Šta je novo?

Pocophone F2

Suluda cena realno

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da ima 90hz ekran ok, ovako ne hvala....
 
^499 pocetna... Samo da Apple izbaci iP12 i ode poco na 350e. :d
 
Svaki telefon ima svog kupca, a ovaj sa ovim cenama mislim da neće imati. Ipak je FHD+ 60hz siromašno u 2020 za €500

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Za 500 - 600€ su mogli još nešto da ubace npr. 90hz ili ip68 ili bar da ne bude baš ove razlike u jeftinijem i skupljem modelu.

RAM and Storage
6GB LPDDR4X + 128GB UFS 3.0 (500€)
8GB LPDDR5 + 256GB UFS 3.1 (600€)
 
Poslednja izmena:
Za 500e je trebao da ide Zoom Edition + 90hz ekran. Ovako ne hvala. Em je cigla em nije ništa specijalno, pogotovo za te pare.
 
Da li uopšte glavna kamera ima OIS?
Na svim reklamnim slikama za glavnu kameru milion podataka samo nigde ne videh ois?

Jedan komentar:

So no OIS and no proper telephoto camera. That is sad. It's basically a K30Pro with a more gentle ~100$ price increase (compared to the 35% for MI10 series) for the global market.
It's a fair price for a SD865 phone but no OIS, 90Hz, wireless charging, SD slot, IP rating, stereo speakers, flagship level cameras.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno da nema OIS, ali zato ima beskorisnu depth kameru, a i ova telemacro je prilicno beskorisna.
 
The 6/128GB and 8/256GB models are available for €499 and €599 respectively across Europe, although there is an important catch. Those prices seem to be a launch promotion that, at least in some countries, is limited to only the first 500 units.

The true Poco F2 Pro pricing is €549 and €649 in Europe.

:D
 
Loooooool

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Već su ga prozvali Pocoloco zbog cene (Malolud u prevodu :smash:)
 
Kada je izasao F1 bilo je nesto drugacije trziste, narocito za Xiaomi.
F1 je bio cist proboj i plasiranje telefona koji je bio rang za sebe u odnosu kvaliteta i cene.

Oni su danas svojom filozofijom i ponudom prakticno metastazirali u samo trziste i koliko su konkurentni drugima toliko su i sami sebi.

Tamo gde je F1 jednom otvorio front danas je pun, i sa svih strana okruzen Xiaomi telefonima prakticno koji su vec definisani svojim cenama.
Tako da je za F2 toliko malo prostora ostavljeno da ne omete telefone svog proizvodjaca a istovremeno da konkurise i rivalskim.
 
Cijena jest veca ali da su stavili 90Hz tko bi isao na mi 10 koji je skuplji i plus jos neke stvari koje su kompenzirali s cijenom.

Ravan display bez rupica i slicno, cijena jest velika al biti ce konkurentan..

Nego hocemo li prelaziti s F1 na F2 ili ? :)
 
Sa cenom od 500-600 evra Poco F2 nema sta da trazi u toj cenovnoj klasi. Jer tu vec dominiraju neki drugi telefoni koji ce ga pojedu za dorucak.

Znao sam ja da ce ovako da krene sa Xiaomi samo cim osete malo moc, to je isto uradio Huawei, kada su se pojavili na trzistu imali su telefone daleko jeftinije a kvalitenije od svih i kako su polako postizali kvalitet i popularnost tako su dizali svoje cene i danas su tu gde jesu a to sada isto Xiaomi radi vec unazad neko vreme i samo ce da izgube na popularnosti jer ce im mesto sada preuzme Realme dok se i oni ne obezobraze pa pocnu da dizu cene.

O ima i te kako. Kada pogledaš specifikaciju za 500 evra je odlična kupovina. Priseti se samo drugih proizvođača, Samsung i Apple konkretno. Lepe komponente je Xiaomi nabacio u F2 Pro model. Još ako cena krene da pada, ihaj kupovina. Barem ne seckaju i ne biraju kao drugi proizvođač kome će koji chipset da daju i za koje tržište.
 
Pisete kako ima itekako konkurencije za cenu. Racunate telefone koji su ihahaj vec na trzistu i kojima je vec dosta pala cena u odnosu na onu kad su izisli. za 2 meseca evo ovog telefona na oko 400evra
Svako kome je bitno da ima ekran sa 90hz ili 120hz taj ce doplatiti 200evra vise i imati takav telefon.
Realmi je ok ali nesto mi nisu ostavili utisak ozbiljnosti.
 
Kako nisu? Itekako je Realme ove godine odradio ozbiljan posao....

Sto se tice F2 telefona, da se razumemo niko, apsolutno niko ne moze da kaze da je los telefon. Cena koliko vidim ce biti veca od ovih 500e ovo je launch promocija, dakle jos 50e na to. Dobro za taj novac, dakle za 550e ili slicno, ozbiljan telefon. SD 865, odlican amoled (ravan) ekran bez rupica (meni jako bitno), kamere solidne uz potencijalno dobar GCAM sto je uvek bio slucaj sa kombinacijom snapdragon+sony imx senzor...itd.

ALI, veliko ali, ovaj telefon objektivno gledano nije doneo nista novo u odnosu na proslogodisnji Mi 9T Pro ciji je direktni naslednik uz visu cenu, ne mnogo visu. Realno mislim da treba tako posmatrati stvari, ovo nije direktni naslednik F1 ni po cemu, vec pravi naslednik MI 9T Pro. Dakle, u odnosu na proslu godinu: SD 865>SD 855, IMX 686>IMX 586 i 128GB interne memorije u odnosu na 64GB iz prosle godine, uz kazem nesto visu cenu. Sve to je realno gledano, logican sled, novi cipovi, moduli, senzori za novu kalendarsku godinu, gde direktno nasledjuju prethodnike. Apsolutno nijedna prava novina, da li je to 90hz osvezavanje na ekranu (sto je posteno govoreci a thing ove godine) ili OIS, ili nesto trece. Ok,slazem se da su ostavili nesto od toga, niko ne bi kupio Mi 10, ali onda dolazimo do toga da u stvari nisu nista bitno, dobro napravili sa ovim fonom, nego je prosto situacija na trzistu takva da su indirektno napravili odlican deal za taj novac....Kao sto je recimo i Iphone postao najlogicniji, da ne kazem najbolji izbor u flagship kategoriji, ne zato sto su oni napravili neki dobar posao, nego su proizvodjaci android telefona digli cene u nebesa za svoje flagove, bez nekih inovativnih pomaka....Mali izuzetak je za mene OP...

Sa tim u vezi, Realme je napravio nesto drugacije, bolje. Eno X50 Pro model, bolje kamere nego na Pocu (odgledati Chrisov video u vezi lauch update-a softvera za taj telefon), 90hz ekran i ajde subjektivno dosta lepsi lepsi fon od ovog Poca, tu mislim na backside. Nisam nikada verovao da cu reci da je fon sa pilulom meni primamljiviji nego fon sa pop up camerom, ali moram biti objektivan. Realme ima bolji telefon.
 
Poslednja izmena:
Kazem da mi Realmi ne izgleda ozbiljno jer ih skoro pa nigde ne moze kupiti, zvanicno. Ima preko njihovog sajta, bas taj x50 pro koji je isto 500+evra. Meni je iskreno pozadi ruzan, ali to je subjektivno. ima jedino taj 90hz ali meni ne znaci ama bas ni ich. Danas sam gledao nekoliko videa da vidim tu razliku u radu ekrana i skoro da ne vidim nikakvu razliku ( mozda jer gledam video sa youtube ) .

Sto se tice ovog Poco, da on je naslednik mi9tpro. Mi9t pro kad je izisao je bio oko 450evra , ovaj je 50evra skuplji. Kazu da SD 865 kosta vise od sd855 kad je izisao.

Koji telefon danas nije skuplji od proslogodisnjeg modela?

Ne branim ja xiaomi, ili poco cena ovog telefona je uredu.
realmi ma da je koliko bolji, a bolji je samo zbog 90hz ne bi smeo da kosta vise od 350evra ovaj x50pro model

pre bi ponovo kupio meizu, ili nubiu, vivo koji su provereniji od realmi telefona.
 
A pazi, Realme je podkompanija Oppo-a i Oneplus-a, tako da su provereni... :)
Sto se tice X50 Pro, meni se ona tamno mat crvena-narandzasta bas svidja... :)
Do 400e nema boljeg telefona od Mi 9T/Pro, ali za 500e jeste bolji Poco F2...dobije se svtliji ekran, vise rama, jaci procesor, bolje kamere... :)
 
Kazem da mi Realmi ne izgleda ozbiljno jer ih skoro pa nigde ne moze kupiti, zvanicno. Ima preko njihovog sajta, bas taj x50 pro koji je isto 500+evra. Meni je iskreno pozadi ruzan, ali to je subjektivno. ima jedino taj 90hz ali meni ne znaci ama bas ni ich. Danas sam gledao nekoliko videa da vidim tu razliku u radu ekrana i skoro da ne vidim nikakvu razliku ( mozda jer gledam video sa youtube ) .

Sto se tice ovog Poco, da on je naslednik mi9tpro. Mi9t pro kad je izisao je bio oko 450evra , ovaj je 50evra skuplji. Kazu da SD 865 kosta vise od sd855 kad je izisao.

Koji telefon danas nije skuplji od proslogodisnjeg modela?

Ne branim ja xiaomi, ili poco cena ovog telefona je uredu.
realmi ma da je koliko bolji, a bolji je samo zbog 90hz ne bi smeo da kosta vise od 350evra ovaj x50pro model

pre bi ponovo kupio meizu, ili nubiu, vivo koji su provereniji od realmi telefona.

Razliku ne mozes, da vidis na klipu druze nikako. Ja sam jos prosle godine na ortakovom OP7P video i uzivo ptvi put doziveo tako nesto i dva sata koriscenja telefona za najelementarnije stvari, skrolanje, citanje stranica, mailovi, itd... mi je bilo dovoljno da svaki povratak na 60hz mi je ozbiljan step back.
Sa druge strane, nisam uzeo npr. taj telefon jer mi tako skup telefona ne treba, odnosno ne isplati mi se i ne zelim toliko novca da da za telefon, zato cekam realme 6...

Ta floskula kakonje sd 865 skuplji od sd 855 za proizvodnju je stavrno, pa smesna...a vidim svi zivi i proizvodjaci i review-eri je navode kao univerzalan izgovor. Znamo svi da nije to bas tako, nego su videli da mogu da zarade vise novca i zato digli i dizu cene u nebesa. Sa vim ja apsolutno nemam problem, njihovo pravo, ali od mene novac videti nece, niti cu gutati tu i slicne floskule, kao nesto sto je normalno.
X50 Pro za 350e odnosno da treba toliko da kosta, to stvarno ne zelim da komentarisem :d

edit: Poco F2 u startu na oglasima necemo videti ispod 5&0e, ako i tako bude...tako da 500e ce biti u nadolazecim mesecima.
 
Poslednja izmena:
Ta floskula kak nje sd 865 skuplji od sd 855 za proizvodnju je stavrno, pa smesna
"The SoC has no onboard modem—instead, it offloads the 4G and 5G connectivity to a separate chip called the X55 Modem. Qualcomm mandates that the 865 must be bundled with the X55 modem, making 5G a requirement for any Snapdragon 865 phone. The extra chip takes up more space in the phone, it costs more, and it needs a more complicated motherboard design. If OEMs want to deliver on the speed promises of 5G, they need mmWave, which requires several extra RF modules to be placed around the phone. mmWave functionality is optional, and for the relatively cheaper or smaller 5G phones, like the base model Galaxy S20, mmWave is left out.
The Snapdragon 865 will make phones worse in 2020, thanks to mandatory 5G
It's not just the extra Snapdragon 865 hardware that is leading to higher phone costs. The space and power requirements push OEMs toward making phones even bigger than last year, which encourages bigger screens and bigger batteries. In many cases, you can't make an apples-to-apples comparison of the price of 5G, because everything else has gotten bigger, too. So the cost of the 865 isn't just the cost of the chip package itself—it's also the bigger, more power-hungry phones."
 
Dobro i sta je tu navedeno, a da nisam rekao. Za mene je ovo izgovor i nista vise. Bar ja to tako vidim.
 
Nazad
Vrh Dno