Šta je novo?

JBL Control 1 vs JBL Control 1 Pro

MizaLO

Poštovan
Učlanjen(a)
01.04.2015
Poruke
6
Poena
52
Može li neko da mi kaže koja je razlika izmedju jbl control 1 i jbl control 1 pro sem u ceni naravno,control 1 je oko 14 000 a pro 22 000 din.Da li se uopšte isplati kupiti pro i da li je stvarno neka značajna razlika?
Hvala unapred !!!
 
Pošto sam imao sličnu dilemu pre par meseci da podelim utiske, možda će nekome pomoći.
Control One (4 oma verzija) zvuk je čist, tačan, a srednji i visoki tonovi su fenomenalni. Instrumenti zvuče jako dobro.
Niski tonovi su slabi ali zato kad se ovi zvučnici upare sa nekim subwooferom to je sasvim druga priča. Za ovu veličinu kutije i cenu ne mogu se čuda očekivati. :)
Control One Pro ima više snage i jači bas, međutim visoki tonovi kao da nisu toliko dobro definisani kao kod standardne verzije.
Pro mi deluje kao nabudžena verzija originala koja pokušava da bude "all in one".
Pro verzija ne može naravno da pokrije niske tonove koliko god jača bila pa je i njoj potreban subwoofer.
Sve u svemu obe verzije su super kao sateliti, a mogu i da se kače na zid.
Za 2.0 bolje uzeti Pro verziju ili nešto skuplji Klipsch.
Za neke ostale namene mislim da je Control One sasvim dovoljan.
 
Pošto sam imao sličnu dilemu pre par meseci da podelim utiske, možda će nekome pomoći.
Control One (4 oma verzija) zvuk je čist, tačan, a srednji i visoki tonovi su fenomenalni. Instrumenti zvuče jako dobro.
Niski tonovi su slabi ali zato kad se ovi zvučnici upare sa nekim subwooferom to je sasvim druga priča. Za ovu veličinu kutije i cenu ne mogu se čuda očekivati. :)
Control One Pro ima više snage i jači bas, međutim visoki tonovi kao da nisu toliko dobro definisani kao kod standardne verzije.
Pro mi deluje kao nabudžena verzija originala koja pokušava da bude "all in one".
Pro verzija ne može naravno da pokrije niske tonove koliko god jača bila pa je i njoj potreban subwoofer.
Sve u svemu obe verzije su super kao sateliti, a mogu i da se kače na zid.
Za 2.0 bolje uzeti Pro verziju ili nešto skuplji Klipsch.
Za neke ostale namene mislim da je Control One sasvim dovoljan.
Zapravo,Imam i jedne i druge.Svi kupljeni u Mediamarktu u Austriji.I jedni i drugi su bila potpuno ista cena ali su kupljeni u dva puta,posto nisu imali 4 para na stanju pa sam naručio da stigne.99e par sa nosačima i sajlama za vezivanje.
Nikakvu ja razliku u zvuku ne čujem izmedju pro i ne pro modela.
Razlika ogromna se čuje kad spojim na noviji model Denona avr-2700h i starijeg analognog Sony Taf pojačala.
Zvuk preko Denona je mutan i ne baš prihvatljiv iako su svi ubudzivaci zvuka paljeni/gaseni.Sa druge strane,preko Sony-ja je zvuk kristalno čist sa baš mnogo visokih/srednjih.
Suma sumarum,pojačalo je važnije za zvuk od izbora pro/ne pro
 
Zapravo,Imam i jedne i druge.Svi kupljeni u Mediamarktu u Austriji.I jedni i drugi su bila potpuno ista cena ali su kupljeni u dva puta,posto nisu imali 4 para na stanju pa sam naručio da stigne.99e par sa nosačima i sajlama za vezivanje.
Nikakvu ja razliku u zvuku ne čujem izmedju pro i ne pro modela.
Razlika ogromna se čuje kad spojim na noviji model Denona avr-2700h i starijeg analognog Sony Taf pojačala.
Zvuk preko Denona je mutan i ne baš prihvatljiv iako su svi ubudzivaci zvuka paljeni/gaseni.Sa druge strane,preko Sony-ja je zvuk kristalno čist sa baš mnogo visokih/srednjih.
Suma sumarum,pojačalo je važnije za zvuk od izbora pro/ne pro
hmmm zanimljivo.
A uz koje zvučnike si dobio sajle za vezivanje?
 
hmmm zanimljivo.
A uz koje zvučnike si dobio sajle za vezivanje?
Uz svaki par je stiglo kompletno sve.I nosaci i srafovi i sajle.
Gledam sada cene u Mediamarktu u Austriji-digli su i njih 122,99 za ne pro model

Po izgledu,jedina razlika je u boji bedza sa prednje strane, bela vs narandzasta
 
Uz svaki par je stiglo kompletno sve.I nosaci i srafovi i sajle.
Gledam sada cene u Mediamarktu u Austriji-digli su i njih 122,99 za ne pro model

Po izgledu,jedina razlika je u boji bedza sa prednje strane, bela vs narandzasta
Uz JBL Control One Pro se ne dobiju sajle, pa zato pitam.
A safety cable (5) (not included) may be attached to the wall bracket via its eyelet.

Visokotonci se takođe vizuelno razlikuju...
 
Nazad
Vrh Dno