Šta je novo?

Pocophone F2

Ja se sa tim držačem nisam usrećio. Baš sam loše zalepio. Odmah sam skinuo foliju i zalepio novu.
Moj ti je savet da odlepiš sve zaštite sa zadnje strane folije, bar 2/3 dužine folije i da je tako zalepiš, počevši od gornjeg dela kod slušalice. I pomoću one kartice samo pokretom ruke ka donjem delu telefona da zalepiš.
Ako budeš lepio deo po deo kao što je predviđeno postoji veća verovatnoća da se nešto iskrivi ili zezne, plus ćeš imati liniju na sredini koja nikad neće nestati. Ja sam jedno 6-7 puta lepio hydrogel i tek sam poslednja 2 puta zalepio kako treba, bez linije, otisaka prstiju ili naboranih delova.
 
https://youtu.be/7VTD_skSWqM

https://youtu.be/BTfhE7GsNZk

Evo to bi odprilike ovako izgledalo montiranje. Sada sve zavisi sta ti kupis pa od toga zavisi i kako se lepi hydrogel na ekran. Jedan savet ako mislis da neces uspeti iz prve uzmi za svaki slucaj dva komada zlu netrebalo, cisto da ne moras dva puta da ides. Ako uspes iz prve svakako ti ovo ostaje onda za rezervu.

Sve mi je jasno samo ja bi da zastitim ledja i lajsnu moba, ono sto inace stiti maska. Mob spustam na ledja pa na njima ocekujem ogrebotine. Godinama ne stavljam nista na prednje staklo.
 
Sve mi je jasno samo ja bi da zastitim ledja i lajsnu moba, ono sto inace stiti maska. Mob spustam na ledja pa na njima ocekujem ogrebotine. Godinama ne stavljam nista na prednje staklo.

Trebalo bi da postoji hydrogel i za ledja ali za lajsnu to vec ne zna da li postoji. Tebi je onda najbolje da vidis ovo https://www.moutfitters.rs/ pa da pogledas koje ti je nablize prodajno mesto ili da pozoves telefonom pa da pitas jel moze to sto si ti zamislio.
 
Pozdrav, da vidim da li sam na pravom mestu, uzeo sam poco f2pro pa da se prijavim.
Ako jesam na pravom mestu,imam par pitanja:
Kakva je zastita sto je vec zalepljena na ekran, obicna folija neka?
Moze predlog za zastitno staklo za ekran i zadnju kameru, mozda i neku silikonsku zastitu.
I moze neki predlog za neku funkcionalnu dark temu.
 
Obična folija.
Na zadnju kameru ne stavljaj ništa, ja sam imao foliju i kamera je pravila ogroman lens fler. Kad sam je skinuo slike su nebo i zemlja, pogotovo noću.
 
Ja i dalje koristim onu silikonsku masku koja je stigla uz telefon.Slab je izbor kod nas a sada trenutno deru sa postarinama sa alija.Tako da je neisplativo naruciti sa alija.Ne znam kakva je situacija za narucivanje sa ebay-a vezano za postarinu?
Na ekranu mi je ona fabricka folija.Ne znam ni sta valja od tog kaljenog stakla za poco f2 pro?Pa ako moze neka preporuka za kaljeno i za neki dobar case ali koji nije debeo?
Fon je i ovako dosta veliki pa bih hteo preporuku za neki tanji case,moze silikonski a i ne mora.
 
Iskreno i ne bi sad stavljao kaljeno ova sto su na oglasima kod nas krs teski. Fabricka mi je dovoljna za sad samo case da mi stigne bolji..Ne znam za one hidrogel kakve su ima li ih uopste?
 
Može li neko od vlasnika f2 pro da napiše utiske nakon mesec dana korišćenja i šta je primetio kao mane telefona?
 
Kod mene mana ono sa pozivima,slab odziv otiska prsta na jakom suncu i baterija od kad je na MIUI 12...mislim da je to sve od kad je dobio 12-ku
I posto je moj za Eu trziste najsporije dobija ispravke,mnogo bolja podrska mi je bila na Poco f1
Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Ako imaš Evropski rom flešuj Global Stable rom. To bi trebalo da reši sve probleme i da dobijaš redovna mesečna ažuriranja.
 
Pojma nemam to,nikad nisam radio. A i zanima me ako flesnem global,sta sa garancijom ako zatreba?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Pa to je zvanični rom, nema garancija nikakve veze sa tim. Global Stable je zvanični rom, taj evropski je glupost.
 
Treba pitati kidenceta da ako otkljucas bootloader i imas global eea miui a hoces da stavis global mix da li moze da se zakljuca bootloader

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Sltigao mi hydrogel.
Definitivno sam zadovoljan, ako izuzmemo neistinu da na istome ne ostaju tragovi prstiju. Manje ostaju, ali ostaju.
Otisak jednako problematično radi i sa folijom i bez (valda će ažuriranje rešiti problem).
Ostala mi 2 mehurića vazduha, kao da je ostalo nešto na ekranu prilikom montaže, ali sam naterao sebe da sačekam 24h, i isti su nestali.
Osećaj pod rukom je malo čudan, ali nije loš (ne usporava, brljavi...). Vizuelno kad su se povukli mehurići, kao da nemam ničeg na ekranu.
Preporuka.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Mislim da je i tvoj Eu kao i moj

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Sltigao mi hydrogel.
Definitivno sam zadovoljan, ako izuzmemo neistinu da na istome ne ostaju tragovi prstiju. Manje ostaju, ali ostaju.
Otisak jednako problematično radi i sa folijom i bez (valda će ažuriranje rešiti problem).
Ostala mi 2 mehurića vazduha, kao da je ostalo nešto na ekranu prilikom montaže, ali sam naterao sebe da sačekam 24h, i isti su nestali.
Osećaj pod rukom je malo čudan, ali nije loš (ne usporava, brljavi...). Vizuelno kad su se povukli mehurići, kao da nemam ničeg na ekranu.
Preporuka.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Obrisi stari otisak prsta i skeniraj ponovo novi pa onda ponovi postupak sa novim otiskom istog prsta ali iz malo drugog ugla, tako da kako god da uzmes da odkljucas telefon ce ti prepozna otisak.
 
Poslednja izmena:
@Beosoft
Naravno da sam obrisao i ubacio nove otiske. Čak sam po savetu sa neta više otisaka istog prsta napravio.
I pored toga sam i pre montaže folije i posle nezadovoljan kako isti reaguje u odnosu na POCO F1, koji je imao sa zadnje strane senzor.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Pa normalno, ne moze in screen ni da pridje fizickom. Napredak u odnosu na 9t pro je ogroman sa druge strane.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Sta da ti kazem, prilagodi se ili menjaj uredjaj za nesto sto je bolje. Ako imas mogucnosti za zamenu onda vidi nesto sto sigruno i provereno radi ako nemas onda ili da koristis telefon bez zastite ili nekako da se prilagodis na hydrogel.

Ja bih iskreno pokusao da se prilagodim jer ne daju se pare svaki dan na telefon.
 
@Beosoft

Stvarno ne znam kako jasnije da napišem:
Nije problem hydrigel, problem je senzor ispod ekrana u odnosu na fizički senzor sa zadnje strane.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Ja sam odustao privremeno od folije 360° koristim njegov masku iz kutije i na ekranu je fabricka folija. Generalno nista bolje vam ne treba ako niste previse zahtevni. Neki put zeza otisak prsta i uopste nece da ga ocita, nista ubacim novi i sve sljaka normalno kao pre. Kamera mi nije bas, poceo sam da je koristim posle duze vremena nekoriscenja i kad sam radio slike u prirodi skroz sam se razocarao. Sad i ja razmisljam kao Samuraj da se polako vracam na Samsung Galaxy S20 FE. Videcemo, otom potom.

Jedno pitanjce, punim bateriju od 15% do 100% i nekad je napuni za 65 min, nekad za 61 min a nekad za 59. Kad je napuni za 65 min baterija mi gura bez problema 36 sati i ne mora nosim punjac da dopunjujem mob, kada napuni za 59 min jedva izdrzi 30h i mora nosim punjac koji je kao cigla za dzepove. Sta mislite jel treba da radim kalibraciju baterije? Ja malo malo mob kacim na racunar da prebacujem obimnije fajlove, tako zakacen za racunar mob provede i po 20 min. Na netu pise ako se cesto racunar preko usb-a koristi za dopunjavanje mob pocinje da iscitava pogresne vrednosti baterije pa se radi kalibracija. Sta vi kazete?
 
@Beosoft

Stvarno ne znam kako jasnije da napišem:
Nije problem hydrigel, problem je senzor ispod ekrana u odnosu na fizički senzor sa zadnje strane.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Nevezano za hydrogel, kazem ti prilagodis se ili menjas. I ne znam koja je to zurba i koja je to potreba da se telefon odkljuca za mili sekundu da bi usao u instagram ili da vidis poruku?

Mozes misliti ako se telefon ne odkljuca iz prvog prtiska, pokusas ponovo i to je to. Na kraju ako te vec toliko nervira senzor otiska prsta ti ga iskljuci pa koristi pattern, pin, password ili face unlock. Bar imas opcija da biras na koji nacin ces odkljucavas telefon. Ili jednostavno nemoj da koristis nikakvu zastitu. Ne znam sta bih ti reko.
 
Poslednja izmena:
Znači najviše kritika na senzor otiska, to mi je nebitno. Jesu li imali ostali one probleme što dzosua spominje? Pozivi i valjda slabija baterija?
 
Ja bi najsrecniji bio kad bi neko detaljno ceo taj postupak objasnio ;)

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
I napisite nam koji to rom da ubacimo da bi dobijali cesca azuriranja jer ja sam na ovom mom 12.0.2.0. QJKEUXM poslednje azuriranje dobio u julu.

Optical ja jok i ako imam isti rom kao Dzosua.
 
Nevezano za hydrogel, kazem ti prilagodis se ili menjas. I ne znam koja je to zurba i koja je to potreba da se telefon odkljuca za mili sekundu da bi usao u instagram ili da vidis poruku?

Mozes misliti ako se telefon ne odkljuca iz prvog prtiska, pokusas ponovo i to je to. Na kraju ako te vec toliko nervira senzor otiska prsta ti ga iskljuci pa koristi pattern, pin, password ili face unlock. Bar imas opcija da biras na koji naci ces odkljucavas telefon. Ili jednostavno nemoj da koristis nikakvu zastitu. Ne znam sta bih ti reko.
Moje je mišljenje validno poput svačijeg. Ako je nešto lošije nego na prethodnom modelu, imam prava to komentar. Skuplji je od F1, novija tehnologija, za očekivati je da bolje radi.
Drugo, ako neka funkcija diže cenu uređaja, želim da radi.
Treće, sa 48 godina, mogu sam doneti odluku da li ću preći na drugi model, ili se prilagođavati F2.
Hvala ti u svakom slučaju na pokušaju da mi pomogneš.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Niko nije reko da tvoje misljenje se ne uvazava, cak sta vise imas pravo da budes nezadovoljan jer si skupo platio nesto sto ne radi kako treba. Ali bas iz tog razloga ti je ponudjeno jos 4 opcije pa izaberes onu koja ti je najbolja.

Znas kako se kaze, sve sto je novo ne znaci da je striktno bolje od starog. bilo je xx primera gde nesto na jednom telefonu radi savrseno i dodje naslednik i ima to isto ali nije to to, a sto pa zato sto su gospoda cackala i pokusala da unaprede nesto sto je vec bilo odlicno i oni mesto da unaprede to nesto oni ga jos unazade.

Evo samo primere na miui 12 ono za proveru potrosnje baterije, ja sam prvi koji je na to poceo da se zali, da izbace ceo onaj provereno dobar sistem za prikazivanje potrosnje baterije od zadnjeg punjenja na miui 11 oni na miui 12 ubace opciju da samo prikazuje potrosnju za poslednjih 24 sata. Eto samo primer kako nesto odlicno se da unistiti u sekundi zato sto je neko mislio da je ovo bolje samo zato sto je njemu tako to zvucalo u glavi.
 
Nazad
Vrh Dno