Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Garancija na televizore je 2godine, upravo sam ih zvao.
Verovatno ce i oni imati akcije za produzenu garanciju, ali ove regularne cene nema sta da traze na nasem trzistu i sa 5god garancije a kamo li sa 2god.
Razmisljao sam da se maltretiram sa ovim akcijama, ali za IPS panel i osvetljenje od 220cd/m2, jos sa 2god garancije mislim da se ne isplati ni za akcijsku cenu.
Pogotovo sto nema krsten review na netu.
Ima kao neke recenzije na jutjubu na nemackom, ruskom...

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Jeste za 30, ali koja je verovatnoca da ce svi otici u prvih npr. 90 kupaca(jedino ako leraju da ima 30), posto je ograniceno da se moze uzeti samo jedan prozivod po akcijskoj ceni. Svakako mozda odem, onako sam na wfh. :)
 
Garancija na televizore je 2godine, upravo sam ih zvao.
Verovatno ce i oni imati akcije za produzenu garanciju, ali ove regularne cene nema sta da traze na nasem trzistu i sa 5god garancije a kamo li sa 2god.
Razmisljao sam da se maltretiram sa ovim akcijama, ali za IPS panel i osvetljenje od 220cd/m2, jos sa 2god garancije mislim da se ne isplati ni za akcijsku cenu.
Pogotovo sto nema krsten review na netu.
Ima kao neke recenzije na jutjubu na nemackom, ruskom...

Sent from my H8314 using Tapatalk
Када сам ја куповао, ТВ је био изложен поред свих познатих ТВ брендова и могао сам да упоредим квалитет приказа. Када сам на то упоредио и цене, одлука је пала брзо, посебно што сам до тога имао искуство са њиховим телефонима.
Остало ми је једино да потражим најнижу цену и купим ТВ. Тако сам и урадио.
Пошто је исти у Русији у продаји с прошле године, има пуно одзива купаца и оцене су му високе. На скали од 1 до 5, средња оцена му је 4+.
 
Mislim da je ipak 330, a ne 220. Svejedno za akcijsku cenu od 390e, tesko da ima priblizno nesto ovome.
Ja gde god da sam gledao, amazon.de, displayspecs, svuda stoji 220.
Sta znam, malo je 2god garancije.
Bas je strasno sto se sada to najvise gleda, dok kad smo kupovali crt pre 20godina nisi uopste razmisljao kolika je garancija i dal ce se pokvariti nego uzmes odma na oko.
Uzeo bih kuci za majku, njoj bi mozda najbolje i legao neki 43" ali je soba ogromna pa bi ipak na 49-50".
Zato me i brine kako ce procesuirati sliku krs kanala ovaj Xiaomi na ekran od 55", dok je na primer LG od 49 za slicne pare manje vise proveren.
Razmisljam za Teslu i TCL, VA paneli, isti Android, ekrani 50" ali 5god garancije


Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Када сам ја куповао, ТВ је био изложен поред свих познатих ТВ брендова и могао сам да упоредим квалитет приказа. Када сам на то упоредио и цене, одлука је пала брзо, посебно што сам до тога имао искуство са њиховим телефонима.
Остало ми је једино да потражим најнижу цену и купим ТВ. Тако сам и урадио.
Пошто је исти у Русији у продаји с прошле године, има пуно одзива купаца и оцене су му високе. На скали од 1 до 5, средња оцена му је 4+.
Da li bi mogao da ga uporedis sa nekim, na primer, lg49um7100? Verujem da si nekada imao kontakt sa takvim tv-om.
Nisam upucen za Rusiju, ali pretpostavljam da ima dosta 480p tv kanala. Kako se pokazao u tom segmentu? Da li ima upscaling dobar? Nisam to pronasao nigde, a uglavnom bi se koristio za kablovske kanale.
Hvala ti

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Da li bi mogao da ga uporedis sa nekim, na primer, lg49um7100? Verujem da si nekada imao kontakt sa takvim tv-om.
Nisam upucen za Rusiju, ali pretpostavljam da ima dosta 480p tv kanala. Kako se pokazao u tom segmentu? Da li ima upscaling dobar? Nisam to pronasao nigde, a uglavnom bi se koristio za kablovske kanale.
Hvala ti

Sent from my H8314 using Tapatalk
To једино када ме пут нанесе у неку од продавница технике. ТВ сам купио за нову годину и тада сам га упоређивао али не знам који су модели били у питању. Памтим марке а оне су све које су актуелне и у Србији.
Привукла ме је цена, дизајн, ОС, квалитет слике и звука као и искуство са њиховим телефонима.
Такође, како сам већ навео, прочитао сам и доста одзива купаца а и погледао рецензије на yt.
Довољно је рећи што је у мом окружењу доста људи купило исти после моје куповине.
Прикопчан ми је на кабловску путем слота, картице, и сам мени или UI доста је интересантан. потпуно је измењен у односу на онај који је био у њему приликом куповине.
Путем интернета гледам и нашу тв као и руске аналоге за гледање филмова у HD и 4К резолуцији.
Гласовна контрола на српском ради без проблема.

IMG-20200624-194405.jpg


IMG-20200624-194544-1.jpg


IMG-20200624-194421.jpg
IMG-20200624-194438.jpg


IMG-20200624-194308-1.jpg
 
Uh, ako su ljudi kupovali nakon sto su videli tvoj onda to bas znaci.
Stvarno deluje kvalitetno, aluminijum, daljinac, a naravno i Xiaomi kao brend je top.
Jedino me odvlaci ta garancija od 2 godine, tako da ipak necu zuriti sa kupovinom.
Sacekacu neke akcije sa 5god garancije, ili kada LG bude opet davao 5god.
Hvala puno na komentarima.
Ajde pa za neki dan da se pohvali jos neko sa kupovinom :)

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Ок, то са гаранцијом али она мени није пресудна пошто се електроником бавим много година. Данас, у ери микроелектронике, проценат кварова није висок и у највећем броју случајева односи се на позадинско осветљење.
Ја сам одмах поставио осветљење на 60% и слика је одлична. Људи најчешће држе на максимуму и то знатно смањује век диода као и блока за напајање.
Грешке на самој електроници су минималне а и имам поверење у бренд ксиајоми (ја не могу Х да читам као кинези па да буде Ш). Иначе, овде је гаранција само годину дана али Руси раде на закону да сва техничка роба мора имати минимални радни век од 10 година или неће допустити продају на њиховом тржишту.
да наведем, за оне који не знају. Тв има 3USB и 3HDMI улаза као и оптички излаз. Звук је 2х8W али сасвим добар, чист без било каквих сметњи.
БТ му је такође квалитетан и без икаквих проблема повезао се на све моје БТ уређаје.

Једна рецензија на руском, да се разумети доста пошто су руски и српски доста слични, само треба мало више обратити пажњу на говор.

 
Jel Mi 4S 55 2019 isto sto i indijski Mi TV 4 Pro?
 
Hvala na pojasnjenju ali mene su ovi iz MiSrbija odvratili od kupovine Ksiaomi televizora. Sve najbolje.
 
Verovatno sa cenom od 550e(jer ovaj tv ne vredi više od 450e), a i ovo sto je danas bilo u novom tržnom centru je smejurija, posle 2 sata čekanja ispred same radnje, nestali su televizori, a neki jutuberi su iznosili po više uređaja koji su bili na akciji. Tako da je verovatno i bila laž da je bilo 30 televizora od 55 na akciji, pošto sam lično video da su ljudi iz radnje izneli 8 kutija televizora(ne znam tačno veličine), moguće da će im dostaviti na kućnu adresu, a u radnji su samo platili. :D
 
