Šta je novo?

AMD Radeon HD 5670 (Sapphire)

jocar96

Poštovan
Učlanjen(a)
22.02.2015
Poruke
382
Poena
95
Pozdrav, da li možete da mi preporučite upgrade ove grafičke. Minimum da je duplo jača a da pritom prodajom ove i kupovinom polovne dodjem na neku polovičnu cenu. Ništa specijalno ne bih radio ali čisto da nadogradim pa da traje dok traje :)

Specifikacije računara:
-Maticna ploca: MSI GF615M-P33
-CPU: AMD Athlon II X4 645
-Grafika: AMD Radeon HD 5670 (Sapphire)
-Ram: 8gb
-Napajanje: 500W
 
na taj cpu 1030 je maks svih maksova,a i to je upitno,na poslednje naslove zaboravi da kupiš i rtx kartu.i 750ti je upitna,tek 1030.obe rade na digitronu,tako da napajanje nije problem.

sad šta ćeš naći po oglasima i kako će cela akcija ispasti na kraju tj koliko para,to niko ne može sa sigurnošću da ti kaže.ali 1030 vredi svakako,hdmi 2.0,mnogo manji cpu overhead,itd itd.ja bih čak i low profile verziju jurio po cenu da platim malo više,uvek posle možeš da je iskoristiš za htpc i lakše ćeš je prodati.
 
U principu se slažem sa tobom, 1030 bi bila optimalni izbor što se tiče performansi i potrošnje ali cena joj je problematična. Nema ih mnogo u ponudi polovnih, pa je i cena jako visoka. 60e polovna trenutno, a nisam ih ni viđao ispod toga, dok je 70e nova. Naravno, po dobroj ceni se isplati, ali pošto nije nešto popularan model, male su šanse da dobra ponuda iskoči.

Ja bih išao na Radeona 7770 za 3000din max, što se taman uklapa u zadate parametre i po toj ceni se može naći, pa čak i za 2500 tu i tamo.
750ti 2gb je isto korektno rešenje, ako bi je ulovio za 5000din, preko toga ne.
Ima tu još nekih kartica tipa RX550 ili neki GTX 650/660 koje bih uzeo u obzir ako bi ih našao po dobroj ceni.

U principu čekaš dobru ponudu da iskoči i reaguješ odmah, jer se kartice koje su oglašene po realnoj vrednosti vrlo brzo prodaju. Ovo su neki modeli kojima bih pratio cene.

Možeš i da postaviš oglas tipa, kupujem te i te kartice, do toliko i toliko, pa vidiš šta ti ponude.
 
Poslednja izmena:
ja se ne bih zamarao sa karticama bez hdmi 2.0 u 2020toj,što se tiče radeona mislim da je rx550 prva sa 2.0 portom.nisam znao da je takva situacija sa polovnim,tad kad je meni trebala bile su oko 100e i ja je solidno brzo našao za 80e (i to lp).
 
Nazad
Vrh Dno