Šta je novo?

Pocophone F2

ipak nije sam ekran nego folija od outfittersa je pocrnela na nekim mestima. upravo je skinuo i ekran je dobar. lažna uzbuna, izvinjavam se
 
trebao sam, al olakšanje kad sam ukapirao da nije ekran izgoreo nego folija i onda ekspresno bacanje iste u kantu mi je pomutio zdrav razum:d ne znam kako je uopšte moguće da pocrni folija na mestima gde je uglavnom "blejalo" svetlo AOD teme. svakako nikad više, mnogo je lepše gledati u ekran bez folije
 
Verovali ili ne još uvek imam ovaj fon, ja kao neko koji sam do ovog modela menjao androide kao čarapice. Skroz sam zadovoljan sa njim. Razmišljao sam pre par meseci da kupim Vivo iqoo 9 pro ili Vivo X70 pro jer mi ističe za ovaj garancija ali sam odustao jer mi propade kombinacija iz inostranstva.

Vratio bi ovaj mob sa global roma na eeu, svega se sećam u postupku ali se ne sećam dali usb debugging uključujem samo kada otključavam mob uz mi unlock ili se usb debugging uključuje i pre nego se fleshuje novi rom iz fastboota. Fala na odgovoru
 
Pre svega, ne razumem zašto bi ti uključen usb debugging pravio problem, kad svakako to neće ništa bitno da remeti stvari. Preko Mi Unlock otključaš bootloader, telefon se vrati na fabrička, prebaciš ga u fastboot i flešuješ EU ROM. Ako ima samo zip, odradiš fabrički reset kroz stock recovery, kad odeš na reboot, držiš donji taster, flešuješ modovani twrp i kroz njega isto wipe data pa tek sa zvaničnim twrp flešuješ rom ako je modovani recovery dosta stariji (to je bio moj slučaj kada sam prelazio sa miui 12 na 12.5 kod Mi 9 SE).
 
Pre svega, ne razumem zašto bi ti uključen usb debugging pravio problem, kad svakako to neće ništa bitno da remeti stvari.

Nisam rekao da mi išta pravi problem, dakle nema bespotrebne drame. Pitao sam samo dali se pored uključivanja usb debugginga pre otključavanja, pali i pre nego se mob prebaci u fastboot kada se menja rom. Ceo postupak fleshovanja znam napamet.
 
Da li kupiti sada ovaj telefon ?
 
kako vam radi najnoviji fabrički global? jel ima nekih problema? ono bez čega ne mogu a imam na xeu je always on display da se ne gasi u mračnom prostoru. jel to sad ima na globalu? snimanje razgovora znam da nema nit će biti:)
 
Meni poslednjih nekoliko update-ova sve isto, bio je jedan iz marta koji mi je napravio par problema, pre svega baterija pocela mnogo brze da se prazni ali i u chrome cesto neke stranice daju crn ekran. Od tada niti su to sredili niti sam primetio da su nešto novo pokvarili
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Meni poslednjih nekoliko update-ova sve isto, bio je jedan iz marta koji mi je napravio par problema, pre svega baterija pocela mnogo brze da se prazni ali i u chrome cesto neke stranice daju crn ekran. Od tada niti su to sredili niti sam primetio da su nešto novo pokvarili
Fabricki reset radio?

Mislim da on vise ispravki nece dobijati,dobijace jos koju bezbednosnu zakrpu i tu zvanicna podrska prestaje,mator im je da bi jos sa njim se zezali ;)
 
Nisam radio reset imam previse toga u telefonu da bih isao sa resetom.
 
Prošlonedeljni update Poco launchera (438.0.491-08091903) mi je više promenio interakciju sa telefonom nego prethodni update sistema. Bilo je malo trzavica u smislu da je pola sata posle update-a pozadina telefona bila vrela kao nikada do sad, ali je restart to rešio.

Bilo je ranije situacija da deluje da se telefon brže prazni i slično, ali je restart to do sada, barem kod mene, rešavao. Što se Chrome-a tiče predlažem brisanje keša, ako to već nisi radio.
kako vam radi najnoviji fabrički global? jel ima nekih problema? ono bez čega ne mogu a imam na xeu je always on display da se ne gasi u mračnom prostoru. jel to sad ima na globalu? snimanje razgovora znam da nema nit će biti:)
Naterao si me da uključim "Always on" na Always. Izgleda da radi :D
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Vidis da sam izdrzao pet meseci 😁
Imam u telefonu gomiluuuuu podešavanja, mnogo podataka u nekim aplikacijama....muka mi kad se setim čega sve nema...čekam da izadje pixel 7 i baš mi muka kad znam koliko će mi vremena trebati da sve prebacimo na njega
 
Stigao miui14
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-19-11-59-50-124_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-03-19-11-59-50-124_com.android.updater.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 11
EU. Do sada primećujem samo par stvari. Ikone su veće u podešavanjima, ne radi vibracija pri otključavanju otiskom prsta i osećaj je da je sve malo brže, kao i svaki put kada je instaliran update.
Ima sada da se promeni animacija pri otključavanju i onda se uključi i vibracija u skladu sa animacijom.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: kVu
Upravo probao. Kod mene radi. Probao da isključiš/uključiš u podešavanjima?
 
Naravno, i restart telefona. Kada probam dupli tap probudi displej na delic sekunde samo

EDIT: Kada maknem sifru i otisak radi, cim sam vratio problem.
EDIT 2: Otisak pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Promenio sam 4 telefona uz Poco F2 Pro, on je bio zamenski iz fijočice. Poslednjim sam bio veoma zadovoljan ali je tresnuo sa 4m visine, nije naučio da leti i preživlja udarce kao nekada moja Motorola International 8700. Tek kada uzmete stari više generacija android u ruke shvatite koliko je otišla tehnika. Trebalo mi je 3, 4 dana da se ponovo naviknem na Poco F2 Pro, seckanje ekrana, brzinu skrolovanja, zastarelu kameru...itd. Evo mi ga u ruci već 3 nedelje čekam OnePlus 12, i kao da mi bolji ne treba. Stoji u šteku 120.000 za novi telefon a sve mi se čini da meni nije trebao ni bolji ni lepši. Skoro svi afiniteti prema mogućnostima savremenih telefona su mi pogašeni, baš sam pravi Matorac 🙂 . Baterija na Poco mi drži 36h bez problema sa SoT 8 a nekad i 9h...pre neki dan je izbacio 10h na 36h ali to nešto nije ok. Kameru slabo koristim, uglavnom za posao, internet onako pomalo, gledam tv kad putujem, jedino što nekad ubodem slušalice pa slušam muziku.

Ovom telefonu je poslednje ažuriranje bilo u martu na 14.0.1.0 i više ga neće biti, da li ubaciti neki custom rom zbog bezbednosti ili će on povremeno dobijati zakrpe? Ako znate za neki custom rom koji se stalno nadogradjuje a pogodan je za Poco F2 Pro napišite, možda naučim da ga instaliram. Do OnePlus 12 odlučiću da li ću ostaviti sebi Poco dok se ne raspadne ili kupiti OnePlus. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno