Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
https://www.computerbild.de/artikel...iaomi-Mi-Smart-TV-4S-L55M5-5ASP-24186601.html
Ovo je review na nemačkom sa IPS panelom - model L55M5-ASP.

A ovaj ruski je sa VA - L55M5-5ARU koji se, vidim, proizvodi u Rusiji.

A na Benchmarkovoj video recenziji za ovaj koji se kod nas prodaje kaže IPS, a maksimalni kontrast 5750:1(?!), što ne može nikako da bude. Ja mislim da je ovo VA. Pogledajte šta piše na kutiji koji je model, vi što ste kupili ovaj tv.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Bacio sam kutiju a tv okacio na zid ;) sad gledao u podesavanjima tv-a ali nigde nema oznake

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Јуче сам окачио врло детаљан тест овог телевизора и у њему пише: "что в данном телевизоре установлена матрица типа *VA"-у овом телевизору уграђена је VA матрица!

5raa96.png


o4npo54p5o6.jpg


VA Panels
VA (Vertical Alignment) panels offer a solid medium between TN and IPS panels. VA was created to combine the advantages of IPS and TN panels, and largely did, although they did so with some compromise. That seems to be a theme in the world of monitors.

Compared to IPS panels, VA panels have the advantage of higher possible refresh rates. Although most are currently 60Hz, there are a few that are above 60Hz. VA has more advantages over TN panels than IPS, with better color reproduction, higher maximum brightness, and better viewing angles. VA panels do have the best contrast ratios of all panel types mentioned, but they also have the worst response times of the monitor technologies covered here. This causes blurring in fast-moving pictures and is disadvantageous to gaming.

VA panels are a bit of a jack of all trades panel.

For the use of gaming, VA is not the greatest option due to generally higher response time in comparison to other panel types; this slower response causes more motion blur, effectively eliminating its deployment for fast-moving titles. For a general work monitor, VA panels provide high contrast ratios, brightness, refresh rates, good color reproduction, and good viewing angles.

TN vs. IPS vs. PLS vs. VA Panel Type Conclusion
As with many things in life, nothing ever seems to be perfect. Each panel type/technology has its own advantages and disadvantages.

CRTs provide practically no input lag and have extremely low response times, which makes them useful for competitive gaming, but their size, resolution limits, aspect ratio restrictions, and other issues make them largely unused in recent years.

TN panels are another good choice for competitive gamers, as they support higher refresh rates, low response times, decent input lag, and high resolutions. Their bad viewing angles, color reproduction, and slight blurring compared to CRT monitors (due to higher response times) are all disadvantages, ones which cannot be easily fixed.

IPS panels solve the issues of TN panels, with better color reproduction and viewing angles, but do so at the cost of refresh rate and response time. IPS panels are especially useful for those not wanting to play too competitively, but want a beautiful/immersive visual experience. PLS and AHVA are similar enough to IPS to usually not be differentiated.

VA panels provide a good middle ground with better-than-IPS refresh rates and contrast levels, but have worse viewing angles and color production, although generally still better than TN. Response times are VA’s largest downfall, though, being slower than IPS and its variants and TN.

What’s best for you will depend on all of these items. For those wanting to play at a competitive level and who favor FPS or racing games, TN panels are best. Those wanting a more impressive and immersive experience may want an IPS (or similar variant, such as PLS), especially if working on artistic endeavors. Finally, those wanting a general monitor for work might consider a VA panel, although due to their higher response times, they won’t be good for gaming.

While monitors may sometimes seem simple in that they just display pretty pictures -- as with everything else -- they are more complicated than they appear at first glance.
 
55-ica koja se prodaje u Španiji na YT se prikazuje da je IPS i to LG. Taj model ima sat. tjuner I daljinac sa brojkama. Čini mi se da se i ruskim testovima na YT govori da je IPS.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koји модел тв-а 65" стиже у Европу.
Овде, у Русији, продају се трећу годину. Нова серија од 50" и 65" кренула је са продајом почетком месеца по ценама од 370€ за 50" а 640€ за 65".
 
Mi TV 4S, pise na linku.
 
Da se prijavim i ja sam uspeo juce da uzmem 4s 55. Meni je slika dosta bolja od starog tv-a. Gledam EON preko boxa pa me ne nervira daljinski od tv-a ali da ne gledam preko boxa nerviralo bi mi sto nema brojeve. Najvise me nervira sto nema Netflix. Instalirao sam kodi add on ali ne mogu da ga nateram da radi full hd i 4k.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Utisci nakon desetak dana ?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
18-20h Happy Hour online, Mi TV 4s 52k. Vazi samo danas, 15.07.

Ja porucio :D
 
Utisci nakon desetak dana ?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
Slika na kablovskoj nije bas vau, dobra je ali ja sam ocekivao vise. Zato kada pustim 4k film ili seriju odlicna je. Mislim da vredi za ove pare sto sam ga uzeo na popustu. Jedino sto mi i dalje smeta je Netflix, sada pored android tv, eon boxa, ja moram da uzmem jos jedan box npr. Amazon fore stick 4k da bi mogao da gledam netflix.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rasprodat je 4S 55" na Mi-Srbija sajtu.

@spikektm

Ne radi Netflix u 4K?
 
Stigao jutros, prijatno iznenadnjenje pred vikend, nisam ga ocekivao pre ponedeljka-utorka.

Nema Netflix aplikacije na prodavnici. Drug je uzeo 4S 43", isto nema Netflix, ali radi Netflix preko Kodi addon-a kod njega.

