Šta je novo?

Cudna pojava na ekranu

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
U pitanju je TV LG 37" lf 2510, star je 10 godina i do sada je radio bez greske bez i najmanjeg kvara ili problema. pretpostavljam da su u pitanju godine i da mu se polako blizi kraj ali hajde da proverim. Od pre jedno mesec dana pojavila mi se tamna senka uz gornju i desnu ivicu ekrana. To otprilike ovako izgleda:

IMG_20200117_192049.jpg

U zavisnosti od pozadine na slici ova senka je jace ili slabije izrazena. Da li je to znak da ekran pocinje da slabi i crkava (ne bi me cudilo s obzirom na godine) ili je u pitanju nesto drugo?
Ako neko zna bilo bi lepo da mi odgovori kako bih znao da li da TV nosim majstoru ili da spremem pare za novi.

Unapred hvala na odgovoru.
 
Možda je prašina,kao što se dešava kod nekih IMac kompova....

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazalost nije prasina, ekran se redovno cisti tako da to nije sigurno.
 
Mislio je da iznutra, ne spolja.
Meni lici na odvajanje slojeva panela.
Sto i nije cudno posle toliko godina...

...riding on 720p...
 
I ja imam isti ovakav slučaj, samo je malo manja ta "fleka" i samo je sa desne strane. Televizor je star 10 godina. Zasad mi ne smeta, u principu čekam da mu dodje kraj i kupim novi.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Citao sam o ovome negde, posto se i meni pojavili, kazu da je to od dima koji se uvukao u panel. Na dim od cigara mislim.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi... i meni se pocele pojavljivati fleke na 5 god starom samsungu, strogo ne pusacka prostorija.

...riding on 720p...
 
Ma kakvi... i meni se pocele pojavljivati fleke na 5 god starom samsungu, strogo ne pusacka prostorija.

...riding on 720p...

I kod mene se gotovo uopste ne pusi....ponekad kada neko dodje od pusaca, ali to je nekoliko cigareta u toku godine, ne bih rekao da je od dima....
Logicnije mi je da su u pitanju godine i da je to neki znak starenja i istrosenosti panela......polako ja da skupljam novce za nov TV, a ovaj ce da gledamo dok moze da se gleda......
 
Nešto se događa u slojevima svih tih nekoliko folija u panelu. Dal' je prašina, vlaga, duvan, ili lepak otpušta, nebitno.

Kada tu krene nešto da se uvlači, nema popravke. :(
 
Nazad
Vrh Dno