Šta je novo?

AOC LED C24G1 24", VA, 1920 x 1080 Full HD, 1ms

Pa nisu ista kategorija, desktop monitor sa VA panelom i 144Hz osvezavanjem naspram 75Hz IPS grdosije u vecoj rezoluciji koju ce rx580 4gb tesko gurati.
 
Da, posebno za neke manje zahtevne igre gde RX 580 moze da isporuci i vise frejmova od 60.
 
https://www.gigatron.rs/monitori/aoc_led_c24g1-212756

Na akciji 22ipo hiljade.

Da li je dobra kupovina?

Imam RX 580 4gb da li bi to lepo guralo i da li je ta opcija bolja od 27"

Takođe me zanima, piše da je akcija od 13 - 15, jel bi važila akcija i 15 celog dana kako se ne bih sad zalitao? :D

Imam upravo tu kombinaciju, AOC 24G1 i RX 580 4GB (i Ryzen 5 2600)

Monitor je odlican, RX 580 melje sve u full hd rez. GTA V, sve (osim AA) na max ~100 fps, CSGO bukvalno sve na max 200-300 fps

27" mislim da je previse, mora da vrtis glavom, i mislim da ces videti piksele sa normalne udaljenosti od monitora
 
ja evo ne vrtim glavu na više monitora i ne fali mi ništa.
 
Ja koristim i5 3350p i imam oko 150 FPS na CS:GO ultra sve i ram mi je 8gb ddr3 oko 1000mhz...

Monitor poručen, pišem iskustvo kad istestiram, nadam se za vikend..
 
Cena je bas dobra. Neka te lepo sluzi, javi kakva je crna.
 
igrao sam svašta na više monitora pa i fps-ove,21:9 monitorima,43" 16:9 postavljen kao monitor (dakle sa metar - metar i po)...i dalje mi je glava na ramenima,i nikakvih posledica nemam niti su mi padali na glavu.
 
igrao sam svašta na više monitora pa i fps-ove,21:9 monitorima,43" 16:9 postavljen kao monitor (dakle sa metar - metar i po)...i dalje mi je glava na ramenima,i nikakvih posledica nemam niti su mi padali na glavu.

Nisam ni rekao da ce da otpadne glava...

Rekao bih da samo nabijas postove...
 
jok,borim se protiv paranoja.neko sa strane da pročita mogao bi zaista da pomisli da mu može nešto biti od velikog displeja,u kolikoj paranoji živite od njih.
 
jok,borim se protiv paranoja.neko sa strane da pročita mogao bi zaista da pomisli da mu može nešto biti od velikog displeja,u kolikoj paranoji živite od njih.

Ma o cemu ti pricas decko, kakva paranoja te muci?

I sam kazes da si koristio veliki monitor sa 1.5m udaljenosti. Kakav je to radni (pc) sto?, Normalna pozicija sedenja, za udaljenost od pola metra, sasvim je dovoljno 24". Moze da prodje i 27", ali za tu dijagonalu vise bih voleo vecu rezoluciju od full hd. Ali to onda povlaci sve lancano, bolja grafika, bolji cpu...
Naravno kad gledam neki film, to bude na 4k tv-u od 50", zavaljen u krevetu ili fotelji, sa udaljenosti od 2m. Ovo kazem samo kao info, jer ispade da imamo nekakvu fobiju od velikog ekrana...
 
https://www.gigatron.rs/monitori/aoc_led_c24g1-212756

Na akciji 22ipo hiljade.

Da li je dobra kupovina?

Imam RX 580 4gb da li bi to lepo guralo i da li je ta opcija bolja od 27"

Takođe me zanima, piše da je akcija od 13 - 15, jel bi važila akcija i 15 celog dana kako se ne bih sad zalitao? :D


Da si dodao jos malo mogao si ovo da uzmes.

https://www.comtradeshop.com/dell-p2719h-ips-monitor-27-quot.html

Neki dan sam sastavio konfiguraciju sa ovim monitorom. Odlican pogotovu za te novce.

Pozdrav.
 
Nema Freesync taj Dell.
 
Da je dodao jos malo mogao je uzeti 60Hz monitor bez FreeSync-a umesto 144Hz monitora sa FreeSync-om?

Sjajan deal :D

A i za taj novac se moze uzeti 32" 1440p 75Hz FreeSync monitor, legendarni AOC, taj Dell je precenjen debelo.

Gledao preko telefona pa nisam obratio paznju na akcenat-gaming.
Mislio sam da covek uzima monitor za svakodnevnu varijantu, iz tog razloga sam predlozio odlicnu ponudu jer je ovaj Dell
stvarno vrh monitor. Radio sam na njemu, znam sta pricam.

Kome treba dobar monitor u ovom cenovnom rangu ovo je dobra ponuda.
 
Monitor sutra stiže, pišem čim dobijem neko iskustvo s njim. Inače ja sam na udaljenosti do 1m tako da je dovoljno, već imam 21.5 dijagonalu i trebalo bi da je to TOPčina što mi dolazi.
 
Obavezno javi, i ja vec par dana gledam testove i recenzije za isti model samo 27 incha. Pa da ne otvaram novu temu ako nekome nije tesko da preporuci da li izabrati taj Aoc C27G1 ili MSI Optix MAG241CR? https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG241CR


Ja bih isao na 27 jer vec par godina imam tu velicinu i meni je super, MSI 27 je dosta skuplji pa ga ne bih razmatrao
 
Poslednja izmena:
Stvar ukusa... Kod mene je veliki sto, 27" i 1080p vec cetvrta godina i ok mi je. Verovatno ja nisam normalan onda :D
 
sve zavisi za igre i filmove mozda , neki ozbiljniji rad komfor je mnogo veci na vecoj radnoj povrsini
 
Jeste stigao, sa crnom bojom nemam naročito problema, a i ne igram mračne igre, osim što volim da zalabim dosta kontrast i brajtnes.
Primetio sam u gornjem delu monitora 4 tačke koje su osvetljene, kao četri zvezde al ustvari su krugovi. Mislim da je to odrađeno kako ne bi bilo mračnije u tim delovima kada je mračna igra u pitanju, a to je dodato verovatno jer na youtube ima o tome kako se manje vidi u tim delovima jer je i curved možda zato, tako da mislim da je to sređeno s moje strane. Monitor TOP, zadovoljan, preporučujem svima, može i veći naravno, meni iskreno i ovo dovoljno, 144hz se baš oseća u CS:GO, CS 1.6, ma super.
Primetio sam i u Star Wars Battlefront II da je bolje iako imam ispod 80 fps na ultra, ali više od 60hz tako da ... Mislio sam još malo da ga koristim i da napišem utisak, ali za sada nije loše, nije mnogo zakrivljen kao na slikama ali kad se pogleda od pozadi jeste. Što se tiče slova možda sam i primetio one kukice koje se spominju na youtube ali nije to toliko jedva se da primetiti, treba zumbirati slova do kraja. Ima dosta opcija uz monitor koje dolaze u disk a to su npr da se podesi koji će contrast i brigthness biti kada ste na desktopu, zatim gaming podešavanja, dosta dosta toga, verovatno ima sve da se vidi na internetu, ako želi neko mogu i da slikam monitor i ta podešavanja...
Lako se podešava visina monitora i okret istog, a i ugao gledanja je savršen, može film da se gleda pola metra sa strane da se sedi, tako da i veći monitor predpostavljam da je savršen za gledanje filmova, slika zadivljujuca.
 
Poslednja izmena:
To je odlican monitor i tesko da moze bolje za nov 1080p gaming monitor za te novce. Doduse nije trenutno vise 22.5k ali bice ponovo negde na akciji. Bila je tamo akcija i pre tog 13.
 
Prodao sam stari za 5.500, platio sam ovaj tacno 22k jer sam imao gigatron bodove, eto monitor za 16500 ako prodas stari, bio je 21.5inch philips.
 
Nazad
Vrh Dno