Šta je novo?

Invalid BIOS image Gigabyte Z68X UD4 B3

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Приликом покушаја враћања BIOS-a, са UEFI на F10, излази ми Invalid BIOS image. Ишао сам на load optimized deafults, извадио цмос батеријицу, мењао имена биоса који ми треба и ништа. Користим Руфус на флешки...
Зна ли неко како да флешујем овај биос или да га вратим на F10.
 
iz kog razloga apdejtuješ bios ?
 
Нема LLC нити Offset mode, а доста багује када се оверклокује (bootloop).
 
fajl sistem usb-a ?

mislim da bi ti trebalo fat32 , a rufus ume da formatira usb u ntfs.
 
Poslednja izmena:
Не знам шта то значи...
Користим Руфус за УСБ (4Гб) и ту сам убацио фајлове биоса по спецификацији плоче.
 
Не вреди. Пробао сам са командом efiflash nazivbiosa.rom ili nazivbiosa.f10 /x ili /x /DB и неће.
Постоји ли још неки начин? Ово је баш главобоља.
 
Postoji da teras kod nekog cip na programator pretpostavljam da ima forumasa koji to mogu, bilo ih ranije...
 
Ne koristiš zvanični alat, već ovaj utility (iz prvog posta teme koju sam ti poslao). Pročitaj, imaš celu proceduru opisanu.
 
jesi li probao sa DualBios recovery? Ploča ima podršku, malo zamrljano da se odradi.
Imaš i u uputstvu a i po netu kako da odradiš.
Probaj da nađeš neli celeron jer može da ti se desi da recovery bios nema podršku za 3770.
 
jesi li probao sa DualBios recovery? Ploča ima podršku, malo zamrljano da se odradi.
Imaš i u uputstvu a i po netu kako da odradiš.
Probaj da nađeš neli celeron jer može da ti se desi da recovery bios nema podršku za 3770.

Овај Ф10 биос који ми треба има подршку за 3770к. Е сад, не знам да ли после биос recovery могу урадити биос који ми треба? Све верзије биоса пре ф10 немају подршку за 3770к. Само не знам да ли има назад ако урадим биос recovery?
 
Све је одрађено али ништа. Cmd из виндовса се само заблокира када унесем одговарајуће податке и задам му да одради. Рачунар тада треба да угасим на дугме.
 
ukratko,nema nazad sa uefi biosa,mislim da je i bekap bios prepisan sa uefi biosom ali ne drzi me za rec,odavno nisam petljao za gigabajt implementacijom celog x68 fijaska.ali,ono sto pises vise ukazuje da imas prsnut ME region,a to bi trebalo da se lako resava.ono sto treba da uradis prvo je da vidis dal' ce da dozvoli iz biosa da prepises sa istom verzijom biosa,ako hoce,posle flesa izvadi bateriju,isprazni elektrolite (drzanjem reset tastera) i izvadi iz napajanja vise od pola minuta (ne resetujes samo CMOS vec i ME region,mora ova procedura inace se nece resetovati).

ako ne dozvoli,morace invazivnije resenje tj sa IPT ili merefl-om,posto nije soketovan bios morao bi da nosis nekome da razlemljuje,a ja bar otkad nema Cike Pere ne smem nikog nazalost u bg-u za to da preporucim.i da,nije gigabajt kriv,intel je usr*ao motku i to samo tako sa celim tim apdejtima ME regiona.
 
Poslednja izmena:
Хвала пуно на одговору. Преписао сам исту верзију биоса. Али не бих даље да петљам.
Нека ми плоча тражи 1.428V за процесор, па шта буде. Бар су температуре одличне.
Још једном, хвала пуно.
 
nije ti to petljanje kad mozes da prepises sa istim,samo prepisi pa raskaci kao sto sam napisao,pa prepisi opet,vratice ti se opcije koje si izgubio i generalno sistem ce biti stabilniji.neki narocit benefit od ME-a i nema za tebe kao krajnjeg korisnika,sem eto da mozes da klokujes direkt iz OS-a...

takodje,mozes da izguglas na winraid forumu dal ima updejter samo za ME region,to bi trebalo da je iz OS-a ali isto moras da raskacis sa napajanja pola minuta,to je jedini nacin da se resetuje.
 
Nazad
Vrh Dno