To је већ "нормална" ствар за Србију.
Мени се допало како је Русија довела своје трговце у ред. Једноставно су укинули царину и ПДВ за онлајн наруџбине и многи су брзо затворили радње. Ови који су преживели, почели су тржишно да се понашају а не да деру и да се иживљавају. Када је разлика у цени десетак процената, онда радо одем у радњу јер ипак је другачије када то што купујем могу видети својим очима, пробати и и одмах преузети ако ми одговара.
Пошто већи дилери технике узимају на велико, добијају ниже цене и могу зарадити. Значи, и вук сит и овце на броју!
Сада, када се направио ред, ограничили су суму до неких 1000-1500 евра без царине и ПДВ-а, и на тај начин дају могућност да и трговци остају у игри. Што је најбитније, направили су ред.
Управо сам погледао, овде у радњи овај ТВ јефтинији је за 50 евра него на алију! Купују директно од фабрике и практично су прва рука као и али или амазон и слично.
 
Kupio sam mi 4s juce u beo centru i onako na prvi pogled losija slika od predhodnog lg49uj701v na eonu sam samo probao. E sada mnogo me zivcira onaj daljinski bez brojeva pa da bi promenio kanal treba 100 god, da li postoji neki daljinski za xiaomi tv sa brojevima?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Kupio sam mi 4s juce u beo centru i onako na prvi pogled losija slika od predhodnog lg49uj701v na eonu sam samo probao. E sada mnogo me zivcira onaj daljinski bez brojeva pa da bi promenio kanal treba 100 god, da li postoji neki daljinski za xiaomi tv sa brojevima?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Skini aplikaciju xiaomi remote na telefonu. Radi za mibox, mislim da ce raditi i na tv. Imas opcije za unos teksta, keyboard (imas brojeve) pa probaj.
1caf35db22ec06a7cffe1a243b8d0018.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Kupio sam mi 4s juce u beo centru i onako na prvi pogled losija slika od predhodnog lg49uj701v na eonu sam samo probao. E sada mnogo me zivcira onaj daljinski bez brojeva pa da bi promenio kanal treba 100 god, da li postoji neki daljinski za xiaomi tv sa brojevima?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Koja je tačna oznaka modela koji si uzeo, piše na poleđini TV-a ? Pretpostavljam da je 55 inča.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Da se prijavim i ja sam uspeo juce da uzmem 4s 55. Meni je slika dosta bolja od starog tv-a. Gledam EON preko boxa pa me ne nervira daljinski od tv-a ali da ne gledam preko boxa nerviralo bi mi sto nema brojeve. Najvise me nervira sto nema Netflix. Instalirao sam kodi add on ali ne mogu da ga nateram da radi full hd i 4k.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da se prijavim i ja sam uspeo juce da uzmem 4s 55. Meni je slika dosta bolja od starog tv-a. Gledam EON preko boxa pa me ne nervira daljinski od tv-a ali da ne gledam preko boxa nerviralo bi mi sto nema brojeve. Najvise me nervira sto nema Netflix. Instalirao sam kodi add on ali ne mogu da ga nateram da radi full hd i 4k.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Probaj verziju Netflixa po uputstvu: https://tinyurl.com/y8guhfvb i javi da li radi Full HD.
 
Да, разумљиво. Собзиром на цену одабрали су VA матрицу. OLED се не уклапа у цену а IPS има слабији контраст.
Одабрали су златну средину.
 
Kupio sam mi 4s juce u beo centru i onako na prvi pogled losija slika od predhodnog lg49uj701v na eonu sam samo probao. E sada mnogo me zivcira onaj daljinski bez brojeva pa da bi promenio kanal treba 100 god, da li postoji neki daljinski za xiaomi tv sa brojevima?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
И мени је било у почетку страшно да баратам са тим даљинцем. Хтео сам да наручим овакав:
19687579.jpg

А после неколико дана, полако сам се навикао на оригинални а посебно на гласовне команде.
Сада ми је безвезе да куцкам по даљинцу када лепо могу да му кажем шта да уради.
 
Nazad
Vrh Dno