Ja koristim Mi TV Box S za sve (na njemu radi Netflix), softver TV-a ce se slabo koristiti, ali koliko sam video odlicno radi. Novije verzije idu sa 4xA55 chipsetom, sto je solidno poboljsanje u odnosu na 4xA53 u starijim.

Procackao sam podesavanja, nasao sta mi odgovara za boju i generalno sam prezadovoljan TV-om. Osvetljenje mi je dobro, boje odlicne, dizajn odlican. Ovo je sve subjektivno misljenje, ovo mi je prvi TV koji cu aktivno gledati, pre toga sam sve gledao na 32" monitorima jer su bili dve klase iznad budzet TV-a koje sam ranije koristio :D

Za sad necu da gejmujem jer nemam bezicni gamepad, a ni HDMI kabl dovoljno dugacak da povezem PC.IMG_20200717_172441.jpeg

Papagaj je sa snimka "4K Costa Rica" na Youtube, ceo video je fantazija, mogu zamisliti na Oledu kako izgleda :D

Edit:

Povezao sam Box sa PC-jem preko Kodija, malo je reci da fantasticno izgledaju Remuxi od 60-70GB :)
 
Poslednja izmena:
Zetu je isto danas stigao TV. Aida kaže da je A55 procesor.
Nego, meni se čini po uglovima da je VA panel. Nisam neki stručnjak, ali upoređujući sa Samsungom iz 2013. sa VA panelom tu su negde uglovi gledanja.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Da li se zna mozda kada će se na nasem tržištu pojaviti Mi TV Stick?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Besmislen uredjaj, Mi Box S kosta ~60e (naspram 40e za Mi Stick), ima duplo vise rama i podrzava 4k60Hz.
 
Praktican je jel ne treba jos jedan strujni prikljucak, jednostavno napajanje ide iz usb porta od tv-a.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Praktican je jel ne treba jos jedan strujni prikljucak, jednostavno napajanje ide iz usb porta od tv-a.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Pa tako mozes svaki box da povezes. Meni je Mibox tako povezan na tv.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I Box ima Android 9 vec duze vreme, azurira se softver i dalje, bas je juce bio neki update.
 
Da li zna neko da li moze da se namesti da se zvuk cuje i sa tv zvucnika i sa spidifa u isto vreme u audio podesavanjima nisam nasao, a na starom lg je moglo

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Za sad necu da gejmujem jer nemam bezicni gamepad, a ni HDMI kabl dovoljno dugacak da povezem PC.

Cim mi stigne Eastvita Switch Pro Controller na americkom trzistu poznatiji kao EEEkit Switch Pro Controller javljam kakav je. Placen 15 dolara sa slanjem tokom poslednje akcije. To bi trebalo biti najbolji fake Switch Pro Controller koji je do sada izbacen, barem po iskustvima Amerikanaca. Ako mi Kinez ne posalje skart. Jedino ima malu bateriju, samo 4-5 sati igranja. Kupio sam li-po od 4000 mah, probacu da zbudzim ako moze da stane i radi sa logikom gamepada. Cak sam porucio i pravi rumble HD linearni aktuator za Switch Joycons, pa cu probati i to da ubacim. Kontroler preko blutootha se prepoznaje kao Switch Pro Controller a preko zice kao X360 ili Xbox One Controller. Steam ima podrsku za oba a postoji i JoyShockMapper preko kog se moze nisaniti sa ziroskopom (upustvo).

Zetu je isto danas stigao TV. Aida kaže da je A55 procesor.
Nego, meni se čini po uglovima da je VA panel. Nisam neki stručnjak, ali upoređujući sa Samsungom iz 2013. sa VA panelom tu su negde uglovi gledanja.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Modeli sa A53 jezgrima imaju Mstar (Mediatek) 6886 SoC. A55 jezgra se nalaze u Sharp 55BL2EA koji ima Mstar 7322 SoC. Tako da je verovatno isti chipset i ovom Xiaomi modelu sto prodaju kod nas. Razlike u odnosu na Sharp su 2 GB memorije kod 4S 55 (55BL2EA samo 1.5 GB) i 8 GB ROM (55BL2EA samo 4 GB). Mislim da je isti panel u oba televizora (VA) ali to mora neko strucan da istestira. Ako uglovi nisu sjajni i ako nema IPS glow, onda nije IPS. Ne postoji magicni IPS za te pare koji nema glow. Pogotovo ako mrlja pri brzim tranzicijama onda je VA 99,9%. Ovde Xiaomi lepi samo nalepnicu, nema kod ovog TVa Xiaomi magije gde dobijas puno za male pare. Zato je glupo sto ga prodaju na KP za 530 evra sa godinu dana garancije a slicni modeli drugih proizvodjaca sa 3+ godine domace garancije su 100 evra jeftiniji. Skup je i OLED sto su izbacili i ne smem ni da zamislim koliko ce kostati u mi-srbija ako ga ikada ubace u ponudu. Prava Xiaomi prica bi bio OLED 55 za 700-800 evra a od toga nema nista. Oni startuju sa 1300 evra sto je cena LG C9 55.
 
VA je, nema dileme. Crne su duboke, nema glow-a.

2/8GB je mnogo ozbiljnija prica od 1.5/4GB. TV je na akciji u radnji je bio ~440e, za te pare ne verujem da moze bolje kod nas.
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam, meni izasla reklama na instagramu.
Sad je bila 15. pa 20. jula, kapiram da im prodaja ne ide bas najsjajnije pa zato pustaju te akcije.

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno