Šta je novo?

Pocophone F2

Ja muku mucim sa pozivima,svako malo me ne cuju,kad ocu da prekinem i opet okrenem on ne prekine razgovor (kao danas) i ako sam nasilno zatvorio app za pozive i dalje cujem sagovornika,ne znam jel to softverski ili?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

To je bome vec ozbiljan problem. Meni se desava kad u udjem u foldere da otvorim neku datoteku, recimo sliku, dokument, video da nece odreaguje strelica back, dodirujem 2, 3X i nista, onda sta cu samo dodirnem srednju ikonu pocetni meni i izadjem iz apk sa folderima. Ne tako cesto ali desi se.
 
Svaki Xaomi tel, koji je taze na trzistu ima bagove, i to u prvoj godini peglaju zakrpama. Neki manje, neki vise.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Svaki Xaomi tel, koji je taze na trzistu ima bagove, i to u prvoj godini peglaju zakrpama. Neki manje, neki vise.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
I ja sam ovo skontao,ovo mi je drugi Poco i kod prvog je bilo manjih bagova prvih par meseci,nadam se da je i kod ovog to u pitanju,poslao sam im sve izvestsje za greske koje sam uocio

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
I ja sam ovo skontao,ovo mi je drugi Poco i kod prvog je bilo manjih bagova prvih par meseci,nadam se da je i kod ovog to u pitanju,poslao sam im sve izvestsje za greske koje sam uocio

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Bice potreseni i bojim se da ce Xiaomi u Srbiji povuce Poco F2 Pro iz prodaje ;-) . Ma b. njih uvo za nase izvestaje. Nego jel video neko za ovaj mob ultra tanku masku od krute plastike 0.3mm do 2 soma dindzi?
 
Bice potreseni i bojim se da ce Xiaomi u Srbiji povuce Poco F2 Pro iz prodaje ;-) . Ma b. njih uvo za nase izvestaje. Nego jel video neko za ovaj mob ultra tanku masku od krute plastike 0.3mm do 2 soma dindzi?
Nisi u pravu,itekako citaju izvestaje,mnogo im lakse da testiraju po nasim sugestijama i onda da ispravljaju.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Nisi u pravu,itekako citaju izvestaje,mnogo im lakse da testiraju po nasim sugestijama i onda da ispravljaju.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Gledaj na moj komentar kao na neku salu, ja sam svoj problem resio i sad se tako malo zabavljam. Nema u mojim recima nekog brutalnog sarkazma kao sto vidim da na forumu ima. Opusteno
 
Jel neko probao 80+hz mod ovaj?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Pise u podesavanjima "sakriti ikone", sta sve nisam cackao i ne vidim gde da oznacim ikone koje bi sklonio, imam neke otkljucane, neke koje ne koristim. U podesavanjima ekrana ima on/off ikone ali nista se ne desava. Ovaj Poco launcher je kao pokvaren prekidac na zidu, stiskas ga stiskas a on nikako da upali svetlo :) .
 
Pise u podesavanjima "sakriti ikone", sta sve nisam cackao i ne vidim gde da oznacim ikone koje bi sklonio, imam neke otkljucane, neke koje ne koristim. U podesavanjima ekrana ima on/off ikone ali nista se ne desava. Ovaj Poco launcher je kao pokvaren prekidac na zidu, stiskas ga stiskas a on nikako da upali svetlo :) .

Mozes da zakljucas aplikacije a na Nova launcheru i da sakrijes ikone aplikacije u fioci sa aplikacijama koje ne koristis. Za Poco launcher ne znam dal moze.
Evo sad probam ali ima opciju samo hide app icons aktiviras i nista se ne desava. Zato i koristim Nova launcher sto mogu da podesim sta hocu i kako hocu. ;)
 
Mozes da zakljucas aplikacije a na Nova launcheru i da sakrijes ikone aplikacije u fioci sa aplikacijama koje ne koristis. Za Poco launcher ne znam dal moze.
Evo sad probam ali ima opciju samo hide app icons aktiviras i nista se ne desava. Zato i koristim Nova launcher sto mogu da podesim sta hocu i kako hocu. ;)

Moze na Poco Launcheru, prosli put sam sakrio ikone kada sam radio osnovna podesavanja posle fabrickog restarta. Juce sam ga odradio ali sam tu opciju ispustio. Zbrkani su ovi Kineski launcheri, sigurno postoji negde neko podesavanje ali to je zona sumraka naci ga.
 
Svuda na netu ide prica da se ikone apk sakrivaju iz podesavanja/aplikacije/zakljucavanje aplikacija/sakrivanje aplikacija. Za zakljucavanje je ok, zakljucao sam odmah Viber, messages, menadzer fajlova...itd, ali nigde nema hide icon, nigde. Opet znam da sam posle fabrickog restarta imao ponudjenu opciju hide apps i da sam iz menija sklonio 4, 5 sistemskih koje ja menjam sa nekim koje su sa google play. Mozda na ranijim miui ide ovakvo podesavanje ali na 12 jok. Jel se bavio ovim neko?
 
Matorac, moguce da si mogao da izbrises ili sakrijes jer si na predhodnom imao ubacen Xeu rom, sad na Miui 12 neke predistalirane apk se ne mogu ukloniti kao sto je to moglo na Miui 11 i standardnom Globalu.
 
Stigao 12.0.2,bezb.zakrpa i par ispravki

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Matorac, moguce da si mogao da izbrises ili sakrijes jer si na predhodnom imao ubacen Xeu rom, sad na Miui 12 neke predistalirane apk se ne mogu ukloniti kao sto je to moglo na Miui 11 i standardnom Globalu.

Ma ne Pavell sakrio sam ikone pre 7, 8 dana posle prvog fabrickog restarta. Isto je bio na miui 12.
 
Razmišljam sa 9T da predjem na f2 pro?
Zadovoljan sam trenutnim telefonom ali mi f2 opasno zapao za oko.
Imao bi memoriju više, bolji procesor, bolji senzor kamere....
Vredi li dodati ~ 200e za upgrade ili da sačekam još.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ici ce to jos dole sa cenom, pored Mi9t ne bi trebalo da ti se zuri toliko.. I ja takodje merkam F2, sve to sto si naveo kao prednost plus veci ekran, ali neka ga jos, nek se "kiseli" ne zuri mi se a imam isti fon kao ti.. Da ga uzmem i sledece godine bice dobar dil a cena ce mu biti kud i kamo niza..
 
Iskreno posle update na 12 telefon leti.
Nemam nikakve zamerke i nikakvih problema.
Jedino sto mi ovaj f2 mnogo lepše izgleda.
Još danas sam ga prvi put video iz ruke.

Perverzija!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zavidimo @matorac na ljubicastom F2 telefonu.. [emoji23][emoji1]
 
Plavi je najlepsi telefon koji sam ikad video. Beli je blizu a sivi je isto dobar, nekako muski :D

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Razmišljam sa 9T da predjem na f2 pro?
Zadovoljan sam trenutnim telefonom ali mi f2 opasno zapao za oko.
Imao bi memoriju više, bolji procesor, bolji senzor kamere....
Vredi li dodati ~ 200e za upgrade ili da sačekam još.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Dok čekaš pada cena i tvom 9T. Ne verujem da ce on pasti na manje od 400eu za 128 i 500 za 256Gb. Ja sam rekao da ne kupujem vise na KP, to jednom i nikad više, samo u prodavnicama nastavljam da kupujem. Zasto sam ovo pomenuo za KP, cimnuo sam ove iz SU i pitao ih, oni prvi imaju info dali će se cena topiti, rekli su ma jok ni u najavi. Mozda 450 za 256Gb. Prica je u tome sto Mi 9T Pro ne gubi na popularnosti i dok je on 350, 400eu Poco ne moze da padne.

Pavell nekad mi lep ljubicasti a nekad grozan. Sivog po prodavnici nigde nije bilo, belog i plavog tu i tamo a skoro svuda samo ljubicasti. Sto je tako ne razumem, ne kosta 1000eu pa im je rizik da im se nece prodati sivi ili beli. Da sam mogao biram ja bi jednu od ove dve boje. Posle citam i kaze ljubicasti najprodavaniji ali mislim da je to fora. Sivi je najšmekerskiji sa sivim lajsnama. Zovite me umesto matorac matorka dok ne zamenim za sivi :) .
 
Razmišljam sa 9T da predjem na f2 pro?
Zadovoljan sam trenutnim telefonom ali mi f2 opasno zapao za oko.
Imao bi memoriju više, bolji procesor, bolji senzor kamere....
Vredi li dodati ~ 200e za upgrade ili da sačekam još.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Sačekaj par meseci pa kupi Mi 10 za 450e. U svemu je bolji od F2 Pro. Nije ti neki upgrade sa 9T na F2 Pro.
 
Sačekaj par meseci pa kupi Mi 10 za 450e. U svemu je bolji od F2 Pro. Nije ti neki upgrade sa 9T na F2 Pro.

E to je pravi odgovor i nesto sto je najrealnije jer je februarski model a u odnosu na Poco F2 Pro je perverzija. Kad je bio 700eu ja sam se kolebao, ne volim telefone sa zakrivljenim ekranom pa to ti je.
 
Izgleda da samo ja sam sebi mogu da pomognem. Sakrivanje ikona aplikacija jednostavnije i od Samsunga, skrolujem meni, 2X povucem prstom udesno preko ekrana i upali mi se opcija za sakrivanje ikona.
 
Kako bude prolazilo vreme uvideces da je ovo "Baba Roga" telefon,iznenadices se kako je dobar i sta sve moze..A u istinu i jeste...Samsung je nista drugo sem navikana "Sklopocija" koja jede bateriju svojim Exyjem..Zadji malo u Mi 10 temu,nekoliko zakletih Samsung boyeva presli na Mi 10 ili planiraju da predju,stalno se raspituju ima li ovo ili ono,a do juce pljuvali Xiaomi kao kinezara,Zaomi,itd..
 
Poslednja izmena:
Kako bude prolazilo vreme uvideces da je ovo "Baba Roga" telefon,iznenadices se kako je dobar i sta sve moze..A u istinu i jeste...Samsung je nista drugo sem navikana "Sklopocija" koja jede bateriju svojim Exyjem..Zadji malo u Mi 10 temu,nekoliko zakletih Samsung boyeva presli na Mi 10 ili planiraju da predju,stalno se raspituju ima li ovo ili ono,a do juce pljuvali Xiaomi kao kinezara,Zaomi,itd..

Pazi ja ne kazem da Xiaomi nije babaroga, omlatio je on Samsunga ko sljivu sa modelima Mi 9, Mi 9T Pro, Mi 10 Pro, Poco F2 Pro, Redme K30 Pro Zoom...ali taj MIUI je propast za nas obicne korisnike. Dobro kazu na netu da Xiaomi obozavaju programeri jer je nevidjen potencijal za nadogradnju. Moj prijatelj je glavni programer u jednoj jacoj banci i zacudili biste se sta nosi a za topli obrok moz kupi S20 ultra, covek seta Xiaomi Note 10 Pro i kaze Xiaomi i nijedan drugi. Nije Xiaomi za tupsone kao sto sam ja i meni slicnima. Jedino mi nije jasno sto su zakomplikovali ovo sakrivanje ikona sa zakljucavanjem otiskom, pa sakrivam ih od sebe da mi ne prave zbrku u meniju a ne od CIA ili Mi16.
 
Ja i dalje ne znam na sta mislis oko togsakrivanja ikona, odakle sklanjas te ikone, i zasto ne izbrises te apk ako ti ne trebaju umesto da ih krijes?
 
Da ima OIS i stereo zvucnike, bez razmisljanja bih ga kupio. Da li se nedostatak OIS-a primeti (pogotovo u LL uslovima) i da li je zvucnik stvarno los kako kazu Bugari? Mi10 mi se ne svidja zbog single sim slota, a ne bih da se bakcem sa fiokama i romovima.
 
Istekao edit...
Evo notebookcheck review:
https://www.notebookcheck.net/Xiaom...DR-AMOLED-Display-and-1000-nits.483416.0.html
Ne svidja mi se sto je PWM ekrana samo 177Hz. A nemam pojma kako funkcionise DC dimming. :d Moze li neko da na kratko upali DC dimming u opcijama i da napise vidi li kakvu razliku prilikom manjeg i veceg osvetnjenja ekrana?
Na korak sam da kupim ovaj telefon, ali ovo saznanje me je razocaralo, mogla bi da me boli glava od niske frekvencije.
 
Nazad
Vrh Dno