Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Posto nista ne znam o njima po tv pitanju:
Imaju svoje gotove proizvode ili samo "prelepe" brend?

...riding on 720p...
 
koliko sam ispratio, imaju svoje proizvode kao Sony (nemaju proizvodnju tj fabrike, imaju razvoj)

utisak člana foruma R1A1 o 55" 4K Android modelu
 
Poslednja izmena:
Видећемо какви ће бити са већим дијагоналама, 65+ ", типом панела, квалитетом слике и ценом.
 
polako, za Evropu imaju samo 3 modela (2 serije, 3 dijagonale) Mi TV-a:
4A - HD Ready, 32", Android (8?), 1GB RAM, 4 jezgra A53
4S - 4K HDR, 43" i 55", Android 9, 2GB RAM, 8GB skladište, Mediatek 6886, MEMC, bluetooth

preporučene cene u €: 32" 179, 43" 349, 55" 449
 
Poslednja izmena:
Ima vest na benchu o Xiaomi televizorima > https://www.benchmark.rs/vesti/xiaomi_objavio_mi_tv_4s_za_trzista_evrope-82020

9c202c135198d38ee933c748d4937841.jpg


Xiaomi je najavio dolazak Mi TV 4S linije u Evropu, a biće dostupni modeli Mi TV 4S 55" i Mi TV 4S 43", kao i pristupačni Mi TV 4A 32" model.

Modeli od 55 i 43 inča imaju 4K HDR ekrane i MEMC tehnologiju za fluidnu sliku. Televizori koriste Mediatek 6886 čipset, koji ima četvotrojezgarni CPU, a tu je i 2GB RAM-a i 8GB skladišnog prostora.

Mi TV 4S koristi Android 9 Pie i podržava Bluetooth Low Energy za povezivanje bežične tastature, miša ili slušalica. Na poleđini, TV ima tri HDMI i tri USB porta (model od 43 inča ima samo dva USB porta), dok je za bežičnu konekciju zadužen Wi-Fi od 2.4 GHz i 5 GHz.

xiaomi2_111.jpg


Mi TV 4A 32" predstavlja budžetsko rešenje, sa HD ekranom i 1366 x 768p rezolucijom. Ima četvorojezgarni CPU sa četiri Cortex-A53 jezgra i 1GB RAM-a. Televizor podržava sve glavne vrste fajlova za video i fotografije i ima veliki broj portova. U pitanju je Android TV, tako da se sve potrebne aplikacije mogu pronaći u prodavnici aplikacija.

Mi TV 4S 55" ima cenu od 449 evra, Mi TV 4S 43" košta 349 evra, dok će se Mi TV 4A 32" prodavati po ceni od 179 evra. Prednaručivanje kreće od 25. novembra, dok isporuka televizora počinje od 2. decembra.

Bench je vest preveo sa GSMArene > https://www.gsmarena.com/xiaomi_launches_mi_tv_4s_in_europe_the_55_costs_449-news-39980.php

TV se prodaje na nemačkom Amazonu za 399€ za 55" što je korektna cena za TV ove specifikacije (IPS, 8bit+FRC, Android 9.0, 60Hz, 330cd/m²). Pitanje je kakva će biti krajnja cena kod nas, kolika je garancija itd.

Kapiram da će ove godine zbog Olimpijskih igara biti velike borbe na tržištu proizvođača TV-a, mislim da možemo očekivati ozbiljnije modele i niže cene.
 
Poslednja izmena:
Mislim da su kao marka sto je se probija na tv trzistu malo skupi.
Ima dosta poznatijih marki za iste ili manje pare.

...riding on 720p...
 
Brend je već uspostavljen na globalnom tržištu sa mobilnim telefonima, lakše će im biti da se probiju nego recimo Hisense-u ili TCL-u.

Što se tiče cena, treba uzeti u obzir lokalne dažbine i marže koje nisu male, tako da ćemo konačni sud da damo tek kad vidimo ozbiljnije testove i cene u prodavnicama.
Lako je u nemačkoj naći 10 modela od 55" za 400€, ovde je ipak druga priča, ne moram da te podsećam :)

@momsab
Kad sam počeo da pišem post, nije bilo tvog posta sa linkom do bench vesti ;)
Inače, podatak o brightnessu sam pronašao jedino na Amazon linku koji sam postavio.
 
Taman, ove godine sam planirao neki TV, 4S se uklapa po svemu.

55", 4K IPS, dobar hardver, dobar dizajn :)
 
Verovatno će dodati naknadno i veće dijagonale.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
За 2020. дијагонале до 55" је неозбиљно... чему 4К осим ако некоме треба већи монитор.
Valjda postoji neka granica kade je TV prevelik. Jedan bivsi kolega se zezao da bi i zid izbio samo sto veci TV da postavi.
Ja planiram moju plazmu jednog dana da menjam ali ne mislim da cu preko 55 da idem, pojede sobu televizor.
 
Kao neko ko gleda sliku dijagonale 105" u sobi od 18 kvadrata stojim iza izjave da televizor ne može biti prevelik.
 
Valjda postoji neka granica kade je TV prevelik. Jedan bivsi kolega se zezao da bi i zid izbio samo sto veci TV da postavi.
Ja planiram moju plazmu jednog dana da menjam ali ne mislim da cu preko 55 da idem, pojede sobu televizor.
Ne može TV da bude prevelik za sobu - može samo da soba bude mala za TV ;)
Pozdrav
 
Ja sam se lozio pre da uzmem 60 ili 65 posto je soba preko 25m2 ali prosto ne zelim da mi TV dominira dnevnom sobom. Iovako previse blenem u njega. Zavidim lhudima koji ga nemaju ali ne vidim da cu biti jedan od njih u skorije vreme.

@Falcon projektor ili tv? Kontam da je projektor gotivno resenje posto platno moze vrlo brzo da nestane i da soba deluje normalno.

Odlicna ideja se izrodi iz ovoga, malo da se bacim na pretragu projektora...
 
Poslednja izmena:
Projektor i motorizovano platno, baš kao što si rekao, nestane na klik i soba deluje normalno.
 
Зашто соба са великим екраном делује ненормално?
Moja dnevna je tako koncipirana da je sve fokusirano na TV, komoda raspored sedenja, namestaj. Nekako prosto bode oci. Pogotovo sto prostor jeste velik ali je cudan, soba nema 4 nego 3 zida i trougao je, samim tim rastojanje izmedju sedenja i TV je na nekih 3 metra.

Naravno ovo je sve moj subjektivni osecaj ne mora da znaci da je uopste tako.
 
ljudi, ovo je tema o Xiaomi televizorima, ne o dijagonalama i sobama (p.s. za 3m udaljenosti i 4K treba barem 65")

ima Xiaomi u ponudi i 40-ice, 58-ice i 65-ice al' u Indiji (gde je i proizvodnja televizora)
 
Poslednja izmena:
U procesu sam kupovine tv-a, kad možemo očekivati xiaomi modele u prodaji? ako će uskoro mogao bih sačekati. Možda će biti i dostupni kod naših mađara?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
navodno od aprila
 
Moja dnevna je tako koncipirana da je sve fokusirano na TV, komoda raspored sedenja, namestaj. Nekako prosto bode oci. Pogotovo sto prostor jeste velik ali je cudan, soba nema 4 nego 3 zida i trougao je, samim tim rastojanje izmedju sedenja i TV je na nekih 3 metra.

Naravno ovo je sve moj subjektivni osecaj ne mora da znaci da je uopste tako.

Ти дигни тв вишље на зид а доле озидај камин. Онда ће све бити фокусирано на кућно огњиште где би ти као домаћин пио ракију. :)
 
ljudi, ovo je tema o Xiaomi televizorima, ne o dijagonalama i sobama (p.s. za 3m udaljenosti i 4K treba barem 65")

ima Xiaomi u ponudi i 40-ice, 58-ice i 65-ice al' u Indiji (gde je i proizvodnja televizora)
Ne znam za Indiju ali znam da imaju fabriku u Rusiji, Kalinjingradskaja oblast. Moj TV je iz te fabrike i verovatno će iz iste fabrike i kod nas jer je bliža od Kine ili Indije.

Hvataj.png
 
Ne znam za Indiju ali znam da imaju fabriku u Rusiji, Kalinjingradskaja oblast. Moj TV je iz te fabrike i verovatno će iz iste fabrike i kod nas jer je bliža od Kine ili Indije.

Hvataj.png
Jesi ti uzeo ovaj novi model mene interesuje 55".

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno