Šta je novo?

Samsung televizori

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,224
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ako ima tema ispravite me, pretražio sam sve dva puta :)

Ima li neko info o ovom modelu, pošto vidim da ima svega 7, 8 strana na google-u o njemu: Samsung QE65Q82RATXXH
 
evo ovde da pitam, ako je generalna tema?
jel zna neko da li je kod samsunga global i local dimming (kod televizora koji ga podrzavaju) iskljucen u pc mode-u. bukvalno izbegavam da razmatram modele koji imaju local dimming u strahu da necu moci da ga iskljucim i da ce da mi drnda konstantost slike. a koristio bih ga kao monitor, za igre i pustanje filmova.

na generalnoj temi za kupovinu sam vec pitao i sta bi trenutno bila najbolja kupovina samsunga do oko 700 evra, da je 50-55 inca i da nema 24p judder.
nema odgovora, mozda je previse detaljno pitanje, prakticno debata.

eno, onaj qled 60r deluje jadnije od 8000, ocajan mu je gray i black uniformity (izbijaju svetla od uglova pa ka sredini).

kad se setim, ranije svi modeli bili d-led, oni najosnovniji. najjeftiniji samsung bio bolji od srednje klase sada po pitnaju slike, ako ne gresim....
 
Izašla RTS Planeta za Tizen.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
 
Taj TV je jednostavno fenomenalan ali je jako skup i u 55 incha izvedbi. Koga brinu uglovi gledanja na VA panelu, na tom TVu taj problem ne postoji.
 
Imam jedno pitanje. Skoro sam kupio 55q80t i veoma sam zadovoljan i slikom i Os međutim, muči me jedna stvar. Naime, kad strimujem sa telefona na tv iz stremia ili popcorn time neki film dolazi do preskakanje frejmova, nešto što nije bio problem na 32inchnom 10 godina starom Samsung C650. Ovaj problem naravno ne postoji kad puštam preko USB čak i 4k HDR film. Internet nije problem sigurno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
https://www.benchmark.rs/vesti/sams...niju_televizora_u_susret_sajmu_ces_2021-86536

- pomeranje titlova
- daljinski sa solarnim ćelijama - ugrađena baterija se puni na sunčevu svetlost ili preko USB-a
- Neo QLED - novi QLED modeli, sadrže MiniLED
- 4Vue - kod 99+" Micro LED modela, gledanje istovremena sa 4 izvora
- Multi-Output Audio - ovo verovatno ima veze sa Bluetooth 5.2
zvuk sa više izlaza, pružajući nagluvim, gluvim, slabovidim i slepim osobama mogućnost da optimizuju upotrebu televizora prema svojim potrebama i željama

itd itd
 
Poslednja izmena:
Sta znate o ova dva modela televizora?

SAMSUNG UE43BU8072UXXH (2022,)
i
SAMSUNG QE43Q60AAUXXH (2021,)

Ima li bitne razlike u kvalitetu slike izmedju njih?
Da li neki od njih ima problema nekih?
Neko upucen mi spomenu da neki ljudi nisu bili zadovoljni sa nekim Q6 (nije znao tacno kojim, kad, zasto jer ne prati Samsung)...

Ako neko ima neki od ova dva tv ili zna nesto o ovim modelima molio bi da pustite komentar...
Hvala
 

trebaće vam 450.000 dinara, odnosno oko 3800€ za 65” ili 285.000 dinara, odnosno oko 2400€ za 55”
 
Vidim da sbb nudi neke uređaje na rate kad se produži ugovor, a jedino mi deluju zanimljivo dva tv-a.

Sony KD55X85JAEP - 115.200
Samsung UE65AU7022KXXH - 84.000

Iskreno, TV je nešto što baš retko menjam, i dalje koristim neki stari LG 40'' koji bih verovatno prosledio mojima ako bih uzeo neki od ova dva. PS sam prodao, tako da samo gledam sport, koristim striming servise, i kastujem preko plexa film kako kad. Pretpostavljam da je ovaj Sonijev tv daleko bolji ali bih išao na veću dijagonalu jer nisam nešto zahtevan korisnik. Da li vredi dati 12x7000 za ovaj Samsungov TV ili postoji nešto što mu je mana? Čim SBB nudi nešto odmah mi je sumnjivo :D
 
Zanimljivo. Sasvim korektna cena, imajući u vidu da je u prodavnicama najjeftinije što može da se naše 86k:

AU7000 serija je linija televizora za 2021. godinu, ja imam isti ili sličan model a i pre toga sam godinama bio na Samsung serijama istog nivoa.

U principu sasvim korektno, za nezahtevnog korisnika i više nego dovoljno. Dobra slika, Samsungova smart platforma ima sve moguće aplikacije, pa tako bez problema radi Netflix, HBO, ja imam OrionTV aplikaciju pre koje gledam Arene Sport, isto radi bez problema. Castovanje sa telefona i ostalih uređaja takođe bez problema.

Što se mene tiče, apsolutno zadovoljan. Uglovi gledanja i ostale mane VA panela mi ne smetaju s obzirom da sedim pravo ispred televizora 😁
 
Hvala puno, nisam pronašao dosta recenzija i informacija iako sam proveo neko vreme proveravajući ove oznake na njihovom sajtu. Video sam da UHD iz 2021. po ovom serijskom broju :D I mene je iznenadila korektna cena, jer je to ipak SBB :)
 
Ja ti Samsunga i Sonya sa QD OLED panelom ne preporučujem.. Dobili smo več nešto televizora nazad zbog problema sa pixlima i samim burn-inom. Treba još sačekat koju godinu ili dve, da Samsung posloži neke stvari oko samog panela.. Preporučujem koji OLED sa EVO/ EX panelom.
 
Da li ima neko na forumu ko poseduje Samsung OLED S95B TV, da podeli licno iskustvo?
To je i mene interesovalo...
Ja ti Samsunga i Sonya sa QD OLED panelom ne preporučujem.. Dobili smo več nešto televizora nazad zbog problema sa pixlima i samim burn-inom. Treba još sačekat koju godinu ili dve, da Samsung posloži neke stvari oko samog panela.. Preporučujem koji OLED sa EVO/ EX panelom.
znači Ipak LG C2, I pored očiglednih prednosti QD OLED-a u pogledu svetline i boja?
 
Dobro vece. Nadam se da mozete da mi pomognete. Gledam u radnjama ovaj model samsunga UE43TU7092 za 42.000 rsd. Interesuje me da li vredi taj novac ili da gledam neki drugi model ili marku. Za tv bih dao do 50.000, dijagonala ne veca od 43” zbog prostora.
 
Dobro vece. Nadam se da mozete da mi pomognete. Gledam u radnjama ovaj model samsunga UE43TU7092 za 42.000 rsd. Interesuje me da li vredi taj novac ili da gledam neki drugi model ili marku. Za tv bih dao do 50.000, dijagonala ne veca od 43” zbog prostora.
Dobio sam na poklon pre par dana taj model. Ok tv, radi posao, super se uparuje sa S21 telefonom, radi dex, cast i sve ostalo.
 
Vec neko vreme mi stoji ova tamna mrlja u desnom donjem uglu, ali samo u odredjenim slucajevima, tj bojama se intezivno primecuje kao na primer svetlo plava kad se menja input tv ili kad pustim nesto sa sivom pozadinom kao sto je youtube primecuje se, ovako u generalnom gledanju tv filmova i slicno gde se slika menja ne primecjje se toliko. Sta moze da mu fali? Tv je u garanciji, star mozda nekih 7-8 meseci. Nije od skoro mrlja, niti sam primetio da se siri ali jednostavno me zanima da li je ovo stvar koja je zabrinjavajuca, da li podleze garanciji? Jer kontam ako ga odnesem na reklamaciju ostacu bez tv jedan duzi period, posto znam koliko su "brzi" serviseri pa zato oklevam da uopste i nosim do radnje. Inace model je samsung 50au7172.
IMG_20221118_223815.jpg
 
Neko ko ima S95B?
Od juce vlasnik, u 65 izvedbi. Prvi utisci odlicni, definitivno treba korigovati out of the box setovanja boja/osvetljenja, ali za prvu ruku pomaze i filmmaker profil. Impresivno je tanak panel, Tizen radi vrlo dobro, nisam naisa ni na jedan problem do sada.
 
Nazad
Vrh Dno