Šta je novo?

komp se resetuje

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, komp je HP elite 8100, cpu i7 860, 4x2gb ddr3, grafa 1050ti, napajanje HP jer ne moze drugo, 320w.
komsiji stoji kao dopunski komp i da opali igricu neku po koji put.
desilo se 3 puta, pre neki dan, vukao filmove kroz mrezu sa njega na TV preko Kodija, on se resetovao. posle toga 2 dana, mortal kombat xl, nesto trzao (inace glatko radi) nekoliko puta, zatim se cuo onaj zvuk kao da zakuca zvuk i zuji na sekundu, i reset. posle toga igrao satima neke zahtevnije igre, bez problema.
danas, usred surfovanja netom, reset, i onda: 6 beeps, i tako u krug. ugasili ga, upalili. i evo vec 3 sata sve ok.
nadjemo na HP support, da 6 beeps, znaci graficka.
uradili furmark, nikakvi artefakti, nema reseta:

gur1.JPG

u zadnjih 7 dana, vise puta je po 2-3 sata cepao battlefield na netu, bez ikakvih problema.
neka ideja, sta da trazimo ili proverimo?

hvala
 
Ocisti kontakte na grafici i u slotu. Da je napajanje onda bi zezalo cim se potegne nesto zahtevno pa grafika povuce, cim radi duze nije ono ali vidjao sam takav problem, radi satima i samo crna slika ili restart i jeste bilo do napajanja ali mi je trebalo dosta testiranja da to potvrdim. Napajanje mozes da menjas, jedino ako treba adapter jer HP koristi one cudne kablove na ploci.
 
baš kontra,nestabilnost pre će da se manifestuje na promeni režima,tu će da oscilira i ploča će da se izgasi da se zaštiti.to su napajanja koja su vrtela godine i godine i najčešće elektroliti odu.
 
Moguce i da postoji odredjena nepotpuna kompatibilnost ploce i graficke.
Koja se eto retko desava.

A da promeni napajanje ne moze, jer ima 6pin konektor za maticnu plocu, umesto 24pin, ako se ne varam.
Onda bi morao da menja i kuciste i plocu...
 
to je apsurdno razmišljanje,nije nešto uzrok zato što ne može da se menja...postoji razlog što su te konfe po 60tak e na oglasima i ima ih kao pljeve.
 
Sta si ti sad napisao, ni sam ne znas :)

Kazem, ako je napajanje problem, mora sve da menja...
 
znam,i lako može da se rastumači umesto da se vadi fantomska nekompatibilnost.

uostalom,ima i adaptera za sve te oem varijante da se nakači standardno napajanje,kao i napajanja po oglasima za hp.
 
ima adaptera odavno, tako da menjanje napajanja nije problem odavno za brendirane masine.
 
Nazad
Vrh Dno