Šta je novo?

Pocophone F2

Stigao jos pre par dana ;)

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Meni stigao 12.0.4.0 juce

Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
Stigao mi je sa global, yup.

Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
da li može da se nađe global rom na kupujem/prodajem?
na oglasima pišu global = evropska verzija.
malo sam zbunjen.
po čemu mogu da prepoznam da li je global rom u pitanju?
 
Verovatno misli na EUXM i MIXM verziju global roma.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Verovatno misli na EUXM i MIXM verziju global roma.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Moguce,uglavnom priča je da EU kasne ispravke i update a taj global češće dobija.
Koji je od ovih taj sto prvi dobija update i kako da ga prepoznam?
shvatam da mogu da instaliram sam ali ako već kupujem a imam izbor izabrao bi bolji.
 
Prvi dobija update ovaj MIXM. Ali ne verujem da moze da se proveri bez otvaranja kutije i gledanja u podešavanjima koji je rom.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
imam ja par pitanja za ovaj fon. Da li color led na kameri moze da se koristi za aplikacijske notifikacije? tipa whatsapp zeleno, viber ljubicasto itd. I da li taj AOD sad radi za sve app ili i dalje selektivno prikazuje?
 
Moze ali sam bira boju, nisam nasao kako da se rucno podesi. Aod radi za sve.

Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
hahaha istina. nikako da nađem adekvatnu zamenu:)
 
Ignorisi led ovde slobodno. Vidi se samo kad je fon na stolu i naopacke :D Aod je notification led realno.


Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
Je l moguce da nigde ne moze da se nadje verzija sa 8 GB + 256 GB??!!

Nema ga aposlutno nigde. Ni u prodavnicama, ni na kp, ni u mi store-u
 
To je kao mi 10 pro, note pro, bude ih malo u početku, posle 6 meseci ih bukvalno nema kod nas
 
Je l moguce da nigde ne moze da se nadje verzija sa 8 GB + 256 GB??!!

Nema ga aposlutno nigde. Ni u prodavnicama, ni na kp, ni u mi store-u

Ma slobodno juri verziju 6/128gb,isto to radi.U realnom radu ne mozes primetiti razliku da li 6gb ili 8gb radne memorije.Ja kad sam kupovao isto sam kao ti trazio verziju 8/256gb ali posto je nije bilo uzeo sam ovu slabiju.
Fon radi ekstra brzo tako da tu nema greske.
Bilo je neke price ranije da je memorija na slabijoj verziji ddr4 a na jacoj ddr5 ali ni to nije tacno.Memorija je potpuno ista i na slabijoj verziji fona i na jacoj verziji fona.
Jedino ako mislis da ti je 128gb malo prostora onda mogu da razumem da ti treba jaca verzija.
 
Je l moguce da nigde ne moze da se nadje verzija sa 8 GB + 256 GB??!!

Nema ga aposlutno nigde. Ni u prodavnicama, ni na kp, ni u mi store-u

Moguće, verovatno im se ne isplati da ga uvoze zbog velike razlike u ceni, 128Gb i 256Gb. Skoro sam kupio usb adapter za citac kartice da nebi svako tolko kacio mob po 20 min na racunar i prebacivao velike fajlove, pocela je baterija krace da mi traje i mogu ti reci da ti stvarno ne treba veci model od 128Gb. Ako ga kupujes na KP za 360eu pa stvarno se isplati dati 150eu manje a zavrsavas posao i sa citacem kartice. Ovo ti pisem kao vlasnik jace verzije 8/256Gb.
 
Ma slobodno juri verziju 6/128gb,isto to radi.U realnom radu ne mozes primetiti razliku da li 6gb ili 8gb radne memorije.Ja kad sam kupovao isto sam kao ti trazio verziju 8/256gb ali posto je nije bilo uzeo sam ovu slabiju.
Fon radi ekstra brzo tako da tu nema greske.
Bilo je neke price ranije da je memorija na slabijoj verziji ddr4 a na jacoj ddr5 ali ni to nije tacno.Memorija je potpuno ista i na slabijoj verziji fona i na jacoj verziji fona.
Jedino ako mislis da ti je 128gb malo prostora onda mogu da razumem da ti treba jaca verzija.
To bi bilo tako da 6/128 nema gddr4 i ufs 2.1 umesto gddr5 i 3.1 kod 8/256. Sto je itekako primetno

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
To bi bilo tako da 6/128 nema gddr4 i ufs 2.1 umesto gddr5 i 3.1 kod 8/256. Sto je itekako primetno

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Ovo je tako bitno da ljudi koji su kupili slabiju varijantu eto svi se porazboljevase se od muke sto nisu uzeli jacu verziju.

Totalno nebitan podatak u zivotu, do juce niko nije ni znao koju memroju ima u telefonu, na koliko mhz mu radi, koji procesor ima, koji graficki cip, koja kamere i koji model, a danas sve neki strucnjaci se prosipaju po forumu kao ovo je ili ono je bitno a jednu sesnestinu telefona ne iskoriste za vreme koje provede kod te osobe.

Garantujem da ti stave dva ista telefona samo razlika u toj memoriji i da prebacuju istu velicinu fajla da ne bi znao koji je koji.
 
Kako ne vidis da ljudi redom svaki dna prebacuju terabajte i terabajte podataka, ucitavaju gigabajte i gigabajte crteza, pa osete razliku izmedju ufs 2.1 i 3.1 :d

Ponavljam, forum je postao smesan i skup geekova.
 
Nije tačni da 6/128 verzija ima ufs 2.1,ovo je sa mi-srbija.rs


Napomene:
* 8GB + 256GB varijanta opremljena LPDDR5 + UFS3.1, dok je varijanta 6GB + 128GB opremljena LPDDR 4X + UFS3.1.
 
To bi bilo tako da 6/128 nema gddr4 i ufs 2.1 umesto gddr5 i 3.1 kod 8/256. Sto je itekako primetno

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Gresis za memoriju da je na modelu 6/128 gddr4.Kad sam ga kupio u junu ista dilema je bila i okacio sam ovde u temi sliku gde pokazuje da je memorija gddr5 i potpuno ista kao i na modelu od 8/256gb,odnosno da radi na 2750mhz.
Evo pogledaj na ovom linku

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?460514-Pocophone-F2/page40

Pogledaj moju poruku pod rednim brojem 589 cisto da vidis da ne pricam napamet.
Za ufs da li je 2.1 ili 3.1 stvarno ne znam.
 
U startu je samo 8/256 bio u ponudi u Mi store, baš je bzvz da ga više nemaju.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Mislio sam da razlika u ceni nije veca od 50-60€. Ako je 150€, onda se to ne isplati
 
Meni su krajem septembra rekli u Mi store-u da početkom oktobra stižu sve boje 8/256, a evo još ga nema
 
Nazad
Vrh Dno