Šta je novo?

Tenda AC10-problem

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,247
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Mesecima se mučim sa očajnim cbn modemom od Supernove, očajan WiFi signal, kao i slaba brzina istog.

Odlučim ja da uzmem Tenda AC10 ruter, stigne mi danas, povežem ga ja prema uputstvu, kad ono isto s*anje. Signal još i nekako, al brzina očaj. Ne ide preko 25Mbps. Ni na 2.4GHz, ni na 5GHz. Bukvalno identična brzina kao sa cbn modemom.

Jel moguće to? Ili ja nešto nisam dobro namestio? Transmission Power je na High za oba kanala.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
A kako je bilo pre Supernove?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojma nemam pošto nisam živeo tu pre.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koliko ima različitih mreža na tom kanalu ili sličnim kanalima? Moguće da je to problem, ako već nisi skini WiFi analyzer i odaberi najmanje zauzet kanal pa probaj onda.
 
Koliko je brzina u paketu? Mts zna da odstupa i 40% manje od brzine u paketu. Od njih ne bi ni optiku a ne nesto drugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brzina neta je 60/8. Toliko i dobijam preko LAN-a (58-59 recimo).
Ja na mojoj lokaciji hvatam svega 5 WiFi mreža, pošto su sve kuće okolo, pa nema mnogo stanovnika.
Mada evo sad uopšte mi ne uspostavlja konekciju sa internetom. Ima signal, ali kaže No internet connection.
Nešto ja tu nisam dobro povezao. Nemam pojma šta se dešava.

EDIT: Kao da CBN blokira konekciju, nakon određenog vremena. Jel zna neko jel treba nešto da nameštam u podešavanjima CBN rutera?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam skontao u čemu je problem. Izgleda da je do Pavilion laptopa. Telefon hvata super net i signal. Dok je laptop užas, izvlači samo 20Mb/s kad je u mojoj sobi. Dok kad ga donesem bliže ruteru u dnevnoj sobi, net je super 58Mb/s.

Aj samo da mi potvrdi neko jel do toga može da bude? Tipa zbog mrežne? Evo sa slike:
Annotation 2020-01-16 171803.png
Potpuno bezveze, uzeo ruter najviše zbog toga da mogu laptop da držim u svojoj sobi i ispade da sam ga uzeo uzalud i da ću na kraju provlačiti LAN kabl po kući.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam skontao u čemu je problem. Izgleda da je do Pavilion laptopa. Telefon hvata super net i signal. Dok je laptop užas, izvlači samo 20Mb/s kad je u mojoj sobi. Dok kad ga donesem bliže ruteru u dnevnoj sobi, net je super 58Mb/s.

Aj samo da mi potvrdi neko jel do toga može da bude? Tipa zbog mrežne? Evo sa slike:
Pogledajte prilog 280184
Potpuno bezveze, uzeo ruter najviše zbog toga da mogu laptop da držim u svojoj sobi i ispade da sam ga uzeo uzalud i da ću na kraju provlačiti LAN kabl po kući.

Mislim da ti taj adapter u laptopu ima ograničenje pošto je "Wifi N" (stari standard), a ograničenje N standarda je 450 Mbps =~ 56.25 MB/s

https___blogs-images.forbes.com_gordonkelly_files_2014_12_Wi-Fi_Standard.jpg

A ovo su podaci Tenda rutera koji podržava AC mrežu (novi standard sa većim brzinama)
The 5GHz band works at up to 867Mbps, while the 2.4GHz frequency tops 300Mbps, serving an incredible combined bandwidth of 1167Mbps.

Možda neko ima pametniji odgovor...
 
Poslednja izmena:
E baš bezveze. Barem da dobijam 50, kao kad je laptop pored rutera, a ne samo 25Mb/s. Nema druge nego da razvlači lan kabl po kući..

Jel znate možda jel kad je uključen 5Ghz mod paralelno sa 2.4 na ruteru, jel ima nekog uticaja na signal 2.4? Ili je to potpuno nezavisno.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E baš bezveze. Barem da dobijam 50, kao kad je laptop pored rutera, a ne samo 25Mb/s. Nema druge nego da razvlači lan kabl po kući..

Jel znate možda jel kad je uključen 5Ghz mod paralelno sa 2.4 na ruteru, jel ima nekog uticaja na signal 2.4? Ili je to potpuno nezavisno.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Imas i powerline opciju, elegantnije od razvlacenja kablova a imas full brzinu
 
Ne deluje mi baš jeftino ta opcija, nakon 4500 za Tendu, koja mi ništa pomogla nije, ne dajem više ni dinara na uređaje, a upitno je da li bih sa time postigao nešto. LAN je sigurica, jeste najgora opcija, jer sad moram nekako da razvučem taj kabl, al bar znam da za 1000 dinara rešavam problem sigruno.
 
Pazi LAN je i najbolja sto se performansi plus cene tice to jes ako imas gigabitne karte ako ne onda je isto kao Fe Lan , ali powerline ti je elegantan nacin da dobijes lan performanse bez zamajavanja sa kablovima a cena ti je slicna kao da si kupio neki jeftiniji ruter\wifi adapter msm da je mene izaslo oko 3500din

U svakom slucaju za vece stanove\kuce svaka preporuka
 
Posto ti wifi adapter na laptopu postize 50mbit kada si pored rutera, najbolje zadrzi Tendu, tj. kabl razvuci do te prostorije gde koristis laptop, tendu povezi kao wifi switch koji ce pokrivati tu i okolne sobe i to je to, a ako bas zelis uvek mozes od nje razvuci kraci kabl direkt do laptopa.
Ili pogledati eventualno opcije za zamenu wifi adaptera na samom laptopu.
 
Posto ti wifi adapter na laptopu postize 50mbit kada si pored rutera, najbolje zadrzi Tendu, tj. kabl razvuci do te prostorije gde koristis laptop, tendu povezi kao wifi switch koji ce pokrivati tu i okolne sobe i to je to, a ako bas zelis uvek mozes od nje razvuci kraci kabl direkt do laptopa.
Ili pogledati eventualno opcije za zamenu wifi adaptera na samom laptopu.
Rešeno je sve danas LAN kablom (za početak neki cat 5.e), Tenda će biti stavljena u hodnik, a LAN će uskoro u zid, jer srećom imam ostavljena bužir creva za buduće instalacije. Samo ću gledati da nabavim bolje LAN kablove za buduće, veće brzine.
Šta je tu je, laptop ne može da izvuče preko 50, čak i kad je pored Tende, a paket je 60/8. Tako da ostaje LAN do kupovine novog laptopa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet ja. Baš nemam sreće sa internetom. Od kada sam razvukao LAN kabl do sobe, sada u toj sobi WiFi je u potpunosti u raspadu. Učitava po pola minuta stranice na telefonu. Pokrenem speed test i stanje je sledeće:
Prvih 5-6 sekundi nakon što izmeri Ping, internet je na 0.1 Mbps. Nakon toga krene nešto brže, ali retko preko 3 Mbps.

Probao i restart rutera i menjanje kanala, ali ne pomaže. Dok preko LAN-a radi super.
Stvarno mi dođe da razbijem sve.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
5a6892b6b73167d0b6b656b166d181c0.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u wireless settings koji ti mod stoji ako je mixed promeni na N only, moguce da ako imas neki mator telefon\tablet\laptop\konzolu koja je na g recimo da ti obara brzine

Druga stvar koja mi pade napamet jel ti nesto povezano na bluetooth dok radis speed test? BT je poznat da ubija protok,
 
Poslednja izmena:
Ništa nije povezano na BT. Probao sam da stavim na N Only, isto sr*nje.
Bukvalno da ne poveruje čovek. Užasan WiFi. 5Ghz radi super jedino. Ovaj 2.4 radio super nekoliko dana i to je to. Kao da je crko.

Da nije možda problem što je LAN zakačen? Al čudno mi je što se raspada čak i kada ugasim laptop koji je vezan LAN-om za Tendu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
UPDATE: Problem još nije rešen, najverovatnije ću se vratiti na cbn, pošto je ova Tenda kriminalna za 2.4 WiFi.

Uopšte nisam uspeo da pronađem šta izaziva degradaciju WiFi-a, jedino znam da je degradacija nastala kada sam provukao LAN do sobe. Slučajnost ili ne, pojma nemam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sta ti kaze wifi analizer koliko ima wifija koliko je usera na tvom kanalu?
 
Ovo je sve (probao sam da prebacim na neki drugi kanal, međutim ne pomaže):
0fc5e83c9a4acb23909d0114eeeba272.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
UPDATE: Problem još nije rešen, najverovatnije ću se vratiti na cbn, pošto je ova Tenda kriminalna za 2.4 WiFi.

Uopšte nisam uspeo da pronađem šta izaziva degradaciju WiFi-a, jedino znam da je degradacija nastala kada sam provukao LAN do sobe. Slučajnost ili ne, pojma nemam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ne znam sta je kod tebe problem ja imam isto tendu ali drugi model AC11 citav stan pokriven wifijem a na 2.4 mrezi signal je 72Mbps a na lanu mi je 186 preko kabla isto cat 5e.
 
Koji telefon imaš?

Možda se telefon zbunjuje jer ne hendluje dobro dual band mreze?
BT hoće da pravi smetnje i kad ništa nije povezano, preklapanje frekvencija itd...

Tenda ima odličan 2.4 band

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
3.jpg
4.jpg

Provjeri ova podesavanja ovako je kod mene.Sada provjerio 5G mrezu brzina 260
 
Poslednja izmena:
Koji telefon imaš?

Možda se telefon zbunjuje jer ne hendluje dobro dual band mreze?
BT hoće da pravi smetnje i kad ništa nije povezano, preklapanje frekvencija itd...

Tenda ima odličan 2.4 band

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nokia 7 Plus, radilo je sve super nekoliko dana od kupovine Tende i posle kako razvukoh LAN do laptopa potpuna katastrofa. Izbacuje WiFi često, kad ne izbacuje onda je brzina ili 2-3Mbps ili skoči na 10, pa ubrzo padne na 2-3. To primetim kad pokrenem Speed Test.

@masaj
Proverio sam ova podešavanja, i sve isto stoji i kod mene.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Imas li neki drugi wifi ruter da povezes na isti nacin i da testiras?Da vidis da nije do rutera.Jer meni na speedport i pirelli ruteru na lanu je oko 90 a na wifiju na 2.4 oko 39.
 
Poslednja izmena:
Nemam nažalost, tačnije imam samo raspali cbn, doduše on mi trenutno daje bolju brzinu od Tende.
Sinoć oko 10-11 WiFi se ponovo vratio u normalu, međutim na kratko vreme, trenutno je ponovo užasna brzina, primetio sam da kad je brzina loša, Speed test pokazuje veliku vrednost Jitter-a.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno