Šta je novo?

Preporuka za dobru tastaturu i miš

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, koristim već godinama neku staru običnu tastaturu i miš logitech g300. Uzeo bih nešto do 50e, šta mi preporučujete? Igrice se slabo igraju, uglavnom surf i office. Tastatura treba da ima numerički deo i to je to od zahteva. Može i kp, aliexpress ne jer će sad kineska ng pa mi ne znači ništa da naručujem...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bilo koji set od Logitech-a. Koristio sam MK270 3 godine, a vec 2 godine MK520. Nikakav problem ni sa tastaturama, a ni sa misevima. A baterije se ne secam kada sam ih promenio.
 
Jos jedan glas za Logitech, MK270 ili MK330 (s obzirom da je budzet do 50e). Dobri su to kompleti (konkurencija je slaba, veoma je mali broj kvalitetnih combo modela do 50e). Bezicna konekcija je odlicna, stabilna i to je najbitnije.
MK330 na KP kosta 40 evra, najniza cena u E prodavnici je nesto iznad 50 evra. Tastatura iz MK330 kompleta je dobra ali je mis veoma mali i bucan. Ako ti zatreba bolji mis lako ces dodati neki veci i kvalitetniji (koristim MK320 tastaturu i bloody R7 mis, 2 risivera i nema nikakvih problema).
 
Hvala na predlozima, zaboravio sam da napomenem da nije neophodno da bude bežično.. Koja je prednost mk330 nasuprot mk270?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko vidim razlika izmedju mk270 i mk330 je samo u tastaturi, mis deluje isti. Kod mk270 dolazi mis m185 koji je bas mali. Kod mk520 dolazi m310 i odlicne je velicine.

Meni krajem meseca stize mk545, pa cu da je uporedim sa trenutnim mk520.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Vidi da li još uvek negde može da se nađe Dell SK-8135, pa je probaj. Meni je to najbolja tastatura koju sam ikada koristio - gdinama radi bez i najmanjeg problema, ima medijske tastere, lako se čisti, nije lagana... Dođe mi da uzmem još jednu, da imam za narednih 10 godina. :D
 
ne naravno,radiće isto kao i svaka gumičarka od cca 150din.ako ti vrede natpisi i crvene kapice 600 kinti onda okej,ali već za cca 1,5-2k din imaš čiklet sa pozadinskim osvetljenjem (logitech,a4tech....) a za cca 30tak e kreću kineske mehaničke sa outemu.ako baš nećeš da se otvoriš imaš ibm,lenovo,dell itd OEM gumičarke za par stotina na oglasima,neuoredivo kvalitetnije rešenje od ovih igračkica.
 
jesam pogledao u kineskoj radnji idu od 750-900 pa i 1500 ono je smesno kakvi su tasteri al ova sa linka deluje crvsto :bottle:
 
onda jeftino prolaziš kad može toliko par šarenih tastera da te uveseli,ja ti zavidim,kilavio sam se mesecima,smarao ljude išao im na gajbu tražeći model m da ne izgleda kao da je tepih riban sa njim.
 
@Orchard: imas PM.
 
da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Planiram da kupim bezicnu tastaturu i misa (ne mora biti komplet mogu i zasebno). Nece se koristiti za gaming tako da odziv nije bitan toliko, vaznija mi je stabilna konekcija i da nema kojekavih bagova. Sto se tice tastature trenutno koristim fujitsu kb 400 i generalno mi odgovara (posebno plici tasteri i osecaj koji pruzaju) samo me kablovi nerviraju. A mis je isto logitech osnovni model. Budzet nije preterano ogranicen ali mislim da nema poente za bahanalisanjem ukoliko se komp manje vise koristi za obican surf
 
Nazad
Vrh Dno