Šta je novo?

Za web development

Mapet

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2017
Poruke
124
Poena
70
Zahtevi su dakle neki jaci i5 ili i7 evebtualno ne znam kakvi su ryzen 7 procesori za dev. Min 12gb ram a grafika je dovoljna integrisana, memorija ssd min 256gb. Sta vi preporucujete dolaze u obzir i domace radnje ali i provereni kp prodavci. Granica do 1200eur

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sve što mogu i5 i i7 mogu i Ryzen 3600 i 3700x/3800x. Kako Ryzen i noviji Intel nemajy triplle chanel 2x8GB je naj bolje i to što brži.
 
Ryzen 2700 je trenutno 136eur kod mađara, što je presmešna cena za 8core/16thread procesor. MSI B450 Tomahawk Max je 100e, 16gb rama na 3200mhz je 65e koji god kršten, Kingston 500GB A2000 nvme SSD je 65e.
Ram je relativno jeftin pa možeš ići i na 2x16gb, to je nekih 120e. Za napajanja ima poseban topic, nešto pristojno od 50ak eur, eventualno LC-CC-120-RGB kuler za još 25e i kućište po želji.
U toj priči jedini je problem grafika, jer Ryzen 7 nema integrisanu, al bih na tvom mestu uzeo neki gtx 750ti/950/1050 polovan, šta već nađeš za 40-50eur. A možeš i nešto od 10-15e čisto da baca sliku, tipa GT710.

Većina cena je kod mađara, ali za procesor i memoriju svakako ti garancija nije nešto bitna, a ako baš hoćeš da imaš garanciju za ploču i SSD, to možeš uzeti i kod nas.

Lagano se uklapaš u polovinu te sume, ostatak para ostavi za bolji monitor/periferije/stolicu/laptop/letovanje... Ili sa strane, pa za dve-tri godine opet lep upgrade. Koliko god više sad da odvojiš, razliku u realnom radu u odnosu na ovo, teško da ćeš primetiti.


edit: E pa sad kažeš laptop :)))
 
Poslednja izmena:
Izbor je ogroman u tom budzetu, ono sto ti treba jeste:

-6/12 procesor (minimum i optimum 8750H)
-16GB ram
-256/512GB SSD
-IPS ekran

Sad koji tacno model, ne bih znao sta da preporucim. Ja sam sa dosta slicnim kriterijumima (doduse za Android dev, ne za web), uzeo Asus Vivobook Pro sa takvom konfiguracijom (tacnije imao je 8GB ram, u servisu kod njih su mi odmah nadogradili jos 8GB koje sam platio kuponom koji je isao uz laptop) za 113K, u radnji na E.

Mogu reci da je dobitna kombinacija, 6/12 u laptopu za ono sto mi radimo poprilicno menja desktop.

Edit:

U domacim radnjama mozda ovako nesto:
http://www.itsvet.com/laptop_asus_tuf_gaming_fx505gm_al319-pdaa1-18.i?id=26810
 
Poslednja izmena:
Izbor je ogroman u tom budzetu, ono sto ti treba jeste:

-6/12 procesor (minimum i optimum 8750H)
-16GB ram
-256/512GB SSD
-IPS ekran

Sad koji tacno model, ne bih znao sta da preporucim. Ja sam sa dosta slicnim kriterijumima (doduse za Android dev, ne za web), uzeo Asus Vivobook Pro sa takvom konfiguracijom (tacnije imao je 8GB ram, u servisu kod njih su mi odmah nadogradili jos 8GB koje sam platio kuponom koji je isao uz laptop) za 113K, u radnji na E.

Mogu reci da je dobitna kombinacija, 6/12 u laptopu za ono sto mi radimo poprilicno menja desktop.

Edit:

U domacim radnjama mozda ovako nesto:
http://www.itsvet.com/laptop_asus_tuf_gaming_fx505gm_al319-pdaa1-18.i?id=26810
Ovaj sto si dao link je odlican ali ima gejmerski izgled a ja bih neku svedenu varijantu kao tvoj vivobook pro ne treba ultrabook ali da bude klasicnog izgleda, bas cu malo da pretresem asusove modele, za dell vrv nema sanse da nadjem neki krsteni i7 sa 16gb rama pretp.. hvala za pomoc u svakom slucaju

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koji god da uzmes drzi se specki koje sam napisao u prethodnom postu, nije svaki i7 isti, ima i7-ca sa 2, 4 i 6 jezgara, drasticna je razlika.
 
Ako uzimas za development nemoj da gledas gaming masine cisto iz ugla portabilnosti i baterije. Msm pod uslovom da planiras da se kreces. Ja trenutno radim development na gaming laptopu i ocu da se ubijem sto drzim 3kg u krilu ili na ledjima a mogao sam da prodjem sa znacajno manjim i laksim..

Gledaj proverene price, X1 Carbon, obican Thinkpad, HP Elitebook, Dell XPS 13
npr

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...512-ssd-Nvidia-GTX-1050-Ti-84592260-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...fhd-ips-16ddr4-512nvm-2cam-88995798-oglas.htm

Imas i par high end laptopova koji se vrte ovde na bencu po oglasima, uglavnom zbog velike cene a meni licno je to bolja opcija nego random likovi sa KP.

