Šta je novo?

Xiaomi televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,270
Poena
945
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema ima za cilj da se u njoj vodi diskusija o Xiaomi televizorima, koje očekujemo i na našem tržištu.
 
Slao sam ja mail pre neki dan Mi storu u Srbiji, kazu da ocekuju televizore u toku maja meseca, ali da zbog trenutne situacije ne mogu da budu sigurni tacno kada.
 
Osecam 30% visu cenu od realne kod njih :)
 
Ako bude takva cena pre bi vise dao za Samsung, LG ili Hisense tv nego za xiaomija.
Ako zele da im prodaja krene dobro morace bas da daju dobru cenu sa nekom dobrom garancijom...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Normalno da će svi ići na Samsung i LG. Ne mogu oni da krenu jakim cenama. Mislim, ako idu putem telefona svojih ovogodišnjih, sve je moguće.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne može xiaomi da košta kao Samsung i lg bilo bi besmisleno, treba da se probiju a to mogu samo nižom cenom.

Neprihvatljivo mi je da nema spdif

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ciji je panel ? Ja se nesto dvoumim da uzmem njega umesto hisense h55b7500

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Opticki audio ide u zasluzenu

Mogu da razumem da proizvođači forsiraju ukidanje svih mogućih kompatibilnosti ka naniže, ili ka drugim sistemima, da zakidaju svaki mogući konektor koji koristi manje od 17,8% korisnika da uštede 2C po primerku, ali ne mogu da razumem korisnike koji to odobravaju ili podržavaju?!? :trust:

SPDIF postoji i danas kao standard na gotovo svakom čak i osrednjem HiFi sistemu. Postoji čak i na najnovijim modelima za 2020, na starim ali i novim modelima pojačala od mnogo mnogo hiljada €, kao i na većini osnovnih HiFi linija, aktivnih zvučnika, sounbarova...

Analogni audio out, ok, nametnuli su nam da ga nema (mada neki Sony npr. ne odustaje od njega), al' da ukinu i digitalne izlaze, e ajd' nek' se nose u peršun. :(
Ok, ostao je koaksijalni SPDIF, ali ako imaš već njega, dodavanje optičkog na istu štampanu ploču košta manje od par centi po primerku.
Toslink ima na VOX televizoru od 99€ što je ćale kupio pre koji mesec.
 
Poslednja izmena:
Dal' ja dobro vidim? Nema optički audio izlaz? Ima samo koaksijalni spdif?
Има оптички излаз, користим га. Чешће користим блутут конекцију са DAC-ом него оптику пошто ми ТВ не служи за слушање музике. Понекад пребацим на оптику при гледању 4К клипова.
 
Poslednja izmena:
Само да додам мој лични утисак после пола године коришћења овог ТВ-а. У протеклом периоду стигла су два велика апдејта али и даље је андроид 9. У првом апдејту изменили су поред осталог и графички приказ док у другом не видим ништа визуелно.
Оно што је најбитније, ТВ ради беспрекорно. Са приказима 4К садржаја немам проблем, можда и због брзине интернета (у Русији је интернет прилично јефтин а са великим брзинама). Поређења ради, ја користим пакет нета 100/100mbps + 180 ТВ канала на два ТВ-а и + сим картицу са 600 минута за позиве и неограниченим интернетом за 750 рубаља што му дође 1.100 динара.
 
Само да додам мој лични утисак после пола године коришћења овог ТВ-а. У протеклом периоду стигла су два велика апдејта али и даље је андроид 9. У првом апдејту изменили су поред осталог и графички приказ док у другом не видим ништа визуелно.
Оно што је најбитније, ТВ ради беспрекорно. Са приказима 4К садржаја немам проблем, можда и због брзине интернета (у Русији је интернет прилично јефтин а са великим брзинама). Поређења ради, ја користим пакет нета 100/100mbps + 180 ТВ канала на два ТВ-а и + сим картицу са 600 минута за позиве и неограниченим интернетом за 750 рубаља што му дође 1.100 динара.

Je li u pitanju xiaomi 4s serija ? Ima li probijanja po ivicama ? Ja cekam njega da se pojavi kod nas.
 
Ja nisam docekao Xiaomi tv, uzeh pre 7 dana LG a cekao sam do pre 7 dana da stignu Xiaomi televizori u Srbiju. Eto odlicne prilike za odlicne pare, da se pazare kod nas na dan otvaranja lokalnog shopa. 55-ica za 46k

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi ako cena za 55 inča bude 60.000 trebalo da daju 5 godina garancije.
Koji bi pandan od LG bio u smislu kvaliteta slike tj. panela ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Jel mogu 4S televizori da se koriste umesto monitora, kakav je input lag?
 
Na netu vidim da se 55 inča proizvodi i u Poljskoj i ima i satelit tjuner. Na sajtu misrbija slika je bez sat.tjunera. Gde li se taj proizvodi, Kina možda ?
Za oba je izgleda lg panel, nadam se RGB a ne rgbw.


Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Da li neko zna jel ima netflix na ovom 4S modelu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na netu vidim da se 55 inča proizvodi i u Poljskoj i ima i satelit tjuner. Na sajtu misrbija slika je bez sat.tjunera. Gde li se taj proizvodi, Kina možda ?
Za oba je izgleda lg panel, nadam se RGB a ne rgbw.


Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Ја имам овај тв и произведен је (склопљен) у Русији и нема сателитски рисивер.
Da li neko zna jel ima netflix na ovom 4S modelu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ако га и нема, може се инсталирати. На мом није било, дошао је са гомилом апликација за руско тржиште али сам пробао да инсталирам и апликације које су актуелне код нас.
Оно што је важно, звук му је квалитетан а уз њихов саундбар одличан.
Блутут му је одличан, пошто је и сама даљинска команда БТ. Користим БТ за везу са саундбаром.
Такође, без проблема се повезао са телефоном и путем неког програма cast to tv све ради ок. Уме да сецка једино на 4К резолуцији.
Све у свему, за цену и добијен квалитет слободно се може рећи да спада у категорију best buy!
 
55 na misrbija 65.000 din.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Нису нормални! То му дође око 550€ а реална цена му је до 450€!
Тренутно, у Русији се у радњама може купити за 32.000 рубаља а то му је 410€.
32" је 13.000 или 170€. За 970€ може се купити Xiaomi Mi TV 4 75"
Оно што је најбитније, цене иду још доле јер су то стари модели. Очекују се до јесени нови модели из серије ми.
Зато ми је цена у Србији ненормална или још боље, безобразно висока. Разумео би да је у питању нов модел а не чишћење магацина.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno