Šta je novo?

Pocophone F2

Ja i dalje ne znam na sta mislis oko togsakrivanja ikona, odakle sklanjas te ikone, i zasto ne izbrises te apk ako ti ne trebaju umesto da ih krijes?

Sistemske apk ne mozes da deinstaliras osim ako ne rutujes mob. Od googla mi nista drugo ne treba osim google store ostalo sklanjam, sakrivam. Mi video, music, notes, mover, pretrazivac...itd ne koristim, za sve njih imam apk sa google store koje vec odavno koristim, kompas, daljinski, skener, fit...ne koristim ili imam zamenu. Sto bi duplirao u skrolu ikone. Otkljucane apk imaju posebne ikone da su kupljene. Sve to sakrijem i napravim malo reda u meniju.
 
Istekao edit...
Evo notebookcheck review:
https://www.notebookcheck.net/Xiaom...DR-AMOLED-Display-and-1000-nits.483416.0.html
Ne svidja mi se sto je PWM ekrana samo 177Hz. A nemam pojma kako funkcionise DC dimming. :d Moze li neko da na kratko upali DC dimming u opcijama i da napise vidi li kakvu razliku prilikom manjeg i veceg osvetnjenja ekrana?
Na korak sam da kupim ovaj telefon, ali ovo saznanje me je razocaralo, mogla bi da me boli glava od niske frekvencije.

Ja bi ti sve pogledao na mom ali nista ne kapiram sta pises, neobicno sam obican korisnik. Ako te ne mrzi da prevedes pogledacu sta treba.
 
Ja bi ti sve pogledao na mom ali nista ne kapiram sta pises, neobicno sam obican korisnik. Ako te ne mrzi da prevedes pogledacu sta treba.
Hvala. :)
Trebalo bi da u settings/podesavanjima telefona ukljucis "DC dimming". Mozes koristiti pretragu u podesavanjima,
ukucas "dc dimming", iskocice ti verovatno.
I onda pratis kakva je slika, da li su boje jednako precizne ili na primer suvise tople, da li uocavas neke anomalije u prikazu ekrana... Da probas to sa niskim osvetljenjem ekrana i sa vecim osvetljenjem i to je to. :) Posle opet iskljucis DC dimming i uzivas.
 
Anti-flicker mode se zove, u settings pa display

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Hvala. :)
Trebalo bi da u settings/podesavanjima telefona ukljucis "DC dimming". Mozes koristiti pretragu u podesavanjima,
ukucas "dc dimming", iskocice ti verovatno.
I onda pratis kakva je slika, da li su boje jednako precizne ili na primer suvise tople, da li uocavas neke anomalije u prikazu ekrana... Da probas to sa niskim osvetljenjem ekrana i sa vecim osvetljenjem i to je to. :) Posle opet iskljucis DC dimming i uzivas.

Prebacio sam na engleski i u pretrazivacu nema dc dimming. A evo vidim Darko kaze Anti flicker a kad to upisao ukljucio se ekran u tamnom modu, low light preview, regular i reduce. Sa regular ima neke dijagonalne fleke, sa reduce fleke nestaju. Staaa vi deco sve znateee :) . Ma to odes u neku poslovnicu iscackas Poca u 3 min. To sa ekranom i bojama sam nasao bezveze cackajuci about phone iz settingsa, klikne se tamo neka opcija 5X, udjes u test u 10 tacaka i redom otvaras sta te zanima. Gledao sam boje bas i jako su lepe, jarke, sasvim prirodne. Koliko je to sad realno sta ja vidim od onoga sto bi ti voleo da vidis?!
 
Hvala matori. :) :D
U pravu si, najbolje da odem do Mi Store da sam isprobam i vidim. I te dijagonalne fleke i ostalo...
 
Da ima OIS i stereo zvucnike, bez razmisljanja bih ga kupio. Da li se nedostatak OIS-a primeti (pogotovo u LL uslovima) i da li je zvucnik stvarno los kako kazu Bugari? Mi10 mi se ne svidja zbog single sim slota, a ne bih da se bakcem sa fiokama i romovima.

Zvuk je sasvim korektan i jak bilo bi dobro da ima jos jedan zvucnik ali moze da se zivi i sa ovim jednim a ako treba za diskoteku onda neki bluetooth zvucnik. ;)
Sto se tice kamere, nisam neki strucnjak ali neke sustinske razlike nisam video u poredjenju sa S20+ koji sam koristio mesec dana. S20+ sigurno ima bolju kameru ali koliko mi obicni korisnici mozemo to da primetimo i da li nam je bas potrebna satro profi kamera na skupljim telefonima.
 
Hvala. :)
Trebalo bi da u settings/podesavanjima telefona ukljucis "DC dimming". Mozes koristiti pretragu u podesavanjima,
ukucas "dc dimming", iskocice ti verovatno.
I onda pratis kakva je slika, da li su boje jednako precizne ili na primer suvise tople, da li uocavas neke anomalije u prikazu ekrana... Da probas to sa niskim osvetljenjem ekrana i sa vecim osvetljenjem i to je to. :) Posle opet iskljucis DC dimming i uzivas.

Jedina promena je na najnizem osvetljenju ekrana na beloj pozadini kada ukljucis taj mod belo od da kazem pravog belog postaje blago blago roze jedva primetno kao kada ukljucis night mode za citanje na najslabije. Na jacem i na najjacem osvetljenju nema nikakvih promena.
Ostalo nikakve promene nema, bar za moje oci.:)
 
Poslednja izmena:
Da bela postaje malo zamrljanija nista strasno.
Ne smeta mi flicker doduse.

Telefon grmilica. Preporuka svakome.
 
ljudi jel moze da se zameni nekako ovaj google discover sa mi vault aplikacijom ja nisam nasao podesavanje
 
Pozivi mi opasno smetaju...svako malo me ljudi ne cuju,kad prekinem vezu nekad odmah prekine,nekad jos drzi...uzas.
Ne znam jel da im reklamiram ili je softverski pa mozda isprave...ima jos neko probleme?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Flešuj xeu pa probaj. Taman da se rešiš te bede od Google phone i messages aplikacija.
 
Ima ga za 415 na oglasima, da li da se uzima? [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dodaj još 100e i kupi Mi 10, u svemu je bolji od F2. Kakav F2, da je do 350e nov pa i da se pazari, za 400+ e nikako.
 
Ma nosi ga u servis, meni normalno radi telefon, nikakvi problemi u razovori, cujem cuju me. Senzor za paljenje telefona radi normalno. Jedino u podesavanju imas auto paljenje spikerfona kad odmaknes telefon od glave, mozda ti on ukljucen pa te zeza. Dakle nemam nikakve probleme kakve ti imas.
Gde to podesavanje?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Inace @zotja vise njih prijavljuje ove probleme,tako da je vrlo moguce da je problem u softveru i da treba samo cekati ispravku,nikakav servis

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Pozivi mi opasno smetaju...svako malo me ljudi ne cuju,kad prekinem vezu nekad odmah prekine,nekad jos drzi...uzas.
Ne znam jel da im reklamiram ili je softverski pa mozda isprave...ima jos neko probleme?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Moj radi perfektno sto se tice poziva.
 
90hz, stereo, bezicno punjenje... Tri stvari dovoljne da opravda 100 e razlike. Pre nego sto mi vise vas odgovori kako vamo to nije bitno, dovoljno je da neko vreme koristis da bi shvatio kako su korisne stvari i posle nema sanse da se odviknes.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Po tebi,(ali nabroj tacno po redu) u cemu je to bolji Mi10?
90hz kvalitetniji Amoled zakrivljeni ekran, stereo zvuk, bolja glavna kamera sa OIS, bežično punjenje, brža ram memorija, reverzibilno punjenje, neznatno lakši.
Prednost Poco je samo ta što nema rupu u ekranu.
Itekako vredi doplatiti za Mi 10.
 
90hz kvalitetniji Amoled zakrivljeni ekran, stereo zvuk, bolja glavna kamera sa OIS, bežično punjenje, brža ram memorija, reverzibilno punjenje, neznatno lakši.
Prednost Poco je samo ta što nema rupu u ekranu.
Itekako vredi doplatiti za Mi 10.

Slazem se u potpunosti za 100e ali u zvanicnoj nabavci ta razlika nije tolika. Da ne bude zabune i ja sam kupio poco na crno preko kp ali razgovor o ceni iskljucivo ima smisla kada se telefono kupuju legalno da ne duzim zbog cega, mnogo puta raspravljano. E sad da se osvrnemo na te prednosti koje to jesu ali koliko su bitne za prosecnog korisnika.
90hz osvezenje ekrana totalno nebitno i preuvelicano(koristio sam S20+ mesec dana i znam sta pricam) mozda je dobro da ga ima a i ne mora, ekran sigurno sto se tice prikaza nije bolji ni po prikazu ni po osvetljenju jer su isti super amoled(po meni ekran na poco f2 pro je mnooogo bolji od ekrana na S20+ i bas me briga sta ce ko da kaze), stereo zvuk ista stvar kao sa osvezavanjem ekrana dobro da ga ima a i koj ce mi, kamera je bolja ali opet 90% korisnika to ne moze ni primetiti niti ih briga jer ta razlika nije velika, bezicno punjenje kao i osvezavanje ekrana i stereo zvuk, ne verujem da prosecan korisnik zeli da da jos pedesetak evra za bezicni punjac, verujem da bezicno punjenje koristi pa ne vise od 20% korisnika uopste, ram memorija je ista bar na verziji 8/256 a rom memorija je bolja na poco ufs 3.1 na mi 10 ufs 3.0, to reverzibilno punjenje pa tek nicemu ne sluzi realno.
Prednosti poco f2 pro su i ravan ekran(proklet dan kada su ga zakrivili, uopste), veci kapacitet baterije, bolja interna memorija, cena.
Mi10 je duplo skuplji telefon ali nije duplo bolji.
Iskreno ovo sto si nabrojao i jesu neke prednosti ali totalno nebitne za normalan rad i funkcionalnost telefona za 90% korisnika, vise su sto bi rekli ovi moderni hajp ili ti reklama za privlacenje kupaca.
 
Poslednja izmena:
Mi 10 je klasa iznad F2 Pro, na oglasima je razlika 100e, nema dileme koji uzeti.
 
Poslednja izmena:
Bukvalno F2 ne vredi platiti više od 350e i to jaču verziju. U svemu inferioran u odnosu na Mi 10.
Ovo što je rečeno nema blage veze, zamisli imaš ponudu da kupiš za 40k evra nov BMW sa 150ks u srednjem paketu opreme, a za 45k BMW sa 300ks u full paketu. Šta ćeš da kupiš? Logično ovaj jači u boljoj opremi uz malu doplatu.
I normalno da ne gledam legalnu cenu jer derikožama ne plaćam dupli iznos zbog godinu dana garancije koja je ostvariva često teže u odnosu na ove sa oglasa.
 
Verovao ili ne, dobrom delu kupaca 150KS i srednji paket opreme su sasvim dovoljni i ne vide nijedan razlog (osim patkometrije) da daju 5K više.
Ne želi svako da se potpisuje na semaforu, sve što želi je da se udobno i bezbedno preveze tih 10-15 Kkm godišnje, u pristojnom automobilu i po prihvatljivoj ceni.
Pozdrav
 
Samo što je Mi 10 premium telefon, dok je F2 Pro budžet flagship.
Itekako vredi 100e doplate za Mi 10 i svaki, kako ti navodiš prosečni korisnik, bi se pre odlučio za Mi 10 nego za F2 Pro što zbog dizajna što zbog 108mpx kamere kakva god da je ima 108mpx to je wow.
Jedina prednost F2 Pro je ravan ekran bez ikakvih rupa i prečaga. Kad staviš jedan pored drugog neće sigurno Poco da ti izazove wow efekat, a niti će bilo kom laiku.
 
Ja bas mislim da hoce, plavi i beli poco su bas wow a mi 10 ni u jednoj boji nije wow.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
To s bojama je stvar ukusa, pre svega. A definitivno jeste više dobijenog za ne previše uloženog u korist Mi10. Po meni 100e itekako vredi dodavanja za Mi10. Daleko da je F2 loš uređaj ali je Mi10 prosto bolji, a nije previše skuplji.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno