Šta je novo?

Pocophone F2

Sajt koji sam naveo nije prevara, salju po EU, a sto se tice Madjarske videh samo u jednoj prodavnici i to za 600e. Tek ce dolaziti u ostale (povoljnije) prodavnice, a i nasi sverceri jos nisu krenuli kako valja zbog virusa.
 
Ma taj sajt nije uopšte merodavan, na tom sajtu su svi telefoni prilično jeftiniji. Nigde detalja o garanciji, deluje neka kineska kopija sajta za EU.

https://www.rakuten.de/produkt/xiao...n-865-64-megapixel-kamera-neonblau-3053430004

612€ i to kad se ukuca kod, inače je 704.
Pa i rakuten ti je isto takav sajt. Tj kao aliexpres, nisu cene kao npr na fnac ili mi store. Rakuten je bio priceminister ranije. Mogu se kupiti i polovne stvari. Garancija je 1god. Nisam jos video da neko daje 2 godine.
I taj u linku dolazi iz kine ne eu.

Ali nije bitno. Garancija radi. Ne placa se carina ni porez , barem jos mi nikad nisu naplatili.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
eglobalcentral.de je pouzdan 100%.
Naručio kod njih na adresu u austriju dva telefona, mi4 i mix2, i jbl charge 3.
Ko ima rodbinu u Au ili de, preporuka za kupovinu.
Sd865 za te pare, po meni ok ponuda.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Pa da, kad se tu pojavi, takve/slicne cene mozemo ocekivati kod nas na oglasima. Mada evo gore covek rece 560e.
520e na KP. Do duse jedan jedini na oglasima.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel ovo Poco F2 nema OIS ili je greška na gsm areni?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
^Nije greška.

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Da je f2 pro zapravo k30pro zoom edition bio bi top. Ovako je samo ok u odnosu na ono što smo navikli od Šaomija. K30 serija standardno ne podržava band 20?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Napomene:
* 8GB + 256GB varijanta opremljena LPDDR5 + UFS3.1, dok je varijanta 6GB + 128GB opremljena LPDDR 4X + UFS3.1.

Znaci ici na 256GB varijantu odma :)
 
Vidim da se pojavio kod nas,da li ga je neko kupio,kakvi su utisci?
 
Ima uporedni test baterija na yt, f2 je bolji od Ultre sa SD865 (mogu misliti koliko je tek bolji od Exynosa), od OP 8 pro, Mi10 pro itd. Ispao mu je SOT 9 i po sati.
 
Ocekivano dobri rezultati. Nema 90/120hz ekran, 500mah vise u odnosu na proslogodisnji mi9t pro, standardno dobra optimizacija u pogledu iskoriscenja baterije na xiaomi telefonima...
 
Da, eto zaboravih najvazniju stvar :d

2K/4K ekrani na 6.5 do 6.7 inca otprilike su realno totalan gimmick i vise problem nego korist.
 
Ma kako da ne :)

Tacno se vidi drasticna razlika u rezokuciji kad se uzme neki QHD telefon u ruke, to mozda za prosecnog korisnika nije toliko osetno, ali za nas manijake itekako jeste :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^A nema ni bespotreban 2k/4k, nego sasvim dovoljan fhd.

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density), ako se radi o pentile rasporedu (a 99% je pentile) onda je to otprilike u rangu ~300 ppi RGB. Dovoljno svakako ali daleko od super-ostrog prikaza.
S obzirom da ovaj telefon ima mocan i stedljiv SD865 i 4700 mAh, opusteno su mogli da ugrade i ''2k'' displej, vecina korisnika bi pre primetila ostrinu displeja nego slabije performanse ili krace trajanje baterije.

I ja sam pre 8 godina mislio da je sve sto mi treba na telefonu 4.3-4.5 720p displej, sa sto vecom baterijom, a onda sam nekoliko godina kasnije pustio 4K HDR video na odgovarajucem 4K displeju telefona i... :zgran:
 
4K na malim dijagonalama smartfon displeja, pa jos u kombinaciji sa HDR, donosi efekat da se ne gleda u displej nekog uredjaja vec u nekakav ''ziv'' prikaz, kao u neki portal koji lebdi na dlanu :d

Ponavljam, i ja sam bio skeptican dok nisam video kako to izgleda na dobrom panelu, zato vise ne bih koristio uredjaj bez ostrine prikaza od minimum 400 ppi u RGB rasporedu, a sledeci telefon ce svakako biti sa 2k ili 4k HDR OLED-om jer je to manje-vise 2020 standard. Najbolje da stalno kukamo kako su telefoni sve skuplji a da nema nikakvih pomaka u displej tehnologiji koja i jeste najbitnija na smartfonu, u to se gleda svaki dan bar po 2-3h. Sto apsolutno ne znaci da nam treba 8K 300Hz displej na telefonu, sledece godine kada se pojave AMOLED/OLED 4K HDR @120Hz, i cipsetovi koji mogu da omoguce takav rezim rada, to ce bukvalno biti end game u tom smislu. Ove godine je OP 8 Pro najblizi tome.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno