Šta je novo?

Preporuka za BT i WiFi karticu/adapter za PC

nikoola

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2007
Poruke
696
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 / AF eSport DUO
Matična ploča
Asus ROG Strix B550-F Gaming WiFi II
RAM
Corsair Vengeance 2x16GB 3600MHz
GPU
Asus ROG Strix Gaming OC 3070 8GB
Storage
Samsung 980 PRO 512GB
PSU
Seasonic FOCUS Plus 850 Gold
Kućište
Fractal Design North TG black
Monitor
Dell UltraSharp U2722DE
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3S & MX Keys
Laptop
Macbook Pro 14 M1 Max 32/512GB
Tablet
iPad Pro 12.9 3rd 256GB Cellular
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam MSI Tomahwak Max plocu jer nisam mogao da nadjem Pro Carbon AC.
Racunar mi je na spratu i jedan zid ima izmedju nega i rutera.

Potreban mi je i BT i WiFi (nisam nasao nigde adapter koji ima oboje), pa cu izgleda morati da ih razdvojim. WiFi kartica/adapter obavezno na 5GHz, dok BT mogu da resim preko obicnom adaptera (mada mis ima svoj risiver a moze i BT, a tastatura mora preko BT ili kabla).

Otvoren sam za predloge, moze kod nas, Madjara ali i polovno (budzet nije ogranice ali ne bih bacao neke silne pare).

Hvala
 
Tesko je to naci a da je normalna cifra u pitanju i ja sam imao istu dilemu pre godinu dana. Na kraju uzeo
TP-LINK Archer T3U AC1300 Mini Wireless MU-MIMO USB Adapter
I posebno bluetooth usb.
Tp link sljaka odlicno platio ga 19 eura kod madjara
Jedino sto ce te mučiti na kraju je nedostatak usb portova kod mene su svi popunjeni jedini slobodan je na kucistu upravo pored tp-linka i to mi je jedina zamerka kada ubacim usb flash da nesto prekopiram zna da smanji brzinu wifi-a.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imas ovako neke adaptere/konvertere koji omogucavaju da se notebook kartica koristi u desktop racunaru. Dobra stvar je da cas posla mozes da zamenis karticu za bolju ako naleti, losa stvar je da ima samo dve fizicke antene pa ti je ac 867 neki maximum (edit: ili je bar bio, posto vidim da ima ovih ax200 sa dve antene i 2400Mbps?)...
Ja koristim slican vec godinama, ubacio neku karticu od laptopa koja ima i BT i WiFi i koja je kostala 5e i sve super radi.
 
Poslednja izmena:
Da, nisam ni pratio posle 802.11ac standarda, sad vidim da ax moze 2400 preko samo dve antene... ludilo.
Elem onaj Fenvi je fensi varijanta, ima i jeftinijih, samo gledaj da adapter ima internu konekciju i ka USB headeru na ploci jer je to potrebno za BT deo...
 
Mogu preko Madjara, nije problem.

Ova gigabyte kartica nema kod Madjara (bar ne u iponu).

Da li ici na ovog Kineza sa Alija ili uzeti adapter i neku karticu?

Hvala svima
 
Gigabajt kad mu poskidas sve nalepnice i hladnjake ti izgleda isto ko adapter sa alija ili ebay, radice ti isto, ja sam isao na adapter varijantu jer mi je bilo interesantnije i nisam hteo usb da zauzimam.
 
I slazem se sto se tice izbora kolega da postoji "produzni" za antenu, onda manje vise nisi nikako ogranicen pri pozicioniranju PC-a...
Meni sve radi i bez toga bez problema, ali mi je raspored u prostoriji povoljan.
 
Imam ovaj produzni i ok je jedino st
s-l300.jpg
o malo umanji snagu signala sto je normalno.
 
Onda bih narucio ovo sto je @marinac predlozio, snaci cu se za net nekako dok ne stigne iz Kine.
Da li uzeti ovu verziju sa “produznim” kablom?
Kontam da bi trebalo da hvata bolji signal... a mozda je samo i fora.
Misljenja?
 
Zavisi verovatno od položaja antena. Meni su antene iza kućišta u odnosu na ruter, računam da će biti malo bolji signal sa ovom eksternom antenom. Ja imam stariji Fenvi model (Intel 9260), i prezadovoljan sam, verovatno danas naručujem ovu AX varijantu pre svega zbog nove antene.

Pisao sam utiske u zasebnoj temi:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?450130-Fenvi-PCI-E-Intel-9260
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima i preporukama.
Narucio sam sa Alija onaj sto je @marinac predlozio.
Pa cemo videti dok stigne
 
Sada i mene bacaš u trošak .
Iako meni sve funkcionise naruci cu i ja taman cu osloboditi dva usb slota a i kad prodam ovo sto sada koristim malo cu samo doplatiti.
Jedino je problem cekanje kinez to nece posltai pre 01.02 ako i tada posalje ja sam 21.01 porucio dva paketa sa alija ali vidom da je slanje tek posle 03.02.
Znači načeka ćemo se

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@mitar1982

Koji ruter upariti sa ovim?
Koristim sbb-ov Tehnicolor koji ima 5GHz i u dnevnoj baca 290Mbs (dok na spratu na iMac-u (gde ce biti komp) ima 100-150Mbs) i ima li svrhe menjati?

Sto se tice cekanja... bice veselo.
 
Nemam pojma, neki AX, ali za sad je tanak izbor i visoke cene. Ja ću držati Archer C3200 još neko vreme, pa kad izleti AX na popustu zameniću.
 
@mitar1982

Koji ruter upariti sa ovim?
Koristim sbb-ov Tehnicolor koji ima 5GHz i u dnevnoj baca 290Mbs (dok na spratu na iMac-u (gde ce biti komp) ima 100-150Mbs) i ima li svrhe menjati?

Sto se tice cekanja... bice veselo.

Ne bacaj pare na ax ruter ali uzmi ax karticu u slucaju sa uzimas sa adapterom jer je cena ista kao i za 9260.
 
Ima neko iskustva s ovim: Bežični adapter Cudy WU700 650Mb/s dual band? [emoji846]

Komp mi je u istoj sobi sa modemom (zbog oblika sobe i rasporeda nameštaja i vrata kabl nije opcija), ali sa trenutnim 2.4GHz TP-link receiver-om jedva naguram 40 Mbps DL (UL je odličan) dok telefon i u klonji kroz dva zida na 5GHz gura max. [emoji1787]

Trenutno imamo 200/40 optiku, ali čim prođe promo period smanjićemo na 100/10. Tako da su to neke brzine koje bih da postignem. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Hvala na savetima i preporukama.
Narucio sam sa Alija onaj sto je @marinac predlozio.
Pa cemo videti dok stigne

Samo da javim da je adapter stigao. Neverovatno brzo s obzirom da su ga Kinezi poslali 5-og februara (stigao za 8 dana).

Pakovanje full, sve na svom mestu, adapter, antena, kabal za BT na USB, backplate za neka manja kucista, mini disk i upustvo.

Sve lagano sto se tice instalacije.
Rezultati... paaa... ja sam zadovoljan.
Soba je na spratu, dijagonalno od rutera, ima jedan zid.
5GHz mreza, download se vrti 120-140Mbs (na 300 kupljenih gde je pored rutera 280), upload konstantnih 14.5MBs koliki je i pored rutera. Ping oko 15.

BT radi odlicno, testiracu ga sa vise uredjaja (sto mi je bitno).

Ako ima pitanja, tu sam.
 
Stigao i meni danas. Nešto bolja brzina veze nego sa prethodnim modelom, verovatno zbog eksterne antene, odradio Speedtest, ne bih ni znao da su mi povećali brzinu, da nisam proverio.
Pakovanje, i sama izrada standardno odlični.

9068947398.png
5f2117649c7ebb172b4b132da24180ad.jpg
fcc3c3a408afa44b81ada9b8d60d3177.jpg
 
fenvi ax200.PNG

Odlično je ovo, brza i stabilna veza, i više nego dovoljno za današnje potrebe. AX ruter je sledeći korak, kad bude potrebe, ili primamljivih popusta. Topla preporuka.
 
Sta mislite o :
- Tenda E30 AX3000 PCIe Adapter Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.0 (cena 5000din kod nas ili 41-44e na KP)
Da li ovo valja, ima li dobru vezu, ne suporava radi pregrevanja i sl?
Kako se, odakle se BT hvata/pusta, dal li treba nesto jos zakaciti, gde, kako, odakle, da bi BT radio?

Ako ne valja koju od ove dve wifi kartice (bez BT)

- TP-Link Archer T6E ( AC1300 Wireless Dual Band PCI Express Adapter) (42-44e na KP)

- TP-Link Archer T4E ( AC1200 Wireless Dual Band PCI Express Adapter) (4200din kod ns u radnji)

Da li nesto od ovg ne valja kao uređaj, da li koči, gubi vezu, ne radikako treba?
 
Тенда има (вероватно) Интел чипсет и блутут подршку и самим тим је најбољи избор од понуђених, мада је за те новце боље узети неку Фенви картицу са хладњаком. Блутут се напаја преко интерних УСБ конектора, добија се кабл уз такве картице.
Арчер Т6Е је канта, имао сам је, и једва дочекао да променим. Имао сам рутер са Бродком чипсетом, па је идеја била да узмем и картицу са чипсетом истог произвођача, али је комбинација испала тотални промашај. Т4Е има Рилтек чипсет, и ту картицу слободно обиђи.
 
Види шта се нуди на Е-понуда, Ит-свет и сл.
Нпр. Cudy WE3000S делује одлично за ту цену, има и нешто лошији Gigabyte GC-WB1733D-I rev. 1.0
 
Hvala
Onda najbolje Tenda E30 i uz skener koji sebi uzimam bice iz jedne radnje besplatna dostava (tek od 15kdin).
Hvala Mitre
 
Potrebna mi je preporuka za BT adapter/karticu sa kojim bi imao stabilnu vezu sa Sony WH-1000XM4 sluškama u stanu,. Trenutno imam Asus Bt400, sve radi super dok sam u dnevnoj sobi, tj blizu kompa, ali čim odem u drugu prostoriju, iako je to blizu(ceo stan 50kvadrata), hoće da prekida i secka. Dok je na audio kodek na SBC-u pokrivenost u stanu je veća, ali ipak imam neke mrtve uglove, zbog zidova, a kad je na LDAC, onda se domet drastično smanjuje. Mnogo bi mi značilo da rešim problem, makar i na SBC codec-u, samo da ne prekida kad ustanem sa kompa i odem na kratko do druge prostorije.
Izgled stana i zone pokrivenosti 😅,

Screenshot_1152.png
zubčanik je lokacija BT-a
Ključno mi je da rešim prostoriju gore levo, ostale crvene zone mi nosu toliko bitne, ali naravno, ako može sve da se pokrije to bi bilo idealno.
 
Nazad
Vrh Dno