Uzmi u obzir i da sasvim zadovoljavajuce moze da se radi i na 8th gen U modelima. Ja trenutno na poslu radim na I7-8550u i bez problema rade 2,3 visual studio-a, 1 visual studio code, 1 sql server management studio i brdo sitnih aplikacija..
Uglavnom bi i morao da ides na U modele ako hoces portabilnost..
 
Poslednja izmena:
Nikako U procesor u tom budzetu.

TUF koji sam linkovao je 2.2kg, nije 3kg.
 
Opet je to sve meni licno glomazno, ne znam...

Ako se uzima desktop replacement onda moze i obican desktop, bar ja tako gledam :)

Bez sumnje je H znacajno bolje od U..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja radim remote, od kuce, ali posto volim nomadic nacin zivota cesto putujem i ne dolazi mi kao opcija desktop iako bih mogao zver za ove pare da sastavim. E sad sam bas u dilemi, dell je jako skup kod nas a ovaj asus vivobook sto ima ivan mi se bas svidja ali ga niko nema na stanju u nekoj izvedbi i7.. a ovaj tuff je dobar ali nije sveden izgled a i ako bih gaming onda bih uzeo ovaj lenovo idepad ako valja ..ipak neka usteda ako moze da se izvede sto da ne..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Biznis laptopovi su skupi. Ja sam prvo hteo da uzmem Asus gaming laptop sa 9750H, 144Hz ekranom i GTX 1650 jer je imao odlicnu cenu, ali se ispostavilo da nema na stanju, pa sam uzeo ovaj Vivobook Pro. Obican Vivobook ima perverziju od dizajna, drug ima takav, ali 6/12 u tako malom kucistu se ne bi lepo proveo.

Ideapad je losa serija kod Lenovo-a, ne bih mogao da preporucim. Posto je laptop ipak za ozbiljnu namenu, nije neki "biznis" laptop na kome ce raditi Office, mail i browsing, ne bih prepucio da se dizajn bira pre nego performanse. Ja bih najvise voleo Thinkpad sa datim specifikacijama u tom budzetu, ali drasticno su skuplji..

Jos jedna preporuka na temu, za Intel laptopove postoji Throttlestop preko kojeg moze da se podesava sve zivo za procesor, najvaznije od cega je undervolt koji je najbolja stvar za laptop :)
 
Poslednja izmena:
Onaj tuf je sa onom cenom od 1000 sa zamenjenom maticnom a ovako je 1300...bice mi zanimljivo narednih dana malo cu da pratim cene mozda iskoci nesto :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pogledaj u oglasima ovde na forumu Zbook koji se prodaje..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa ako dobijes fiskalni to je kao da si uzeo iz prodavnice [emoji14]

Msm, da se ogradim, nemam nikakve veze sa tim prodavcem i ne znam sta tacno prodaje, pricam generalno :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kakve se ovde stvari pisu svasta prekrstio bi se sad da nisam ateista :D, sta ima kome da verujes ili ne i ko si ti da kazes da je fizickom licu dati mnogo ili malo para za notebook,znaci ako neko prodaje notebook koji je u radnji 250k za 100k ti nisi u fazonu da platis jer ti smatras da je mnogo dati toliko casha fiz. Licu haha majko mila,sve biznis masine imaju int. Garanciju koja vazi svuda u svetu i u Srbiji naravno bez dokaza o kupovini i bilo kakvih papira sve ide preko seriala kao kod apple uredjaja,sve se da proveriti preko seriala na sajtu proizvodjaca i sa lokalnim ovlascenim servisima,period.
 
Kakve se ovde stvari pisu svasta prekrstio bi se sad da nisam ateista :D, sta ima kome da verujes ili ne i ko si ti da kazes da je fizickom licu dati mnogo ili malo para za notebook,znaci ako neko prodaje notebook koji je u radnji 250k za 100k ti nisi u fazonu da platis jer ti smatras da je mnogo dati toliko casha fiz. Licu haha majko mila,sve biznis masine imaju int. Garanciju koja vazi svuda u svetu i u Srbiji naravno bez dokaza o kupovini i bilo kakvih papira sve ide preko seriala kao kod apple uredjaja,sve se da proveriti preko seriala na sajtu proizvodjaca i sa lokalnim ovlascenim servisima,period.
Postovanu djape08,
Ne znam sto si se ti nasao prozvanim jer niti je kolega clan diskusije tebe pominjao a ni ja. Drugo, ko sam ja da kazem, pa ja sam napisao da je MENI mnogo da dam toliko para nekom ko ne moze da mi materijalno a ni fizicki garantuje povrat para kao sto mogu prodavnice. I trece taj isti apple ovde moze da ti kaze da ne vazi garancija iako klijent kaze drugacije te je jedino racun merodavan da kaze od kad vazi garancija na primer. Necu se dalje upustati u diskusiju jer sam dosao za savet i i svima pa i tebi sam uljudno i sa postovanjem ovde i na porukama odgovorio.
Veliki pozdrav

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno