Šta je novo?

Preporuka za AV risiver

limba

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
157
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 13600k, Jonsbo HX6250
Matična ploča
Gigabyte Z790 UD AX
RAM
32GB Kingston DDR5 Fury Beast 6000 MHz
GPU
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 XT
Storage
SAMSUNG 1TB M.2 NVMe SSD, 990 Pro
Zvuk
Altec Lansing VS 4621
PSU
Corsair RM750X
Kućište
RAIJINTEK Black with Thetis window
Monitor
HP X27i
Vec neko vreme se kanim da uzmem AV risiver i zvucnike. Kako su male sanse da odvojim novac odmah za sve, krenuo bih od AV risivera. Kasnije bih uzeo jos dva zvucnika a zatim i subwoofer.
Koji risiver je najbolja kupovina za nekih 300e(+-50e)?
Iako mi ternutno nije u planu 5.1 sistem, možda ne bi bilo loše da uzmem 5.1 risiver u slučaju da se predomislim.
 
Poslednja izmena:
Za tu lovu mislim da je dosta dobar izbor onkyo TX-NR809.Moj brat ga ima i dosta dobro radi posao kako za filmove tako i za stereo zvuk.
Pogledaj malo na netu o cemu se radi.Sprava je teska nekih 17kg i ima dosta snage da gura bilo koje zvucnike.
 
Uzeo bih nov risiver, ako je moguce za taj novac. u cenu se uklapa YAMAHA RX-V385, R-N303D, ONKYO TX-SR373 ... kavi su ovi resiveri?
Sta uopste znaci kada je risiver klasa D?

Gledao sam po oglasina TX-NR809, polovan je oko 350e. Jel rizik kupiti polovan AV risiver?
 
Uzeo bih nov risiver, ako je moguce za taj novac. u cenu se uklapa YAMAHA RX-V385, R-N303D, ONKYO TX-SR373 ... kavi su ovi resiveri?
Sta uopste znaci kada je risiver klasa D?

Gledao sam po oglasina TX-NR809, polovan je oko 350e. Jel rizik kupiti polovan AV risiver?
Ja bih za iste pare uvek radije kupio jači polovan avr (ako je korektno očuvan), nego neki entry model nov. Prati oglase, i ovde na forumu je pre koji mesec bilo par finih primeraka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja imam Panasonic AV resiver koji je urađen u D klasi. Malo starija sprava ali odlično radi. D klasa je napravljena tako da praktično digitalno pojačava signal gde je u suštini taj integralac koji pojačava signal srce sistema. Izlaz je filter koji digitalni signal pretvara u analogni. Kvalitet zvuka zavisi od kvaliteta signala koje generiše integralno kolo i izlaznih filtera.
Prednost ovih pojačala je mali gubitak struje što znači malo grejanje a meni je ovo bio osnovni razlog kupovine pored kvaliteta zvuka.
Mana je cena kvalitetni integralni kola koja se ugrađuju odnosno komponente pojačala u A klasi ili AB klasi su dosta jeftinije i isti kvalitet zvuka se dobije za manje novca.
Što se tiče visokog hi-fi-a tu je D klasi i ako ima dobrih izvedbi teško nadmašiti lampu ili A klasu pre svega u višim sekcijama ali je npr dinamika na strani d klase.
Sve u svemu moraš da sedneš i poslušaš kako radi pa ako si zadovoljan to je ti.
Ja da sam na tvom mestu bih krenuo od zvučnika pa bi posle tražio pojačalo sa kojim će se lepo upariti.

Sent from my MI PLAY using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nadmašiti lampu ili A klasu

nisam znao da lampa ne moze da radi u a klasi

komponente pojačala u A klasi ili AB klasi su dosta jeftinije i isti kvalitet zvuka se dobije za manje novca

...

Kvalitet zvuka zavisi od kvaliteta signala koje generiše integralno kolo i izlaznih filtera

kvalitet zavisi od izvora kao i svuda, ne postoji pojacalo koje shit signal pretvara u nesto bajno
 
Poslednja izmena:
a opet, ni najbolji kvalitet signala neće napraviti muziku od idj produkcije...
 
Nazad
Vrh Dno