Šta je novo?

Pocophone F2

Ne apdejtujte na
12.2.4.0 MIUI/Android 11. Stvarno katastrofa. Juče uništio funkcionalnost telefona ovim kriminalnim apdejtom.

https://m.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-reviews-10220.php

12.2.4.0 MIUI/Android 11 update: Websites that require Captcha before log in are broken, you won't see Captcha photos and you will NEVER be able to LOG IN! That's on top of not being able to attach files in emails, attach files in online shopping site reviews, not being able to view PDF files from File Manager apps, broken 'open with', 'complete action with' and 'share' /link functionality, broken full display mode, broken dark mode, broken full display gestures, broken third party launcher support, broken auto brightness, etc. etc. It is such a horrendously buggy update NOBODY SHOULD UPDATE THEIR POCO F2 PRO to Android 11/MIUI 12.2.4.0 or earlier (all variants) until all these stupid bugs are corrected. Xiaomi should have never released this update. A security patch update only would have been better until such time the Android 11 update is functional and workable. Android 11 with MIUI 12.2.4.0, (or other earlier Android 11 updates on this phone) is just too criminal.

Posle nedelju dana košmara na kriminalnom apdejtu koji je unakazio telefon:

Otključao bootloader nakon 168h čekanja na xiaomi dozvolu
https://en.miui.com/unlock/
(bezuspešno probao razne preporučene nezvanične protokole da zaobiđem wait time)

Instalirao sveži unofficial TWRP (ima i engleski meni)
recovery-TWRP-3.4.2B-1206-REDMI_K30PRO-CN-wzsx150.img
https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145679747

Instalirao mod xiaomi.eu rom, poslednja stable upeglana verzija na Android 10 (nisam hteo bagoviti 11)
xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10.zip
https://mifirm.net/downloadeu/6596

Rutovao telefon (Install Root u TWRP).

Poco sada radi besprekorno, fluidnost, brzina i baterija bolji nego kad je bio kupljen u stock verziji. Sve aplikacije ferceraju, ništa broken, milina.

Savet svima koji se muče posle apdejtova da učine isto.
 
Poslednja izmena:
Sličnu stvar i ja uradih, s tim što nisam rot radio, i išao sam na 11 android. Jeste i tu ostao bug sa custom lancherom i upravljanjem pokretima, ali ako se koristi default nema grešaka.

Inače oduševljen sam što u XEO vratiše snimač poziva, pa ne moram dodatnu aplikaciju ubacivati.

Poslano sa mog Redmi K30 Pro koristeći Tapatalk
 
I da, autonomija je definitivno bolja na android 10. Mislim da ću i ja da se vrnem. Plašim se samo da nešto ne pođe po zlu pri toj proceduri, pa će to biti za vikend.

Poslano sa mog Redmi K30 Pro koristeći Tapatalk
 
Pozdrav svima. U planu je da kupim ovaj telefon(polovan). Citajuci prethodne komentare ima dosta prituzbi na softver. Da li se nesto u medjuvremenu popravilo? Unapred hvala na datim odgovorima.
 
Slobodno kupi,dobar je telefon..Ako ti bas bude nesto bagovalo,a ne bi trebalo,tu je uvek XEU.
 
Prelazim sa mi 9t pro na Poco F2. Da li gubim nesto? A sta dobijam?
 
zašto bi to radio kad su maltene isti telefoni?
 
Posto nema razlike izmedju mi9t pro i Poco F2 Pro, odlucio sam da kupim Mi 10t Pro. Nadam se da nisam pogresio :)
 
@bgd10 samo si tako uradio? pregazio 11 sa xeu10? nista miflashtool, vracanje na oficijalni 10 i sl?
 
Koja je trenutna cena za 6/128 na kp? Vidim pisali ste o nekim cenama od 350€ pre par meseci, a sad ne vidim ispod 380€. Kako je to moguce?
 
Nema ih puno u nabavci, izlaze novi. Ovaj telefon se pokazao dobro upakovan bez rupa u ekranu, zato mu je cena takva..
 
Imam problem na kompu da instaliram usb i adb driver za poco f2 pro.Na starom racunaru je sve radilo savrseno.Pre desetak dana sam zamenio plocu procesor memoriju i ssd i digao nov win 10 i sad mi je nastao problem da prihvati usb driver i adb driver za poco f2 pro.U device manageru ga instalira ali mi izbaci onaj trougao sa uzvicnikom i kad pokrenem xiaomi adb fastboot tools jednostavno mi ne vidi fon kad je u fastboot-u.Program adb fastboot tools mi kaze da usb driver nije pravilno instaliran i prijavljuje gresku i nece da ocita fon.
U fonu je ukljucena develepor opcija i stiklirano usb debugging
Kad je fon normalno upaljen prepozna ga normalno i vidi ga komp.
Pokusavao sam razne nacine da instaliram ove drivere ali mrka kapa.
Probao i ovaj nacin sa ovog sajta ali mrka kapa

Sta jos mogu da probam da instaliram da bi ga video kad je u fastboot-u?
Inace svi driveri za chiepset za msi b550 gaming plus su instalirani.
Svaki savet dobrodosao.
 

Prilozi

  • IMG_20210213_220406.jpg
    IMG_20210213_220406.jpg
    141.1 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20210213_220420.jpg
    IMG_20210213_220420.jpg
    209 KB · Pregleda: 5
Imam problem na kompu da instaliram usb i adb driver za poco f2 pro.Na starom racunaru je sve radilo savrseno.Pre desetak dana sam zamenio plocu procesor memoriju i ssd i digao nov win 10 i sad mi je nastao problem da prihvati usb driver i adb driver za poco f2 pro.U device manageru ga instalira ali mi izbaci onaj trougao sa uzvicnikom i kad pokrenem xiaomi adb fastboot tools jednostavno mi ne vidi fon kad je u fastboot-u.Program adb fastboot tools mi kaze da usb driver nije pravilno instaliran i prijavljuje gresku i nece da ocita fon.
U fonu je ukljucena develepor opcija i stiklirano usb debugging
Kad je fon normalno upaljen prepozna ga normalno i vidi ga komp.
Pokusavao sam razne nacine da instaliram ove drivere ali mrka kapa.
Probao i ovaj nacin sa ovog sajta ali mrka kapa

Sta jos mogu da probam da instaliram da bi ga video kad je u fastboot-u?
Inace svi driveri za chiepset za msi b550 gaming plus su instalirani.
Svaki savet dobrodosao.
3 metode:

 
Ni meni nikako da vidi telefon. Nemam ni pop up za USB config kada ga prikacim (originalan kabl).
Podesavao default USB config iz developer opcija ali jok
 
User @Kidence mi je rekao da nova verzija windowsa 10 20H2 pravi problem sa adb driverima kad se fon stavi u fastboot mode.
Tako da ako ti je nova verzija win-a 10 racunaj da ces morati ili da dignes win 10 ali stariju verziju ili da probas na win7 da stavis fon u fastboot mode i da sacekas da sam povuce driver.
Ja sam na nekom starom racunaru podigao ponovo win 10 ali stariju verziju i nisam mu dozvolio da uradi update windowsa.I onda je bez problema povukao adb driver i ubacio sam poslednji xey weekly rom.
 
Instalirao Win 7 i isto, puni se ali ga Win ne detektuje
Probam na laptopu i detektuje ga odmah. Nemam predstavu o cemu se radi
 
Za sve vas kojima komp ne prepoznaje usb 3.0 na ryzen platformi, pokrenite ovaj fix - run as administrator.
Druga opcija je da kupite usb hub. Problem je sto neki ryzen vide a neki ne...
Evo i linka do originalnog fix-a
Ili ako hocete pesaka da popravite:

It seems that this reg edit also works on intel devices that experience the same issue.

In case anyone is interested you can manually alter /add these keys using regedit and navigating to the directory. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\usbflags

Echo off
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\usbflags\18D1D00D0100" /v "osvc" /t REG_BINARY /d "0000" /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\usbflags\18D1D00D0100" /v "SkipContainerIdQuery" /t REG_BINARY /d "01000000" /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\usbflags\18D1D00D0100" /v "SkipBOSDescriptorQuery" /t REG_BINARY /d "01000000" /f

The f is added between a small dash that you can click or navigate to with the tab key.

A 3rd option is using regedit and deleting the keys below

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\usbflags\18D1D00D0100\osvc
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\usbflags\18D1D00D0100\SkipContainerIdQuery
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\usbflags\18D1D00D0100\SkipBOSDescriptorQuery
 

Prilozi

  • USB controller fix.zip
    345 bajta · Pregleda: 1
Nemam Ryzen ali sam probao. Dodavanje kljuceva u registry nije pomoglo.
Obrisao sam ih i za USB root hub-ove u device manageru iskljucio "Allow computer to turn off this device..."
Reboot i proradilo

Dali je pomoglo samo ovo u device manageru ili oba, uglavnom radi.
 
Pa pazi i meni nije hteo odmah da povuce adb driver kad sam stavio fon u fastboot mode i pokrenuo program xiaomi adb fastboottools na windowsu 10 koji nije 20H2 verzija.
Pojavio mi se u device manageru onaj uzvicnik za adb driver,onda sam isao na disable pa enable i onda je povukao adb driver i instalirao ga i prepoznao je fon u tom programu xiaomi adb fastboottools.
I onda sam nesmetano instalirao twrp pa odatle ubacio xeu weekly rom na internu i odatle instal.
 
Uzeh Poko F2 veceras i vec sam primetio neke bagove, strelica od fioke sa aplikacijaam stoji na vrhu u statusnoj traci, kad otvorim fioku sa aplikacijama ode skroz do vrha i prekrije datum bateriju i sve sto je u statusnoj traci, u jednom trenutku mi donja trecina ekrana postala crna i sve ikonice na pocetnom ekranu su se pomerile ka gore, kad udjem u fioku sa aplikacijama isti slucaj, a kad udjem u podesavanja ona su normalno preko celog ekrana, morao sam da radim reset telefona. Malo mi neverovatno da sam odmah nasao toliko bagova isto vece kad sam ga uzeo, sta ce biti za par dana onda.
Kako ste se navikli na tezinu i velicinu telefona? Ajde velicina i nekako, ali telefon je tezi skoro 40 grama od mog prethodnog telefona, sto se bas oseti u ruci.
Zbog svih ovih stvari razmisljam da ga zamenim za Mi 9T Pro. Ne gubim puno, a velicina i tezina su daleko prihvatljivije.
 
Naviknes se na tezinu posle nedelju dana. A problem sa strelicom sam i ja imao na nekom ranijem apdejtu pa ga je novi sredio.
 
To sa strelicom je prisutno ako koristis gestove, sa softverskim dugmicima nema problema.
 
Da li neko zna kolika je stvarna razlika u kamerama poco f2 pro i k30 pro zoom koji poseduje OIS, tj. koliko zaista OIS znači modelu k30 pro zoom?
 
Stigao mi sinoć MIUI 12.2.5.0 EU. Ništa specijalno. February 2021 security patch i camera update.
 
Meni jos uvek nije stigao,neki cak kazu da je opet povucen,Xiaomi strucnjaci da zeznu softver
 
Nazad
Vrh Dno