netflix aplikacije na prodavnici. Drug je uzeo 4S 43", isto nema Netflix, ali radi Netflix preko Kodi addon-a kod njega.

Ja koristim Mi TV Box S za sve (na njemu radi Netflix), softver TV-a ce se slabo koristiti, ali koliko sam video odlicno radi. Novije verzije idu sa 4xA55 chipsetom, sto je solidno poboljsanje u odnosu na 4xA53 u starijim.

Procackao sam podesavanja, nasao sta mi odgovara za boju i generalno sam prezadovoljan TV-om. Osvetljenje mi je dobro, boje odlicne, dizajn odlican. Ovo je sve subjektivno misljenje, ovo mi je prvi TV koji cu aktivno gledati, pre toga sam sve gledao na 32" monitorima jer su bili dve klase iznad budzet TV-a koje sam ranije koristio :D

Za sad necu da gejmujem jer nemam bezicni gamepad, a ni HDMI kabl dovoljno dugacak da povezem PC.Pogledajte prilog 287677

Papagaj je sa snimka "4K Costa Rica" na Youtube, ceo video je fantazija, mogu zamisliti na Oledu kako izgleda :D

Edit:

Povezao sam Box sa PC-jem preko Kodija, malo je reci da fantasticno izgledaju Remuxi od 60-70GB :)
Jesi li možda probao gejming, razmišljam se o ovom tv-u ako nađem za pedesetak hiljada

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Nisam, nemam dovoljno dugacak HDMI kabl, a i nemam vremena za gaming ovih dana.

Cim budem probao pisacu iskustva, verovatno naredne nedelje.
 
Kakvi su uglovi gledanja?
 
Meni su uglovi gledanja okej, mada ne obracam previse paznje na to.

Probao sam Witcher 3 malo, na dzojstiku preko kompa, za mene je input lag zadovoljavajuci. U desktopu se oseti da je sporiji od monitora, u W3 mi ne smeta. Za fps igranje bi mozda bio problem.
 
Sa uključenim game mod ili pc input?
 
Jok, nista nisam dirao, plug & play. Nisam ni znao da ima game mode :D
 
Da li zna neko koji šrafovi idu za nogare na verziji 4s 43"? Dobio sam neke sa 13mm dužine i 3.9mm *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*jne

Poslali mi pogrešne, jedva do pola uđe i samim tim TV mrda. Čak se i navoj malo sjebao pri prvim pokušajima. U radnjoj mi ne mogu dati druge jer, bože moj, mora ići procedura mailovima u šta sam se jako razočarao.
 
Poslednja izmena:
^radi, sasvim okej...

Još jedno pitanje. Da li postoji mogućnost da se na TVu, konkretno na nekom 4k filmu, promeni Audio? Većina je TrueHD a TV ne podržava navedeni format
 
Xiaomi televizori su Android, je l tako? Onda bi trebalo da u VLC-u može da se promeni audio izvor (pod uslovom da MKV fajl ima više od jednog audio strima u sebi).
Mada, ne vidim zašto VLC ne bi mogao da pusti taj audio format.


Ako to nije opcija, moraš ručno. Skini programe 'mkvtoolnix-gui' i 'xmedia recode'.
Kad skineš mkvtoolnix unutar tog programa ćeš naći gMKVExtractGUI.exe. Pomoću njega ćeš uzvući audio komponentu iz MKV fajla filma kojeg imaš.
Posle ćeš taj audio fajl pustiti kroz xmedia recode i prebaciti u neki drugi format.

Nakon svega toga, ponovo u mkvtoolnix folder, ovog puta pokreni mkvtoolnix-gui.exe i spoji stari video fajl + novi audio fajl (+ opciono ako želiš da ubaciš i titlove).
I to je to.
 
Ja nisam probao ni na jednom TVu, ali sam za PC kupio USB Hub sa napajanjem. Tako sam rešio problem sa eksternim DVD rezačem. Možda bi eksterni USB Hub radio i sa TV-om.
 
Punjac za mibox je 5V 2A a USB na TV je 5V 0.5A. Moze samo Chromecast da napaja i to jedva.
 
da li neko ima 43 4s? kakvi su utisci vidim da je 33.990 kod mi srbija.

ili
Mi 10 + 4s 43" = 88.000rsd
 
ups!

u pravu si [emoji16].

što je babi milo to joj se i snilo [emoji106]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Dešava mi se nekad da, kada upalim TV(Xiaomi Mi TV 4s 43"), počne da izbacuje RGB boje i totalno je nefunkcionalan. Moram ga ugasiti/upaliti, nekad i više puta.

Jel zna neko o čemu bi mogao biti problem?
 
U garanciji? To je verovatno neki njegov test jer nešto nije kako treba. Najbolje snimi pa u servis [emoji8]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Moze li neko da mi objasni sta je konkretno problem sa menjanjem kanala? Kazu da daljinac ne moze da menja kanale po principu prethodni-sledeci nego da moraju da se unose brojevi?
Govorim od Xiaomi TV LED 43 MI LED TV 4S.
 
Nema za boxove odvojeno ja mislim.

Ja imam Mi Box S, pitaj ovde ako te nesto u vezi njega zanima.
 
Nema za boxove odvojeno ja mislim.

Ja imam Mi Box S, pitaj ovde ako te nesto u vezi njega zanima.

Prijatelju upomoć!

Kupio sam mibox 4s pro inace verzija miboxa koja je najslicnija mibox s-u.
Mozda malo bolji procesor, jedina razlika koja odskace je 16gb interne memorije i Android 9.0
Platio sam ga oko 70€ mislici da cu sa njim resiti moje potrebe kao sto su prvenstveno EON i jos nekoliko drugih app.

Ali ne lezi vraže uredjaj je za Azijsko trziste i to mi je bilo jasno prilikom kupovine.
Prodavac je kulturno okacio link kako se jezik menja.
Prateci to njegovo upustvo nisam nista uspeo da promenim.
Uz pomoc google translate sa kamerom uspem da promenim nekako jezik ali samo dela sa podesavanjima na engleski.
Frontpage mi je i dalje na kineskom i to me strasno nervira...
Drugi problem nema GooglePlay stora, pokusao sam da ga instaliram i uspeo sam ali ne mogu da ga pokrenem.
Nisam nikad koristo Xiaomi box ali ovaj OS mi nimalo ne lici na Android.
Drugi problem je sto pola stvari ne mogu da uradim bez misa toga sam mozda i bio svestan ali sam se nadao da xioami ima air mouse funkciju ali je izgleda nema.
I na kraju ostadoh u cudu sta sam kupio i cemu sam se nadao....

54b0af666308dd5a3d9e29bc50099e93.jpg
 
I na kraju ostadoh u cudu sta sam kupio i cemu sam se nadao....
Box je za kinesko tržište, nema globalni rom, ima MIUI TV a ne android tv a sve si to mogao pre kupovine da lako saznaš pogledavši dva, tri videa na jutjubu.
 
Box je za kinesko tržište, nema globalni rom, ima MIUI TV a ne android tv a sve si to mogao pre kupovine da lako saznaš pogledavši dva, tri videa na jutjubu.

To mi je bilo jasno ali isto tako sam pogledao 2-3 videa i video kako ljudi instaliraju GooglePlay serise i ostalo, takodje kako ga rutuju ali kada sama sve to probao naravno nista od toga.
Boot loader je na ovoj verziji zakljucan tako da je ovde root nije uopste moguc.
 
Nazad
Vrh Dno