Šta je novo?

Microlab Solo 7c ili 6c ili F330?

boggie

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
331
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung S8+
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Pročitao sam sve teme u ovom podforumu, pola one velike zvanične Microlab, definitivno sam se odlučio za Microlab zvučnike e sad je samo pitanje koje [emoji4]
Prostorija 20 m2, koristiće se za slušanje muzike i filmove sa tv-a. Za igre retko, baš retko. Muzika, ne treba mi nešto što će da trešti, odvaljuje, neka laganija muzika, pop, rock, klasika, balade... Nešto tiše dok obradjujem fotografije itd. Tiše ali da bude kvalitetno, ne da brunda [emoji4] Trenutno imam neki 2.1 sistem, mislim da je Sonic Gear, rade već 15 godina ali bih nešto bolje.
Preporučuje se F330, novi oko 6500, najjeftiniji od ove trojke. Mada meni ne treba bas, onda možda bolje druga dva?
Novi 6c su 13000, toliko su i polovni u dobrom stanju 7c na KP. Te polovne bih mogao da čujem, naravno ne bih kupovao na nevidjeno.
Šta je bolje? Dosta članova piše da su bolji 6c, @lepi kokan npr često to ističe. Iako su 7c veći, viša klasa, deluju moćnije.
Ma stolu pored kompa nemam gde da ih držim, mali sto, velik monitor. Pored stola mi je tv, razmišljao sam ispod njega. Naspram tv-a fotelja, bar da ih pravilno postavim za tu fotelju? Da li oni uopšte mogu da stoje na podu? Ili i za 7c koji su veći trebaju stalci? Mogu li 6c na stalke?
Totalni sam laik za ove stvari, do skora nisam znao ni šta je dac, sreća postoji forum [emoji4] Ali bih voleo konačno slušati solidan zvuk.

Послато са S8+ duos
 
Kažem oprečnih ne u smislu da X6 treba odbaciti već oprečnih u smislu predloga koji je dao @lepi kokan - Topping D10 sa kojim si se i ti složio i dodao da će mi u tom slučaju trebati i pojačalo za slušalice. Onda je @Orchard predložio sb z/stx.
Ali sad si sve lepo obrazložio u smislu šta se dobija za različite budžete. Ne bih ja da kupujem DAC pa zasebno pojačalo za slušalice. Te razlike u par procenata (ako postoje i ako to može da se "izmeri") između X6, Topping, Fiio ja sigurno neću osetiti, ja sam fotograf, ne audiofil ;)

Ostaju onda zvučnici, po mišljenju većine, 6c. Mada sam ja iskreno više bio u startu za 7c, nekako bi mi lepše legli ispod tv-a, moćnije bi delovali. Ali mislim da ljudi ovde više i bolje znaju od mene, a ima ih koji su slušali jedne i druge zvučnike, pa ću ih poslušati.

U slučaju kupovine recimo X6 i 6c, kakav je setap najbolje napraviti? Koristiće se za tv i 1 računar. Tv je Samsung H serija, ne znam ni kakve izlaze uopšte ima? Jel može komp i tv da se spoje u isto vreme da se spoje na DAC? Izvinite na glupim pitanjima, guglaću ja o tome nego možda neko ima dobar savet.

I da, stalci za zvučnike...? :)
 
@ boggie

Pa dobro, nisu to oprecna misljenja, vise je jos predlog da se u startu preskoci prvi stepenik i predje u klasu 100-150$ DSD DAC uredjaja, sto sam i ja napisao kao mogucnost ako budzet nije ogranicen :)







Naravno, ne moze zvuk da se procenuje preko kompresovanog YT videa ali moze da se stekne neki osnovni utisak


''Konektivnost'' X6 je veoma dobra:
s-l1600.jpg
Sto se slusalica tice, X6 ima dovoljno ''potentno'' pojacalo za veliki broj slusalica (imamo i ovde na forumu potvrdu da DT990 Pro 250Ω ''tera'' bez ikakvih problema, i uz rezervu snage) ali izlazna impedansa X6 pojacala nije bas idealna, tu je oko 8Ω sto znaci da pojacalo nije bas idealno za slusalice ispod 80Ω (moze da se desi da remeti frekv. odziv, da naglasi bas ili visoke). Recimo Xonar U7 MK2 ima jos visu izlaznu, cak 22Ω. Na osnovu iskustva sa X6 to pojacalo najmanje odgovara vec ''zasiljenim'' PreSonus HD7 slusalicama (samim tim nije bas idealno ni za vecinu semi-open Superlux) a najvise 80Ω Fostex TR-90. Razmisli o HyperX Cloud Alpha Pro (65Ω) slusalicama, i inace su odlicna kupovina, lepse su i kvalitetnije (vise premium) od vecine Superlux a imaju i mikrofon.

I ja uskoro treba da predjem na bolji setup i veruj mi da uopste nije lako naci DAC + hp AMP uredjaj (do 150$) za koji kazu da zvuci primetno bolje od X6, tako da sam budzet prosirio na nekih 200 evra i jos razmisljam da li da uzmem FX DAC-X7, FiiO K5 Pro ili da dodatno prosirim budzet za SMSL M7. U opciji je i combo zasebnih uredjaja, npr. neki klasican DAC (150$) + prenosivo pojacalo (FiiO A5) ili desktop verzija (K5, stari model, bez DAC-a).

Za zvucnike i stalke ne mogu nista da ti kazem osim da su FC330 dobri (kao neko pocetno, PC/desktop resenje za prosecnog korisnika, i novije integruse su dovoljne za te zvucnike) ali su ipak i prehajpovani na neki nacin i svakako je bolje da uzmes neke kvalitetnije i skuplje.
 
@booggie, asus stx (ako bas mora pojacalo za slusalice) je neuporedivo bolji od fx 6. Fx 6 je za kantu.

Evo malo da izmazis ego na grafike i merenja, cudi me da ih sada ne spominjes: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-asus-stx-ii-pci-sound-card.4915/
My experience with add-on sound card has uniformly been poor. Despite claims of high measured performance, I would routinely hear my computer activity through them. Alas, I had not tested them for a while so went into this review thinking the situation may be much improved. That was not meant to be. The Asus STX II despite looking otherwise, has a number of serious engineering problems. At best we can say it is susceptible to differences in motherboards. But isn't that what they were supposed to do right for nearly $300? Make a card that would sound good regardless of the machine activity? Measured performance is far, far below specification and in a number of cases, worse than my motherboard.

Ultimately, my strong advice remains to spend your money on external DACs. USB interface is plenty fast, is plug-and play, and doesn't require opening the machine to use them. The ASUS STX II by the way, required custom drivers to work. Heaven forbid Microsoft changes its driver interface again and Asus doesn't provide an update for that future OS.

Pa kada (i ako) ikada cujes bilo sta bolje od integruse, uporedis bilo koji uredjaj, slusalice, zvucnike onda se vrati u temu :) Do tada samo ispadas smesni trolcic ciji su beskorisni postovi za direktno spovodjenje u kantu.
 
Poslednja izmena:
stx sam posedovao ( i hvala bogu prodao po približnoj ceni ), fx6 nisam ni čuo, topping d10 ima drugar pa smo ga isprobavali detaljno.

stx boluje od sindroma kompjuterske kartice. (emi smetnje, problemi sa napajanjem kompa itd) i nije uopšte bolji od ds i dx koliko cena prikazuje.
tu je i asusovo čudno rešenje pciexpress-pci brejkaut čipa, koji može da utiče na kvalitet zvuka.

d10 je po svemu bolji uređaj od stx.
kome treba headamp (većina ljudi nema 600omske sluške, tako da im je headamp potpuno nevažan) nek zaobiđe.
Ali d10 pušta DSD i PCM 384 koje fx6 ne pušta ( naravno ni jedan xonar ne pušta DSD)

ukoliko fx6 podržava HiRes formate, i ima zvuk približan d10 , onda je izbor nou brejner.

ipak, uzdržavam se od preporuke jer pomenuti dac nikad u životu nisam čuo.
 
Poslednja izmena:
Ne pusta X6 DSD, to je 24/96kHz uredjaj.

Problem je sto njemu treba i pojacalo za slusalice a budzet dodatno ogranicava izbor. Ako hoce svakako moze da uzme D10 ili M100 i neko zasebno pojacalo, takva kombinacija ce sigurno zvucati bolje od X6/E10k/M3/U7 ali da bi cuo razliku mora da ima i odgovarajuce slusalice i zvucnike, sto na kraju prilicno povecava ulaganje.
 
Povećava...

A 6c naspram 7c? Možda sam dosadan, ali moram da pitam još jednom pre kupovine, razumite, ne kupujem svaki dan...Stvarno zvuče bolje - bolji su izbor?
 
E da, dobro treba proveriti koji od boljih (DSD) DAC mogu da se povezu sa odredjenim pojacalima, i na koji nacin.
Npr. FiiO A3 (ex-E11k aka pljoska) je dosta dobro, jeftino prenosivo pojacalo (sa ugradjenom baterijom, ima i gain i bass boost prekidace). Bass boost je dosta dobro implementiran, ne napucava preterano mid-high bass kao sto je to najcesce slucaj kod takvih resenja.
20140812100049.jpg
https://sonic-elevation.com/using-a-personal-audio-amplifier-to-enhance-your-daily-listening/

Ali s obzirom da se radi o prenosivom pojacalu onda ima i mane koje mogu da smetaju pri klasicnoj, kucnoj upotrebi. I dobro treba proveriti kako i sa kojim DSD DAC bi moglo da se poveze.
A5 je jos bolji ali i skuplji model, i dalje je flagship prenosivo pojacalo u FiiO ponudi.
https://www.headfonia.com/review-fiio-a5-new-e12-aka-fav-fiio-amp/

Njih navodim jer bi mogao da ih kupis u SRB, sa garancijom. A inace postoji ko zna koliko jos raznih pojacala, od domacih-sklapanih, preko chi-fi do modela poznatih audio brendova. Samo je budzet limit.

Tek sada vidim da je ovaj lik povezao zvucnike od 2k evra na pojacalo i X6 :D
 
Poslednja izmena:
Iskreno stx ii nisam ni gledao, zaboravio i da postoji, mislio sam na stx prve generacije, ona je skroz ok sa merenjem koliko se secam (naglasio sam, da jedino ako bas mora headamp, ako ne - dx/d1 zavrsava posao za manji novac), i kao sto rece lepi kokan - napajanje mora da bude krsteno (tu prednost ima st model, jer maticna ima kakvu takvu filtraciju preko pci slota, dok pci-e ditektno se napaja sa napajanja, i moze sve da zabrljavi) i nepozeljno je pored graficke da se stavlja zbog emi.
Vidim da te mnogo svrbi sta ja posedujem, mozes da ne brines, sve sto mi je potrebno - imam. Tako da te komplekse sa oduvavanjem mozes da ostavis za nekog drugog. Ali ako ce ti biti lakse - slobodno ubedjuj sebe da ja "u zivotu nisam nista video ni u izlogu pa lupam gluposti" i da sam nepismen. Pozdrav
 
Sto bi narod rek'o- skuplji izlaz (iz teme) nego ulaz :) Sudbina svakog loseg trola u sustini.
 
@boggie
Ja imam 7c. Prvo sam hteo 6c ali ih nije bilo nigde na stanju a 7c bio odmah dostupan. Nakaceni na Xonar D1 sa modovanim opamp-om, Aplayer ili foobar za flacove naravno preko ASIO drajvera. Bass prenaglasen na 7c pa ga drzim smanjenog, srednji i visoki tonovi ok. Generalno volim da slusam muziku na njima, ali uglavnom 80-te i instrumentale. Za filmove 7c odlican, tada je bass na normali. Za igrice ne znam, igram samo WOT. Za sada zadovoljan, naravno coveka uvek kopka a koliko to moze jos bolje [emoji23].
E sad negde sam procitao da ako hoces da slusas tise a da je zvuk odlican i bez izrazenog basa onda moraju biti manje kutije sto 7c nisu. U tom slucaju su verovatno bolji izbor neki studijski monitori slicne cene, ali to znaju bolje ovi sto menjaju komponente i zvucnike kao carape [emoji39].

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
https://iiwireviews.com/fx-audio-dac-x6

So far it’s all good but what about the sound you ask. I’ll start with line-out. I hooked it up to my amp expecting nothing special but DAC-X6 managed to surprise me. Everything is just very nicely balanced. Bass has weight but it’s also well controlled. Mid tones are clear and full while highs are nice and clear too. Sound in general has a very decent energy and clarity to it.

Compared to some more expensive DACs you may not always hear some thinnest of the thinnest details. Let me explain that a bit more. For example, if you listen to a great recording made in real room and there’s that fine high frequency buzz and echo giving you the impression of space and atmosphere around music… Well you can hear that on X6, it’s there, but some other (more expensive) DACs can light up those highest frequencies even more giving you just a bit more insight in that atmospheric part of the recording. Personally I don’t mind that and I actually prefer it to overly open high-end that cheap devices often resort to.

Compared to slightly more expensive Dragonfly Black, I found DAC-X6 to be more natural sounding DAC. It’s simply more composed and bass notes are better controlled. On the other hand, both Schiit Modi 3 or Loxjie D10 both offer noticeable sound quality upgrade compared to X6.


Kratko i jasno.
 
Poslednja izmena:
sb z nema tih problema (nema ni stx,ali 'ajde) a tek on na 6c neće da ih čuje.

više puta smo pisali,7c uz tv je jasan pobednik,ali za muziku koju si naveo 6c je bolje rešenje.i moj predlog behringer ms40 je na nekom tom nivou uz bolje neaefield performanse plus dobiješ dac na nivou pomenutih dragonfly/topping i sl rešenja (najčešće isti konvertori tj akm kojima ništa ne fali) ali sam si rekao,hoćeš i headphone amp i sve za te pare,mora biti kompromisa.

zato ipak mislim da je u tvom slučaju najbolje rešenje sb z/stx polovan i solo 6c.burrovi,neki opampi na izlazu za sluške,digitalni ulaz za tv i sasvim korektni dvosistemski bukšelf aktivci,pride novi.
 
akm je krš u odnosu na ess sablju.

interna kartica njet.
 
AKM - velvet, ESS - sablja.
Ili sto bi Lazo Magistrala rek' o: AKM - somot, ESS kolje, izaberi sta ti bolje :d

Postoje ''fanovi'' Burr Brown/TI, ESS, AKM, Cirus Logic/wolfson ''zvuka'' ali je cinjenica da sve zavisi od implementacije, dizajna itd. Na kraju je i subjektivno.
 
Poslednja izmena:
Utisci sa susednog foruma, X6 + Microlab, ukratko: Moram priznati da sam sa X6 prezadovoljan, Solo 7c progledali.
 
Pročitao sam sve teme u ovom podforumu, pola one velike zvanične Microlab, definitivno sam se odlučio za Microlab zvučnike e sad je samo pitanje koje [emoji4]
Prostorija 20 m2, koristiće se za slušanje muzike i filmove sa tv-a. Za igre retko, baš retko. Muzika, ne treba mi nešto što će da trešti, odvaljuje, neka laganija muzika, pop, rock, klasika, balade... Nešto tiše dok obradjujem fotografije itd. Tiše ali da bude kvalitetno, ne da brunda [emoji4] Trenutno imam neki 2.1 sistem, mislim da je Sonic Gear, rade već 15 godina ali bih nešto bolje.
Preporučuje se F330, novi oko 6500, najjeftiniji od ove trojke. Mada meni ne treba bas, onda možda bolje druga dva?
Novi 6c su 13000, toliko su i polovni u dobrom stanju 7c na KP. Te polovne bih mogao da čujem, naravno ne bih kupovao na nevidjeno.
Šta je bolje? Dosta članova piše da su bolji 6c, @lepi kokan npr često to ističe. Iako su 7c veći, viša klasa, deluju moćnije.
Ma stolu pored kompa nemam gde da ih držim, mali sto, velik monitor. Pored stola mi je tv, razmišljao sam ispod njega. Naspram tv-a fotelja, bar da ih pravilno postavim za tu fotelju? Da li oni uopšte mogu da stoje na podu? Ili i za 7c koji su veći trebaju stalci? Mogu li 6c na stalke?
Totalni sam laik za ove stvari, do skora nisam znao ni šta je dac, sreća postoji forum [emoji4] Ali bih voleo konačno slušati solidan zvuk.

Послато са S8+ duos
Koje Sonicgear imas? Ja razmisljam da kupim Titan 5, cisto da cujem iskustva.
 
Nazad
Vrh Dno