Šta je novo?

Webhost preporuka

Creative_X

Slavan
Učlanjen(a)
15.06.2009
Poruke
1,791
Poena
210
Potrebna mi je preporuka nekog webhost provajdera kod nas.
Istice ugovor kod Adriahost-a a promenili bi provajdera jer nikako nismo zadovoljni sa postojecim.

Unapred hvala
 
Savet je da navedes potrebne karakteristike, tip servisa, okvirno budzet i ukratko sta nije bilo ok sa postojecim servisom, kako bi clanovi mogli preciznije da daju predlog, posto univerzalni odgovori, obicno nisu ok.
 
Hvala na smernicama.
Dakle:
- neograniceni storage
- pozeljno neograniceni webmail storage
- sigurnosna sertifukacija
- pouzdan webmail (trenutno na adriahost-u, sva posta prema google-u ide u spam)

Hvala.
 
Tražiš neograničen web hosting ili neograničen email hosting? I jedno i drugo nije moguće pronaći. Ja koliko znam ne postoji "neograničen" email hosting.
Webmail je samo interfejs pristupa, dakle treba ti pouzdan Email servis - Google Apps je vjerovatno najpouzdaniji.
 
Nudi nam gomila njih neogranicen storage (za 14k godisnje) ali ne i za webmail. Trenutno je 50gb zauzeto sa 5 mail naloga i pokusavamo da nadjemo neko najbolje resenje.
Google je ok ali pokusavamo da izbegnemo 600-700€ godisnje za njihove servise.
Dedicated server (VPS) je oko 100k godisnje.
 
Mojih par centi, što bi rekli Ameri:

https://io.bikegremlin.com/13543/wp-sajt-hosting/

Edit:
Za mejl lično više volim kad je na posebnom - mejl hosting servisu - nego vezan za hosting sajta (lakši bekapi, migracija sajta na drugi hosting + što kompanija koja se bavi mejlom obično, iz mog iskustva barem, pruža bolji kvalitet te vrste usluge).
10 GB mejlova po nalogu (50 za 5 naloga) mi zvuči baš veliko - svakako mislim da treba razmotriti jesu li svi ti mejlovi neophodni da se čuvaju.

Lično koristim MXroute - budžet rešenje koje radi super - ako se poveže sa Gmail-om, tako da se tamo skladište mejlovi, onda osnovni paket od 40$ godišnje radi posao za koliko mejlova hoćeš. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na savetima.

Pala je odluka da se koristi G Suite resenje i da se tako rastereti webmail storage.
 
Nazad
Vrh Dno